انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم: زمانی برای تغییر

انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

3635 بازدید
چالش-یادگیری-زبان

بدون شک امروزه تسلط بر زبان انگلیسی برای اکثر افراد به مهارتی ضروری تبدیل شده است. موفقیت در مصاحبه‌ی شغلی، ادامه‌ی تحصیل در دانشگاه مورد علاقه، سفر به خارج از کشور و حتی خواندن دستور مصرف یک دارو و … تنها نمونه‌هایی از اهمیت آشنایی با یک زبان دیگر است. برای دستیابی به موفقیت در فراگیری زبان، لازم است برنامه‌ای منسجم و منظم را در درازمدت دنبال کنید. وفاداری و عمل به این برنامه خود نیازمند انگیزه‌‌ای قوی برای یادگیری است. اما چه راه‌هایی می تواند تقویت انگیزه در‌ یادگیری زبان انگلیسی را به همراه داشته باشد. بدینگونه با پشتکار و بدون وقفه، مسیر یادگیری را بپیماییم و به نتیجه‌ی مطلوب دست‌یابیم؟ در این مقاله با چند روش کاربردی برای تقویت انگیزه یادگیری زبان آشنا می‌شوید.

خودتان را باور داشته باشید

اکثر زبان‌آموزان دید منفی به مهارت زبان انگلیسی‌ خود دارند و دائما در گفتگوی درونی با خود جملاتی از این دست را تکرار می‌کنند: من در مکالمه‌ ضعیفم، با وجود اینکه سال‌ها برای فراگیری زبان وقت گذاشته‌ام از صحبت به زبان انگلیسی می‌ترسم زیرا احساس می‌کنم سایرین ممکن است مقصود مرا متوجه نشوند. انگلیسی من احتمالا پر از اشتباه است. بله، درست است همیشه جا برای بهتر شدن هست اما همین حالا هم مهارت زبان انگلیسی شما خوب است. باور کنید این دستاورد بزرگی برای دادن انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی است. برای قدم اول سعی کنید نسبت به توانایی‌های خود چنین تصورات منفی‌ای نداشته باشید. بهتر است بر آنچه می‌توانید انجام دهید تمرکز کنید نه بر ضعف‌هایتان.

بهترین کتاب های آموزش آیلتس
بهترین کتاب های آموزش آیلتس

دفترچه موفقیت تهیه کنید

وقتی حرف از پیشرفت می‌شود، ثبت دستاوردها به انگیزه‌ای قوی تبدیل می‌شود. دفتری تهیه کنید و بعد از انجام هر بخش از مطالعه، تاریخ و خلاصه‌ای از آنچه آموخته‌اید در آن ثبت کنید. این کار سه نتیجه خواهد داشت:

  • با نوشتن، اطلاعات در حافظه‌ی شما بیشتر تثبیت می‌شود؛
  • دیدن دفتری که پر از تلاش‌های شما برای آموختن است، شما را به ادامه‌ی مسیر تشویق می‌کند؛
  • هر وقت به مرور مطالب نیاز داشتید، داشتن چنین دفتری کمک بزرگی است.

بیشتر بخوانید :

بهترین آموزشگاه زبان انگلیسی در تهران

بهترین کلاس آیلتس در غرب تهران

بهترین کلاس آنلاین آیلتس

بهترین مجموعه آیلتس

بهترین آموزشگاه زبان در غرب تهران

بهترین کلاس آنلاین آیلتس

بهترین مجموعه آیلتس

آموختن انگلیسی را برای خود لذت بخش کنید

لازم نیست همیشه به شیوه‌ای ثابت مطالعه کنید. سعی کنید با ایجاد تغییرات در روند مطالعه، یادگیری را برای خود جذاب کنید. اگر یک روز گرامر تمرین می‌کنید، روز بعد کاری متفاوت انجام دهید مثلا به یک پادکست انگلیسی گوش دهید و روی درک مطلب کار کنید. شاید خوب باشد روز بعد با تماشای اخبار به زبان انگلیسی، به یادگیری لغات جدید بپردازید. سپس می‌توانید کمی استراحت کند و یک فیلم با زیرنویس ببینید.

راهکار های تقویت زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم
یادگیری زبان انگلیسی با فیلم قطعا یکی از بهترین راه ها برای کسایی هست که علاقه زیادی به کتاب و منابع مرسوم آموزشی ندارن. فیلم ها به شما کمک می کنن تا با طرز تلفظ و کاربرد کلمه ها تو موقعیت های مختلف آشنا بشید و خیلی سریع اونهارو به خاطر بسپارید

تمام این فعالیت‌ها به آموختن انگلیسی کمک می‌کنند. از طرفی با ایجاد تنوع، از یادگیری خسته نمی‌شوید و از آن لذت می‌برید.

یک راه مفید دیگر مطالعه‌ی موضوعات مورد علاقه‌تان به زبان انگلیسی است، مثلا اگر به موضوع خاصی مثل ورزش، تاریخ یا سیاست علاقه‌مندید، کتاب‌ها، مقالات، مطالب و فایل های صوتی مربوط به آن را به زبان انگلیسی مطالعه کنید. وقتی موضوع مورد علاقه‌ی خود را به زبان انگلیسی دنبال می‌کنید یادگیری هم برای شما شیرین‌تر می‌شود.

بیشتر بخوانید: مکالمه زبان انگلیسی خود را چگونه بهتر کنیم؟

مطالعه انگلیسی گروهی

دانشمندان دریافته‌اند که یکی از مؤثرترین راه‌های انگیزشی استفاده از روش «فشار همتایان» است. توقع و انتظار گروه از افراد مثل نیروی محرکی آنها را به فعالیت وادار می‌کند. برای مثال شاید برای شما جدا شدن از رختخواب و رفتن به باشگاه برای ورزش سخت باشد اما وقتی بدانید دوست‌تان در باشگاه منتظر شماست تا باهم ورزش کنید، حتما سر ساعت برای ورزش کردن کنار او آماده می‌شوید.

می‌توان از همین روش برای آموختن زبان استفاده کرد. با پیوستن به گروه‌های آموزش زبان انگلیسی در شبکه‌های اجتماعی و تعامل با افرادی که مانند شما درصدد یادگیری زبان هستند می‌توانید به تقویت انگیزه‌ی خود کمک کنید. اگر بتوانید یک همراه برای خود پیدا کنید که چه بهتر. با این روش می‌توانید به یکدیگر در یادگیری کمک کنید و مشوق همدیگر باشید.

بیشتر بخوانید:‌نقش فراموشی در یادگیری بهتر

5/5 - (1 امتیاز)
https://radtime.org/?p=1780
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد انگیزه در یادگیری زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.