نکات روز آزمون آیلتس - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

نکات روز آزمون آیلتس | باید ها و نباید های روز آزمون آیلتس

2137 بازدید
نکات روز آزمون آیلتس

آزمون آیلتس، یک آزمون بسیار معتبر زبان انگلیسی است که به سنجش 4 مهارت speaking و reading و  writing و  listening می پردازد. پروسه شرکت در آزمون یلتس کمی زمانبر است و لازم است به مقدار کافی برای آن آماده باشید. بسیاری از ما هنگام شرکت در آزمون های مهم مانند کنکور، استرس می گیریم. حال برای این موضوع باید به نکات روز آزمون آیلتس توجه کنید و با بررسی نکات روز آزمون آیلتس، بالا ترین نتیجه را بگیریم. نکات روز آزمون آیلتس هم برای کاهش استرس و هم برای رعایت قوانین و هم برای استفاده درست از وقت و غیره است. در ادامه همراه ما باشید تا بایدها و نبایدهای امتحان آیلتس را بررسی کنیم.

بایدها و نباید های امتحان آیلتس

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

نکات روز آزمون آیلتس

خوابیدن

آزمون آیلتس یک آزمون طولانی بوده و 2 ساعت و 40 دقیقه زمان می برد. متاسفانه هیچ تایم استراحتی برای این آزمون در نظر گفته نشده است، پس مطمئن شوید که به اندازه کافی استراحت کرده اید تا دچار ضعف، خواب آلودگی، افت فشار و… نشوید. این یکی از مهمترین نکات روز آزمون آیلتس است.

غذا خوردن

اجازه بردن هیچ گونه خوراکی به سر جلسه آزمون وجوود ندارد. همچنین هیچ خوراکی از طرف مرکز برگزار کننده آزمون در اختیار متقضی قرار نمی گیرد. به همین دلیل بررسی خوراکتان قبل از آزمون، از اهمیت بالایی برخوردار است. به هیچ وجه نباید بگذارید که گرسنگی، بر روی آزمون شما تاثیر بگذارد.
بردن نوشیدنی سر جلسه امتحان، در صورتی که در بطری شفاف باشد مجاز است. همچنین علاوه بر آن یک بطری آب کوچک به هر متقضی در سر جلسه امتحان، داده می شود.

لباس پوشیدن

روز آزمون آیلتس، لباس راحت بپوشید. لباس شما به گونه ای باشد که گرما یا سرمای محیط باعث آزارتان نشود. ظاهر و لباس شما اهمیتی ندارد. پس مناسب ترین لباس را از نظرراحتی انتخاب کنید.
حتی اگر در تابستان آزمون داشته به فکر سرما هم باشید. زیرا ممکن است روبه روی دریچه کولر باشید. حتما یک لایه اضافه لباس بردارید.
همچنین در زمستان به فکر گرما باشید و به گونه ای لباس بپوشید که بتوانید راحت آن ها را در بیاورید.

دستشویی رفتن

همانطور که گفتیم هیچ زمان استراحتی بین این 2 ساعت و 45 دقیقه آزمون وجود ندارد. به همین دلیل حتما پیش از شروع آزمون، از سرویس بهداشتی استفاده کنید که جز مهمترین نکات روز آزمون آیلتس است.
دقت کنید که در موقع ضروری می توانید با بالا بردن دست از مراقب اجازه رفتن به دستشویی را بگیرید. اما قطعا تاثیر منفی بر روی تمرکز شما خواهد داشت.
 در ضمن در بخش هایی از آزمون شامل ده دقیقه آخر بخش Reading، Writing، و در کل بخش Listening اجازه استفاده از دستشویی را نخواهید داشت.

بیشتر بخوانیدزودتر رسیدن

با استفاده از نقشه، حتما بهترین مسیر برای رسیدن به مرکز آزمون را بررسی کنید. علاوه بر آن، روز قبل یا چند روز قبل از آزمون، حتماً به محل برگزاری آزمون سر بزنید تا با محیط آشناتر شوید. ساعت آزمون خود را نیز در نظر بگیرید.
ساعت آزمون را از روز قبل چک کنید تا کمی زودتر از شروع آن سر جلسه باشید.
تاخیر زیاد ممکن است باعث شود به طور کل آزمون را از دست بدهید. همچنین حتی اگر مقدار کمی تاخیر داشته باشید، تمرکزتان به طور کل از بین خواهد است و نمی توانید بهترین نمره ممکن را دریافت کنید.

ماشین نبردن

حتما از قبل آدرس و محیط برگزاری آزمون را بررسی کنید. توجه کنید که حمل ماشین در روز آزمون، می تواند یک ریسک باشد. زیرا به احتمال زیاد محل آزمون جای شلوغی خواهد بود و پیدا کردن جای پارک می تواند به یک معضل تبدیل شود. در صورتی که این امر باعث تاخیر شما در آزمون شود، عواقب زیادی را در پی خواهد داشت. بهتر است برای اینکه در طی آزمون نیز، حواستان به ماشینتان پرت نشود، با استفاده از وسایل نقلیه عمومی و تاکسی های اینترنتی به محل آزمون بروید.

مدارک هویتی

مهم‌ترین مدرکی که باید همراه‌تان باشد، پاسپور‌ت است. پاسپورتی که حداقل 6ماه اعتبار دارد. متقاضیان مشمول نظام وظیفه که پاسپورت ندارند، باید کارت ملی، نامه اشتغال به تحصیل و یک مدرک شناسایی معتبر در روز آزمون با خود داشته باشند.

لوازم التحریر

آزمون آیلتس با مداد است. پس مداد، پاک کن و تراش ساده از لوازم مورد نیاز شما در آزمون آیلتس خواهد بود. حتماً دو مداد بردارید که اگر یکی از آن‌ها دچار مشکل شد، بتوانید از دیگری استفاده کنید.
استفاده از سایر لوازم التحریر در سر جلسه آزمون ممنوع خواهد بود. پس از همراه داشتن جامدادی، دیکشنری، موبایل و یا برگه کاغذ خودداری کنید.

ساعت

حمل ساعت در جلسه آزمون ممنوع می باشد. برای اینکه زمان آزمون را داشته باشید، یک ساعت بزرگ در سالن امتحان قرار می دهند. از آن ساعت غافل نشوید. ابتدای آزمون، آن ساعت را پیدا کنید.

معلولیت

هیچ چیز را برای روز آزمون نگذارید. اگر دارای یک محدودیت هستید، حتما از روزهای قبل با مرکز برگزار کننده آزمون هماهنگ کنید. آن ها موارد مورد نیاز شما را از پیش آماده می کنند. مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس لازم است از هرگونه معلولیتی که بر روی آزمون شما اثر گذار است، اطلاع داشته باشد.

نکات روز آزمون آیلتس

تقلب نکنید

آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی و معتبر است. به همین دلیل تقلب در این آزمون هیچ معنایی ندارد. کوچکترین تقلب هم ممکن است شما را از این زمون محروم کند. پس تمام مدت به برگه خود نگاه کنید و به هیچ وجه به برگ افراد کنار دست خود توجه نکنید. در غیر این صورت ممکن است تمامی تلاشها شما، با یک اشتباه کوچک به باد رود.

صحبت کردن

واضح و بلند صحبت کنید. به دلیل پاندمی ویروس کرونا، شرایط صحبت کردن در آزمون اسپیکینگ سخت تر شده است. وجود ماسک باعث می شود صدای شما با کیفیت سابق به اگزمینر نرسد. به همین دلیل باید حتما بلند و واضح صحبت کنید. شمرده شمرده صحبت کردن باعث می شود که فرد مقابل راحت تر حرف های شما را متوجه شود.

بردن وسایل اضافه

به هیچ وجه وسایل اضافه مانند لوازم التحریر همچون خودکار و غلط گیر و غیره نبرید. حمل کاغذ اضافه به جلسه آزمون ممنوع است و تقلب محسوب می شود. برگه های خود را سر جلسه نبرید و پیش از آن به مراقب تحویل دهید.
حمل دیکشنری و هرگونه کتاب آموزشی و کمک آموزشی نیز به جلسه آزمون آیلتس ممنوع است.

بیشتر بخوانیدپس از پایان آزمون چیزی ننویسید

آزمون آیلتس یک آزمون بین المللی و بسیار دقیق است و نکات روز آزمون آیلتس بسیار مهم هستند. هرگونه خطایی ممکن است برایتان گران تمام شود. سر جلسه به حرف های مراقب خوب گوش دهید. هنگامی که از بلندگوها اعلام شد، آزمون را شروع کنید و همچنین وقتی اعلام شد، دست از نوشتن بکشیدتوجه کنید که اگر بعد از زمان اعلامی در بلندگو حتی یک جمله یا کلمه بنویسید ممکن است کل امتحان شما مردود اعلام شود و محوم شوید.

سایر نکات مهم در روز آزمون

  1. دستورالعمل های آزمون را با دقت بخوانید.
  2. حتما به ساعت نگاه کنید تا زمان از دستتان نرود.
  3. با املای درست و به صورت واضح بنویسید.
  4. پاسخ ها را با دقت و بلافاصله در پاسخنامه وارد کنید.
  5. وقت زیادی را صرف هر سوال نکنید و کمالگرا نباشید.
  6. از سالم بودن هدفون خود در آزمون لیسنینگ مطمئن شوید.
  7. خودنسردی خود را حفظ کنید. زیرا استرس داشتن تنها از تمرکز شما کم می کند و هیچ سودی ندارد.
  8. به همراه داشتن هرگونه وسیله الکتریکی ممنوع است.
  9. اجازه خارج کردن برگه های آزمون از مرکز برگزاری آزمون را نخواهید داشت.
  10. از کامل بودن مراحل ثبت نام خود مطمئن شوید. روز قبل همه چیز را در سایت مرکز برگزار کننده آزمون آیلتس چک کنید.

کلام آخر

برای شرکت در هر آزمونی باید از آمادگی خود مطمئن شوید. یک سری نکات روز آزمون آیلتس در رابطه با استراحت و غذای شب قبل، مدارک ثبت نام و مدارک هویتی و غیره در این آزمون ها وجود دارد. در اینجا نکات روز آزمون آیلتس را بررسی کردیم. هنگامی که با آمادگی کامل در جلسه آزمون شرکت کنید، استرسی نخواهید داشت. با شرکت در کلاس های اصولی آیلتس، مطالعه منابع مختلف، گوش دادن به پادکست و موسیقی، خواندن رمان و غیره می توان این مهارت را بدست آورد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهرهمندی ازخمات مشاور و تعیین سطح رایگان، با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10655
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد نکات روز آزمون آیلتس | باید ها و نباید های روز آزمون آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: