هدف در یادگیری زبان - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

نقش هدف در یادگیری زبان | تاثیر انگیزه در یادگیری زبان

1661 بازدید
هدف در یادگیری زبان

به نظر شما دلایل یادگیری زبان چست ؟ یادگیری زبان ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. مثلا کار، تحصیل، مهاجرت و زندگی، مسافرت به کشورهای خارجی، استفاده از منابع انگلیسی زبان و غیره. سبک مطالعه در هر کدام ممکن است کمی متفاوت باشد. به همین دلیل می گوییم نقش هدف در یادگیری زبان پررنگ است. مثلا یک نفر ممکن است در مدت زمان کوتاهی بخواهد در آزمون آیلتس شرکت کند؛ سبک مطالعه این آدم با کسی که به طور عمومی در حال یادگیری زبان است متفاوت است. با همه این ها، نقش هدف در یادگیری زبان را دست کم نگیرید. همه ما از کودکی تا الان، چندین بار زبان انگلیسی را شروع و مجددا رها کرده ایم. بدین شکل است که می توانید نقش هدف در یادگیری زبان را بفهمیم. داشتن هدف مشخص و استفاده از یک برنامه دقیق و منظم بسیار کمک کننده است. در ادامه همراه ما باشید تا نقش هدف و انگیزه و همچنین دلایل یادگیری زبان را بررسی کنیم.

دلایل یادگیری زبان چیست ؟

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

هدف در یادگیری زبان

زبان انگلیسی، زبان بین المللی  

نیاز به یک زبان بین المللی واحد برای کارهای مختلف سیاسی، تجاری، ارتباط میان کشورهای مختلف و… باعث شد که تمام دنیا برای انتخاب یک زبان بین المللی دست به کار شوند.
همانطور که می دانید، زبان انگلیسی زبان بین المللی و یکی از 6 زبان رسمی سازمان ملل است. در حال حاضر 67 کشور در کل دنیا، زبان انگلیسی را زبان رسمی خود معرفی کرده اند و از هر 5 نفر، 1 نفر به این زبان صحبت می کند. زبان انگلیسی در اکثر کشور ها به عنوان زبان دوم استفاده می‌شود. به همین دلیل است که لزوم یادگیری زبان انگلیسی همواره حس می شود. برای برقراری ارتباط با جوامع دیگر، داشتن ارتباطات سیاسی، اجتماعی یا اقتصادی با سایر کشورها، حتی رفتن به مسافرت و … لازم است زبان انگلیسی را بلد باشیم. ممکن است کشور یا مردم مد نظر، انگلیسی زبان نباشند، ولی برقراری ارتباط با مردم سایر کشورها به زبان انگلیسی به راحتی ممکن است.

مهاجرت و تحصیل

درس خواندن یا کار کردن در یک کشور خارجی، یکی از دلایل یادگیری زبان کشور مقصد است. با این حال بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای اینکه با زبان رسمی آن کشور مهاجرت کنند، با زبان انگلیسی این کار را انجام دهند. بدین شکل که با شرکت در آزمون های معتبر زبان انگلیسی همچون تافل، آیلتس ، PTE و … پذیرش دانشگاهی با زبان انگلیسی را اخذ می کنند و در دانشگاه هایی مشغول به تحصیل می شوند که به این زبان نیز تدریس می کنند.
علاوه بر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت به روش های دیگر همچون سرمایه گذاری، کاری و … نیز موجود است.
با این حال به یاد داشته باشید که زبان رسمی در 67 کشور سراسر دنیا، انگلیسی است. در نتیجه برای مهاجرت به این کشورها به هر طریقی، باید زبان انگلیسی بدانید. علاوه بر اینها، دقت داشته باشید که به هرحال برای زندگی در یک کشور غریبه، نیاز به برقراری ارتباط دارید و این کار با صحبت کردن و بلد بودن زبان امکان پذیر است.

فرصت‌ شغلی جدید

با بلد بودن زبان دوم یا سوم یا حتی بیشتر، فرصت های شغلی جدید و بهتری را می توانید برای خود ایجاد کنید. زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی ارتباط در دنیا شناخته می شود. این موضوع در شغل های مختلف مانند شرکت های تجاری، اقتصادی و غیره به وضوح دیده می شود. فراگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت کاری نیز واجب است. کار کردن در شرکت های بین المللی می تواند برایتان میسر شود. با این حال یکی از پرطرفدارترین شغل هایی که با بلد بودن زبان انگلیسی می توانید در آن حرفه ای شوید و فرصت های شغلی و درآمد بسیار خوبی پیدا کنید، فریلنسرینگ است.
افرادی که به زبان دوم تسلط دارند، اکثرا حقوق بالاتری دارند و البته لازمه کار در برخی از مشاغل تسلط بر زبان انگلیسی است.

استفاده از منابع انگلیسی

نیاز و ضرورت بلد بودن زبان انگلیسی برای دانشجویان تا حد بسیار زیادی حس می شود. زیرا سرو کار دانشجویان، با مقالات و کتاب های مختلف است و در هر پژوهش ممکن است در استفاده از منابع به مشکل بر بخورند. دانشجویان با داشتن سطح خوب در زبان انگلیسی میتوانند از منابع معتبر تر در زبان انگلیسی استفاده کنند و به گونه ای خودکفا شوند. زیرا در غیر این صورت مجبورند با صرف زمان و هزینه بیشتر، از ترجمه منابع استفاده کنند.

بیشتر بخوانیدتقویت مهارت های کامپیوتری

همانطور که می دانید، زبان اصلی اینترنت، زبان انگلیسی است و زبان استفاده شده در گوگل و حدود 70 درصد از سایت های موجود در اینترنت به زبان انگلیسی هستند. اکثر اطلاعات کامپیوتر و مطالب مربوط به تکنولوژی به زبا انگلیسی هستند.  هر چند که بسیاری از سایت های اینترنتی دوزبانه ارئه می شوند و از شانس بیشتری برای گرفتن مخاطب برخوردارند، اما ضرورت یادگیری زبان انگلیسی غیر قابل انکار است.
برای مثال در حوزه برنامه نویسی اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید، می توانید مشکلاتی که برایتان پیش می آید را با مراجعه به سایت های زبان اصلی انگلیسی، برطرف کنید.

برقراری ارتباط

زبان انگلیسی، زبان بین المللی است و بسیاری از مردم در سراسر دنیا به این زبان صحبت می کنند، یا حداقل آشنایی مختصری با آن دارند. هنگام سفر، مهاجرت و زندگی، ارتباط مجازی و… با افراد خارجی، با بلد بودن زبان انگلیسی می توانید ارتباط برقرار کنید.
با بلد بودن این زبان می توانید مهارت های مختلف خود را ارتقا دهید و پیشرفت کنید. کاربرد زبان انگلیسی در زندگی امروز ما، بسیار پررنگ تر از قبل است.

انگیزه برای یادگیری زبان

انگیزه، از مهمترین فاکتورهای انجام هر کاری است و یادگیری زبان انگلیسی از این قضیه مستثنا نیست. هدف و انگیزه شما در یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است. هر چقدر هدف شما برایتان بیشتر ارزش داشته باشد، برای آن بیشتر تلاش می کنید.

بلند صحبت کنید

هنگام صحبت به زبان انگلیسی اعتماد بنفس داشته باشید و بلند بلند صحبت کنید. از اشتباه کردن نترسید. با بلند صحبت کردن انرژی شما افزایش میابد و گفت و گو برایتان راحت تر خواهد شد. حتی خوب است هنگامی که با خودتان نیز حرف می زنید از زبان انگلیسی استفاده کرده و با صدای بلند صحبت کنید. هم مونولوگ و هم دیالوگ به تقویت مهارت های زبانی شما کمک می کند.

هدف در یادگیری زبان

انرژی مثبت داشته باشید

سعی کنید همیشه انرژی مثبت داشته باشید و این انرژی را به دیگران نیز انتقال دهید. این را بدانید که شما در حال پیشرفت هستید. اگر فکر می کنید که زبان انگلیسی را یاد نمی گیرید و یا خیلی کند هستید، در اشتباهید. زیرا یادگیری زبان یک پروسه زمان بر است و باید برای آن تلاش کنید. تاثیر انگیزه در یادگیری زبان را جدی بگیرید و همواره تلاش کنید. از روش های مختلفی برای تقویت زبانتان استفاده کنید و مطمئن باشید به زودی به هدف خود می رسید.

رویاپردازی

هدف شما در این مسیر باید یادگیری زبان انگلیسی باشد و تا رسیدن به آن دست از تلاش نکشید. با این حال اگر مدتی را خسته شوید هم ایرادی ندارد و شاید کمی استراحت برایتان خوب باشد. در نهایت تنها کسی که می تواند شما را به این راه برگرداند خودتان هستید. در صحبت های خود از رویاهایتان بگویید و بگذارید انرژی مثبت در صحبت هایتان نمایان باشد.

بیشتر بخوانیدسخن پایانی

افراد ممکن است به دلایل مختلفی مشغول به مطالعه و یادگیری زبان انگیسی شوند. یک نفر به خاطر مهاجرت، یک نفر به خاطر کار، تدریس و حتی مدرسه و… و اما نکته ای که در بین همه آنها مشترک است این است که باید تمرین و استمرار داشته باشید. یادگیری . تقویت هر 4 مهارت در زبان انگلیسی، نیاز به زمان گذاشتن زیاد دارد. برای اینکار می توانید از منابع مختلفی همچون کلاس های آموزشی آنلاین و حضوری، پادکست، کتاب آموزشی فیلم و ویدیو های یوتیوب استفاده کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تععین سطح رایگان، با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10787
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد نقش هدف در یادگیری زبان | تاثیر انگیزه در یادگیری زبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: