آزمون BEC Higher - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

انگلیسی تجاری BEC | آزمون BEC Higher

2243 بازدید
آزمون bec higher

انگلیسی تجاری BEC یک دوره، آزمون و مدرک مربوط به زبان انگلیسی در حوزه تجارت است. سنجش هر 4 مهارت در این آزمون هم به صورت کتبی و هم به صورت کامپیوتری انجام می شود. با در دست داشتن مدرک انگلیسی تجاری BEC می توانید صلاحیت هرچه بیشتر خود را در تجارت بین الملل ثابت کنید. این آزمون دارای 3 سطح می باشد که در مقاله های مختلف به هر سطح پرداخته ایم. دریافت مدرک در آزمون BEC Higher  نشان دهنده تسلط بالای شما در زبان انگلیسی در حوزه تجارت و بیزنس است. در این مقاله می خواهیم به بالاترین سطح این آزمون، یعنی سطح Higher  انگلیسی تجاری BEC بپردازیم.

سطح Higher انگلیسی تجاری BEC

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

آزمون BEC Higher

آزمون BEC Higher 

آزمون BEC Higher برای افرادی مناسب است که زبان آن ها در سطح Advanced – C1 است.  این مدرک تایید می کند که شما توانایی برقراری یک ارتباط کامل در حوزه تجارت را دارید. یعنی می توانید به بهتین شکل در جلسات شرکت کنید، نظر بدهید، نامه هایی با شرح های کامل و طولانی را بررسی کنید و همچنین پیشنهادادت مختلف را بررسی کنید. این سطح که بالاتین سطح در آزمون های bec است، به سنجش هر 4 مهارت شما می پردازد. برای آشنایی با نحوه برگزاری این آزمون ادامه این مطلب را از دست ندهید.

مهارت Reading در آزمون BEC Higher

مدت زمان این بخش ۱ ساعت است.
قسمت Reading در آزمون BEC Higherدارای 6 بخش است. هدف از این بخش، علاوه بر اهداف مورد توجه در دو سطح قبلی، نشان دادن توانایی و اعتماد به نفس شما در برابر انواع مختلف متن‌هاست. هر یک از متن‌های این بخش ۱۵۰ تا ۶۰۰ واژه خواهند داشت.

1- Matching (statement)

این سوال دارای یک متن با بخش های مختلف و یا ۵ متن کوتاه استو این متن به همراه یک مجموعه توضیحات در اختیار شما قرار می‌گیرد. حال شما باید با خواندن متن ها و توضیحات داده شده، آن ها را با هم تطابق دهید. هر سوال دارای 1 امتیاز است

2- Matching (sentences)

این یک سوال جای خالی است. یک متن که حاوی شش جای خالی است. علاوه بر آن، چندین جمله نیز به شما داده می‌شود. با انتخاب جمله مناسب برای هر جای خالی، می توانید متن های موجود را تکمیل کنید. متن ها و جمله ها را بخوانید و به مرتبط کردن آن ها با هم بپردازید. گزینه ها از A تا G آورده شده اند. هر سوال دارای 1 امتیاز است.

3- Multiple choice

این بخش مربوط به سوالات پد گزینه ای است. یک متن به همراه چندین سوال چندگزینه‌ای ، به شما داده می‌شود. دقت کنید که ابتدا باید متن را بخوانید و سپس بر اساس آن به سوالات چندگزینه‌ای پاسخ دهید. هر سوال دارای 1 امتیاز است. گزینه ها به صورت A و B و C و  D قرار دارند.

4- Multiple-choice cloze

این سوال نیز جای خالی است. این جای خالی ها در یک متن قرار دارند که هر کدام از آن جای خالی ها با یک واژه تکمیل می شوند. کلمات مناسب برای این سوال، در گزینه های آن وجود دارد. هر سوال دارای 1 امتیاز است. گزینه ها به صورت A و B و C و  D قرار دارند.

5- Open close

یک متن همراه با چند جای خالی به شما داده می‌شود. هر جای خالی با یک واژه کامل می‌شود. شما باید واژه‌ی مناسب برای هر جای خالی را تشخیص دهید. این سوال فاقد گزینه خواهد بود. هر سوال دارای 1 امتیاز است.

6- Proofreading

یک متن که چندین سطر دارد به شما داده می‌شود. برخی از سطرها کاملا صحیح هستند و برخی از آن ها دارای یک واژه اضافی هستند. هر سوال دارای 1 امتیاز است.

مشخص کردن این عبارت ها که وظیفه شما خواهد بود به شکل زیر است :
جلوی سطرهایی که صحیح هستند عبارت CORRECT را بنویسید.
جلوی سطر هایی که نادرست هستند، کلمه اضافی در آن متن را بنویسید.

بیشتر بخوانیدمهارت Writing در آزمون BEC Higher

مدت زمان این بخش آزمون BEC Higher در حدود 1 ساعت و 10 دقیقه است.
قسمت Writing دارای 2 بخش است. هدف از این بخش، سنجش توانایی شما در نوشتن انواع گوناگونی از نوشتارها مانند یادداشت ، نامه، گزارش، ایمیل و پروپوزال است.
پاسخ به بخش اول اجباری بوده و در بخش دوم می‌توانید از بین سه گزینه‌ی موجود، یک سوال را انتخاب کنید.

1- Task one

این تسک مربوط به نوشتن شما است. داده‌ها و اطلاعاتی را به شکل جدول و نمودارهای میله‌ای و یا نمودارهای دایره‌ای ، موجود است. حال، شما باید بتوانید بر اساس این اطلاعات، یک گزارش یا ایمیل کوتاه را بنویسید.
متن شما باید ۱۲۰ تا ۱۴۰ کلمه داشته باشد. این سوال در کل دارای ۱۰ امتیاز است.

2- Task two

این سوال نیز مربوط به نوشتن شما است که باید از بیت 3 گزینه مطرح شده برای آن، یکی را انتخاب کرده و آن را بنویسید. گزینه های شما از بین یک مکاتبه‌ی اداری مانند نامه ویامیل، گزارش یا پروپوزال است. سپس به شما اطلاعاتی که یک موقعیت تجاری را شرح می‌دهند، داده می‌شود. شما باید واکنش تعیین شده نسبت به این موقعیت را بنویسید.
متن شما باید بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ کلمه داشته باشد. این سوال در کل دارای ۲۰ امتیاز است.

انگلیسی تجاری BEC

مهارت Listening در آزمون BEC Higher

مدت زمان در نظر گرفته شده برای این بخش در آزمون BEC Higher  حدود 40 دقیقه است که 10 دقیقه از آن مربوط به انتقال جواب ها است. قسمت Reading دارای 3 بخش است.  شما باید توانایی فهمیدن و دنبال کردن مکالمات مختلفی همچون مصاحبه‌ها، ارائه‌ها و بحث‌های مختلف را داشته باشید تا در این بخش نمره کامل را بگیرید.
در هر قسمت، شما به متن ضبط‌شده گوش داده و سپس به سوالات پاسخ می‌دهید.
دقت کنید که هر متن ضبط‌شده دو بار برای شما پخش خواهد شد.

۱-  Note completion

یک فایل صوتی ضبط شده به شکل مونولوگ با مدت زمان ۲ الی ۳ دقیقه که شامل برخی اطلاعات است، پخش می‌شود. برای پاسخ به سوال‌ها یادداشت بردارید و یا جمله‌ها را با به کاربردن یک واژه یا یک عبارت کوتاه کامل کنید. هر سوال دارای 1 امتیاز است.

۲-  Matching

پنج تک‌گویی مونولوگ کوتاه که با موضوعات مرتبط به هم دیگر، در یک فایل صوتی برای شما پخش خواهند شد. حال برگه شما شامل دو ردیف در مورد زمینه های این گفت و گو ها و ردیف دیگر در مورد اهداف آن ها است. شما باید اشخاص صحبت کننده، ستون اول و ستون دوم را به ترتیب به هم دیگر وصل کنیم.
هر سوال دارای 1 امتیاز است. گزینه ها به صورت A تا H قرار دارند.

۳-  Multiple choice

فایل ضبط شده در این سوال، یک مکالمه، مصاحبه‌ی کاری یا بحث بین دو یا چند نفر است. در ادامه و بر روی برگه شما، تعدادی سوال چندگزینه‌ای آورده شده است. بیشترین دقت خود را بکنید تا گزینه صحیح را انتهاب کنید.
هر سوال دارای 1 امتیاز است. گزینه ها به صورت A و B و C قرار دارند.

بیشتر بخوانیدمهارت Speaking در آزمون BEC Higher

مدت زمان در نظر گرفته شده برای این بخش در آزمون BEC Higher حدود ۱6 دقیقه است.
قسمت Reading دارای 3 بخش است. سنجش شما در مهارت اسپیکینگ، بر اساس توانایی شما در برقراری ارتباط موثر در موقعیت‌های رو‌در‌رو سنجیده می‌شود. در این قسمت، یک داوطلب دیگر و دو آزمون‌گیرنده حضور دارند که یکی از آن ها با شما صحبت کرده و دیگری به مکالمه گوش می‌دهد و یادداشت برمی‌دارد تا شما را مورد ارزیابی قرار دهد.

1-  Interview

این بخش، در آزمون های زبان، بسیار روتین و معمول است. مکالمه با آزمون‌گیرنده بدین شکل است که ابتدا چندین سوال درباره‌ی موضوعات شخصی یا موضوعات مربوط به کسب و کار از شما پرسیده خواهد شد و لازم است به آن ها پاسخ دهید. مدت زمان این بخش 3 دقیقه می باشد.

۲-  Long turn

این پارت، مربوط به یک ارائه‌ی مختصر در زمینه‌ی تجارت است. 3 گزینه به شما معرفی می شود که میتوانید یکی از آن ها را انتخاب کرده و به مدت 1 دقیقه در مورد آن فکر کنیدو آماده شوید. باید تقریبا یک دقیقه در مورد موضوع انتخابی‌تان صحبت کنید. حواستان باشد هنگامی که فرصت صحبت داوطلب دیگرر است، با دقت به حرف‌هایش گوش کنید. ممکن است از شما سوال‌هایی درمورد صحبت‌هایش بپرسند و نظر شما را بپرسند.
مدت زمان این بخش 6 دقیقه می باشد. گزینه ها به صورت A و B و C قرار دارند.

۳- Collaborative task

گفتگو با داوطلب دیگر، آخرین پارت از این آزمون است. یک موقعیت مرتبط با تجارت به همراه دو نکته‌ی آغاز کننده‌ی گفتگو وجود دارد که بایددر مورد آن بحث کنید و هر دو نظر ها و افکار خود را درباره آن بگویید. سپس آزمون‌گیرنده بحث را گسترده‌تر خواهد کرد تا مکالمه شما ادامه دار تر شود.
مدت زمان این بخش 7 دقیقه می باشد.

نمره دهی

نمره دهی در این آزمون به معیار های متعددی بستگی دارد. اما در نهایت هر نمره نشان دهنده سطح مشخصی از دانش در زبان انگلیسی تجاری است. این تقسیم بندی به شکل زیر می باشد :

  • کسب نمره 180 الی 192 ، به معنی دریافت مدرک C1 این آزمون است و در دسته داوطلبان درجه C قرار می‌گیرید.
  • کسب نمره 193 الی 199، به معنی دریافت مدرک C1 این آزمون است و در دسته داوطلبان درجه B قرار می‌گیرید.
  • کسب نمره 200 الی 210 ، به معنی دریافت مدرک C2 این آزمون است و در دسته داوطلبان درجه A قرار می‌گیرید.
  • اما کسب نمره 160 الی 179 ، به منزله عدم دریافت مدرک خواهد بود.

کلام آخر

انگلیسی تجاری bec همانطور که از اسمش پیداست، مربوط به سطح زبان شما در حوزه بیزنس است. برای تقویت سطح زبان خود و رسیدن به مدرک BEC لازم است زمان مناسبی را برای تقویت زبان خود اختصاص دهید. برای این کار می توانید در دوره های تقویت زبان انگلیسی عمومی شرکت کنید. همچنین برای سطح های بالاتر، می تاونید در دوره های تخصصی انگلیسی تجاری BEC شرکت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان، با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10468
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد انگلیسی تجاری BEC | آزمون BEC Higher

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: