دوره سلتا celta - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

دوره سلتا celta | مدرک سلتا چیست ؟

2437 بازدید
دوره سلتا

مدرک زبان انگلیسی CELTA  یکی از معتبرترین مدارک آموزش زبان انگلیسی می باشد. دوره سلتا celta ، دوره ایی برای افرادی که قصد وارد شدن به حوزه آموزش زبان انگلیسی را دارند است. از آنجایی که مدرک CELTA  مدرکی بین المللی است، افراد با در دست داشتن آن، در هر کشوری می توانند به تدریس زبان انگلیسی بپردازند. این دوره توسط دانشگاه کمبریج انگلستان برگزار می شود و برگزای دوره سلتا  celta، در مراکز مورد تایید این دانشگاه امکان پذیر است. اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره دوره و آزمون سلتا celta هستید، در ادامه ی این مقاله همراه ما باشید.

همه چیز درباره دوره و آزمون سلتا celta و نحوه برگذاری آن

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

دوره سلتا چیست؟

دوره سلتا چیست؟

CELTA، مخفف Certificate in English Language Teaching to Adults است. در این دوره به شما نحوه آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان را آموزش می دهند. گذراندن دوره سلتا celta برای معلم هایی که زبان انگلیسی را به عنوان یک زبان بیگانه یا زبان دوم آموزش می دهند، امکان پذیر است.
دوره سلتا celta در بسیاری از کشور ها برگزار می شود. در واقع بیشتر از 286 مرکز، مدرک سلتا را ارائه می دهند و سالانه 900 کلاس آموزشی برگزار می کنند. هر یک از این دوره ها مورد تایید و بررسی یک ناظر از دانشگاه کمبریج است.
در این دوره شما روش ها و تکنیک های آموزش از جمله معرفی و تدریس مباحث مختلف، تصحیح، مدیریت کلاس، استفاده از تکنولوژی و برنامه ریزی آموزش را یاد می گیرید. دوره celta آزمون پایانی یا فاینالی وجود نداره. شما در طول دوره بر اساس، آموزش، برنامه ها و تواناییتان در به کار گیری آموزه ها ، آگاهی شما از نقاط ضعف و قوتتون در تدریس وassignment هایی که در طول دوره می نویسید، ارزیابی می شوید.

ثبت نام در دوره سلتا celta

متقاضیان  ثبت نام در دوره آموزشی CELTA، می توانند با مراجعه به سایت studycelta.com روش های کسب آمادگی برای این دوره را بررسی نمایند. همچنین از طریق وب سایت کمبریج، با مراکز مجاز برای برگزاری دوره های آموزشی سلتا آشنا شده و مرکز مورد نظر را انتخاب نمایند و از طریق همان مرکز ثبت نام کنند.

 مراحل ثبت نام :

 ابتدا در مرحله پیش ثبت نام از شما اطلاعات اولیه و شخصی را دریافت می کنند.
سپس یک تست کتبی برای شما ارسال می شود و موظف به دادن آن آزمون و همچنین نوشتن یک رایتینگ هستید.
سپس یک مصاحبه ورودی یا interview به صورت تماس از طریق زوم یا اسکایپ گرفته می شود.
در صورت قبولی در این مراحل، شما می توانید شهریه را پرداخت نمایید و در دوره سلتا celta شرکت کنید.

بیشتر بخوانیداعتبار مدرک سلتا

مدرک سلتا celta مهم ترین و معتبر ترین مدرک آزموزش زبان انگلیسی می باشد. دوره ها توسط اساتید حرفه ای بین المللی تدریس می شوند. همچنین افراد با در دست داشتن مدرک CELTA می توانند ویزای کار دریافت کرده و در صورت جذب نیرو در کشورهای دیگر، به تدریس حرفه ای زبان انگلیسی بپردازند.

مدرک سلتا  celta مادام العمر می باشد و نیاز به تمدید ندارد.

مدرک سلتا celta مستقیما از طرف دانشگاه کمبریج صادر می شود و بسیار معتبر است و مدرسان دارای مدرک سلتا celta می توانند در هر نقطه از دنیا به تدریس زبان انگلیسی بپردازند.

داشتن مدرک سلتا celta به دلیل جامع بودن و معتبر بودن موجب جلب اعتماد موسسات و آموزشگاه ها و همچنین زبان آموزان به مدرسین می شود. سطح زبان پیش نیاز برای شرکت در دوره سلتا celta بالا می باشد. بنابراین گرفتن مدرک سلتا celta کار ساده ای نیست. فردی که موفق به کسب آن می شود، قطعا از مهارت و سواد بالایی در زمینه آموزش زبان انگلیسی برخوردار است.

اعتبار مدرک سلتا

هزینه دوره سلتا celta

هزینه این دوره و آزمون در حال حاضر حدود 2795 دلار است که ابتدا برای رزرو ثبت نام 200 دلار آن را میپردازید. این هزینه برای همه مدل های تمام وقت، پاره وقت و نیمه فشرده یکسان است. با توجه به طول مدت دوره و کشور برگذار کننده، متفاوت است. این مبلغ از حدود 1900 تا 3000 دلار متغییر است.
لازم به ذکر است برای شرکت در آزمون حتما میبایست دوره را در همان مرکز بگذرانید و بدانید که کل هزینه دوره 5 هفته قبل از شروع آن میبایست پرداخت شود.
متاسفانه دوره اصلی سلتا celta و این آزمون سالهاست در ایران برگزار نمیشود و بسیاری از متقاضیان در ایران، برای دریافت این مدرک به کشور ترکیه سفر می کنند.

انواع مختلف دوره سلتا

دوره سلتا به شکل های مختلف برگذار می شود. زبان آموز می تواند با توجه به شرایط خود در هر یک از این دوره ها شرکت کند.

تمام وقت: حضوری، چهار تا پنج هفته-آموزش به مدت 30 ساعت در هفته، فشرده

نیمه وقت: حضوری، ده تا چهارده هفته

آنلاین ترکیبی: ترکیبی از آموزش خودآموزی آنلاین و آموزش حضوری، حدود 14 هفته

کاملاً آنلاین: کاملاً آنلاین (شامل تمرین)، 5 هفته فشرده یا 10 هفته نیمه فشرده

دوره سلتا یک دوره حداقل 120 ساعته است. با توجه به نوع دوره‌ای که شما انتخاب نموده‌اید یا به صورت تمام وقت یعنی 4 الی 5 روز در هفته و یا به صورت نیمه وقت یعنی چند ماه تا یک سال ارائه می شوند. کلاس ها هم آنلاین و هم حضوری برگزار می شوند که هر کلاس حدود 2 ساعت است. آزمون این دوره ها به صورت عملی و هم تکالیف کتبی می باشد.

بیشتر بخوانیدکتاب CELTA Course

اصلی ترین کتاب مورد استفاده در دوره های سلتا کتاب The Celta Course است که توسط دانشگاه کمبریج تایید و چاپ می شود. این کتاب دارای ۴۰ بخش می باشد که مواردی همانند کنترل کلاس، متد های تدریس، بررسی منابع آموزشی و… را مورد بررسی قرار می دهد. با استفاده از این کتاب و مطالعه دقیق آن به همراه گذراندن دوره ی سلتا می توانید به معلمی بسیار عالی تبدیل شوید.

چه کسانی می‌توانند در دوره سلتا شرکت کنند؟

برای شرکت در دوره سلتا  celta باید حداقل 20 سال سن داشته باشید. همچنین نیاز به داشتن آیلتس ۷.۵ و یا دانش زبان انگلیسی سطح C1 بر اساس سیستم بین المللی CEFR و همچنین داوطلبان می بایست اندکی مهارت تدریس را داشته باشند تا بتوانند در آزمون ورودی و مصاحبه اولیه قبول شوند.

مباحث دوره سلتا

دوره سلتا celta با دوره های دیگر مانند آیلتس و تافل متفاوت بوده و دارای منابع خاص برای مطالعه نیست. مباحث این دوره شامل موارد زیر است:

6 ساعت تدریس در کلاس هایی متشکل از زبان آموزان بزرگسال و ارزیابی شدن نحوه تدریس آنها توسط اساتید دوره ارزیابی

6 ساعت مشاهده تدریس مدرسان و همچنین سایر همکلاسی هایشان

ارائه پورتفولیویی شامل موارد مربوط به نحوه تدریس

نوشتن 4 مقاله 750 تا 1000 کلمه ای

تحلیل و رفع اشکال زبان آموزان بزرگسال

تسلط به شیوه های تاثیرگذاری آموزش و کلاس درس

آشنایی با تدریس 4 مهارت listening, speaking, writing, reading

نمرات مدرک سلتا

دوره سلتا celta آزمون ندارد و مدرک و نمره ارائه شده، به وسیله ارزیابی متقاضی در طول دوره داده می شود.

دو نوع از ارزیابی وجود دارد: تمرین های تدریس و تکلیف های نوشتاری.  برای داشتن مدرک سلتا CELTA شما باید در هر دوی این زمینه ها موفق باشید.

سه درجه قبولی در CELTA وجود دارد :

  • Pass A
  • Pass B
  • Pass

در این درجه بندی، بهترین نمره Pass A و پایین ترین سطح Pass می باشد.

در پایان دوره یک فرم گزارش داوطلب به شما داده می‌شود که نمره موقت شما در آن درج شده است. این گزارش علاوه بر نمره نهایی، نشان می‌دهد که دوره را به صورت حضوری، آنلاین یا ترکیبی از حضوری و آنلاین گذرانده‌اید.

گواهینامه اتمام دوره شما معمولا تا هشت هفته پس از اتمام دوره ارسال می‌شوند و در گواهی نامه نمره، شماره مرکزی که دوره را در آن گذرانده‌اید و تاریخ دریافت آن ذکر می‌شود.

کلام آخر

در دوره سلتا celta با کسب تجربه ای عالی و مدرکی معتبر بدون تاریخ انقضا می توانید به تدریس زبان انگلیسی بپردازید. در طول دوره سلتا celta، علاوه بر حضور در کلاس ها، لازم است خودتان هم برای تقویت مهارت خود و یادگیری بهتر مطالب گفته شده به اندازه کافی وقت بگذارید. لازم است پیش از شرکت در دوره سطح زبان خود را تا حد قابل توجهی بالا ببرید.

هم اکنون می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه آموزش زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10074
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد دوره سلتا celta | مدرک سلتا چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: