لغات در آزمون آیلتس چقدر مهم هستند؟ - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

لغات در آزمون آیلتس چقدر مهم هستند؟

3985 بازدید

آیا میدانید لغات در آزمون آیلتس شما چه نقش مهمی بازی می کنند؟ ممکن است بعضی اوقات از خود سؤال کنید که “چرا واژگان برای آزمون IELTS مهم است؟”. خب، از آنجاکه آیلتس یک آزمون مهارت تسلط به زبان انگلیسی است، برای ارزیابی نمره کلی یک داوطلب این آزمون، تأکید زیادی بر واژگان می شود.

نقش لغات در آزمون آیلتس

آزمون آیلتس شامل چهار بخش – صحبت کردن ، نوشتن ، خواندن و گوش دادن است. تنها موردی که همه این بخش ها با هم مشترک هستند “واژگان” و “گرامر” است. وقتی صحبت از بخش صحبت کردن و نوشتن می شود، لغات در آزمون آیلتس قطعاً یکی از مهارت های ضروری است و نقش کلیدی در بخش گوش دادن و خواندن بازی می کند.

واژگان – یکی از بلوک های ساختاری زبان

ما در زندگی روزمره خود از کلمات زیادی استفاده می کنیم تا ایده ها ، افکار و احساسات خود را با افراد دیگر در میان بگذاریم. گاهی اوقات با موفقیت ارتباط برقرار می کنیم در حالیکه در بعضی اوقات قادر به انتقال معنای واقعی نیستیم. با این وجود ، یک واژگان خوب می تواند به شما در انتقال معنای واقعی شما کمک کند. داشتن واژگان کمتر شما را به نوشتن کلمات بارها و بارها در متن سوق می دهد. در حالی که هنگام مکالمه با ممتحن خود ، جمله را دوباره و دوباره تکرار می کنید.

واژگان فقط در مورد یادگیری کلمات جدید نیست

غالباً زبان آموزان این تصور را دارند که یادگیری لیست طولانی از کلمات به آنها در افزایش واژگان کمک می کند. اما، واژگان کمتری یاد می گیرند. روی یادگیری لیست کلمات به تنهایی تمرکز نکنید. در عوض، عادت کنید که آنها را متناسب با متن یاد بگیرید. درک معنای آنها، شناختن مترادف آنها و استفاده بهتر از فرمهای مختلف کلمه بسیار مهم است تا بتوانید از آنها در مکان مناسب استفاده کنید.

همه چیز در مورد استفاده از کلمات پیچیده

هر گاه کلمات پیچیده را در نوشتن مقاله علمی یا IELTS خود وارد کنید ، بدیهی است که ارزیاب به این نتیجه می رسد که شما این کار را انجام می دهید تا تحت تأثیر قرار بگیرد. به نظر غیر طبیعی است و در نهایت نمره شما کم می شود. بدون شک ، شما باید طیف گسترده ای از واژگان را به نمایش بگذارید اما باید دانش استفاده از آن را عاقلانه و مناسب نیز داشته باشید. دانستن مقدار زیادی از کلمات و انداختن آنها به مقاله یا استفاده از آنها هنگام مکالمه ، بدون اینکه واقعاً به معنای آن بیاندیشید ، شما را دچار مشکل می کند.

بنابراین ، چگونه واژگان خود را گسترش می دهید؟ قبل از هر چیز سطح واژگان فعلی خود را بدانید. ساده! از یک دوره تمرینی آیلتس استفاده کنید. هنگامی که آزمون را امتحان می کنید ، از خود بپرسید: آیا می توانم تمام اطلاعات مهم ارائه شده در قسمت های شنیداری درک کنم؟ آیا من می توانم ایده های خود را در هر دو بخش صحبت کردن و نوشتن بیان کنم؟

اینگونه می توانید از سطح واژگان فعلی خود ایده بگیرید و بر همین اساس می توانید شروع به کار در گسترش آن کنید. همانطور که در ابتدا توضیح داده شد ، فقط به خاطر سپردن کلمات بیشتر تمرکز نکنید. درعوض ، آنها را متناسب با معنای آنها بیاموزید.

خواندن و گوش دادن

بیشتر واژگان از متن آموخته می شوند. بنابراین ، یک برنامه تلویزیونی ، پادکست ، مجله یا کتاب مورد علاقه خود را انتخاب کنید. چیزی را که مورد علاقه شما نیست ، گوش ندهید یا نخوانید زیرا باعث می شود پریشان شوید.

توجه داشته باشید: عادت کنید که کلمات جدیدی را که یاد می گیرید، معنی آنها را درک کنید و یاد بگیرید که آنها را در مکان های مناسب بکار ببرید.

استفاده از ترفندهای حافظه

یادگیری کلمات جدید کافی نیست. به یاد آوردن آنها نیز ضروری است. بنابراین ، شما باید در فواصل منظم کلماتی را که قبلاً یاد گرفته اید، مرور کنید. در یک هفته ، 10 روز ، 2 هفته ، یک ماه یا هر کدام برای شما مناسب است مرور کنید.

بیشتر بخوانید: بهتر کردن زبان و نقش فراموشی

تمرین و تمرین

شما باید در حین صحبت و نوشتن از کلماتی که یادداشت می کنید استفاده کنید و به این ترتیب ، منظم واژگان خود را چک کنید.

مهارت های واژگان IELTS منجر به موفقیت در آزمون آیلتس می شود. برای درخشش در آزمون IELTS ، مطمئن شوید که نه تنها لغات را به یاد می آورید بلکه آن را در متن نیز درک می کنید. آماده باشید تا واژگان خود را  روان در نوشتار و گفتار خود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: روانشناسی در طراحی آزمون آیلتس

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تماس بگیرید: 
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶- ۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱- ۲۲۲۴۹۸۵۱

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=1805
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد لغات در آزمون آیلتس چقدر مهم هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.