موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس | آشنایی با 10 موضوع پرتکرار writing آیلتس

2356 بازدید
موضوعات اخیر رایتینگ آیلتس

آزمون آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های زبان در سرتاسر جهان است. این آزمون به سنجش هر چهار مهارت listening و speaking و reading و writing می پردازد. رایتینگ، همانطور که از اسمش پیداست، مربوط به نوشتن است و شما باید در مورد موضوعات مطرح شده در سوال های مختلف، نامه و مطلب بنویسید. با بررسی آزمون های اخیر ، موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس مشخص می شود. معمولا با توجه به هر زمان و اتفاقاتی که در سراسر جهان می افتد، موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس تغییر می کند. برای مثال در حال حاضر بسیاری از موضوعات اخیر رایتینگ آیلتس، مربوط به پاندمی کرونا بوده است. برای آشنایی با 10 موضوع پرتکرار writing آِیلتس همراه ما باشید.

موضوعات اخیر رایتینگ آیلتس

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس

مباحث تسک دو Writing

تعداد مباحثی که در تسک دو رایتینگ آیلتس استفاده می شود، بسیار زیاد است. با این حال، موضوع کلی بسیاری از این سوالات تکراری هستند و با توجه به هر دوره و زمان ممکن است بعضی از آن ها تغییر کنند. پس در ادامه میخواهیم 10 موضوع پرتکرار writing آیلتس را معرفی کنیم.
میدانید که تسک 1 رایتینگ آیلتس از تسک 2 راحت تر بوده و هست. تسک 2 آیلتس در ابتدا ممکن است بسیار سخت به نظر برسد؛ اما اگر از قبل با موضوع و نوع سؤالات این بخش آشنا باشید، به‌راحتی می توانید آن را بنویسید. بیشترین مشکلی که زبان آموزان در تسک 2 رایتینگ دارند، ایده پردازی مناسب است. پس با تمرین فراوان باید سعی کنید این مشکل را رفع کنید و این موضوع به وسیله آشنایی با موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس امکان پذیر است. پاسخ این تسک باید بر اساس دانش، نظرها و ایده های شخصی شما شکل بگیرد.
در این تسک از شما می‌خواهند نظرتان را راجع‌ به یک موضوع ارائه دهید و دلایل خود را برای آن ذکر کنید. برای نوشتن این تسک از راینینگ آیلتس، ۴۰ دقیقه وقت دارید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه بنویسید. این شرایط برای هر دو نوع آزمون جنرال یا آکادمیک صدق می کند. شما در این بخش باید یک Essay یا مقاله بنویسید.

بیشتر بخوانیدHealth and Fitness سلامتی و ورزش

همانطور که می دانید، ورزش، همیشه یکی از موضوعات بحث برانگیز بوده و هست. علاوه بر آن، موضوعاتی در رابطه با ورزش، مانند تاثیر آن بر سلامتی و تناسب اندام نیز مطرح می شود. در ین موضوع می توان به مباحثی همچون تغذیه، فست فود و رژیم غدایی، سلامتی و سبک زندگی اشاره کرد.
از نکات مثبت این موضوع می توان به در دسترس بودن اطلاعات آن اشاره کرد. در حال حاضر، کمتر کسی وجود دارد که درباره ورزش و سلامتی و موضوعات مربوط به آن ها اطلاعات کافی نداشته باشد.

Business کسب و کار

از کسب و کار های بزرگ بین المللی در تجارت گرفته تا شغل های کوچک و خانگی، همه در این دسته بندی حضور دارند. علاوه بر شغل ها، میزان حقوق و درآمد و ساعت کار نیز ممکن است در آن مطرح شود.
باید دقت کنید که برای دریافت بالاترین نمره در این موضوع باید روی ام های مشاغل مختلف و همچنین تمامی کلمات مربوط به کار، تمرین داشته باشید.

Crime and Punishment جرم جنایت و مجازات

ممکن است فکر کنید صحبت کردن درمورد جرم و جنایت کمی سخت است، اما با توجه به داغ بودن این مبحث در زمان حال و کاربرد بالای آن، یکی از پرتکرار ترین موضوعات ریدینگ آیلتس است.
با پیگیری اتفاقاتی که در صفحه حوادث روزنامه ها می افتاد، درک می کنید که صحبت کردن در مورد جرم و جنایت، آنقدرها هم سخت نیست.
دقت کنید که کلمات مربوط به این مبحث، بسیار گسترده و تازه هستند، پس حتما روی این کلمات کار کنید.
سوالات مطرح شده درباره این موضوع معمولا درباره مقایسه‌ی انواع مجازات، دلایل ارتکاب جرم، ارتباط جرم و تکنولوژی، نقش پلیس و غیره است.

Media رسانه

صحبت درباره این موضوع می تواند بسیار راحت تر باشد. به علاوه، می توان درنظر گرفت که این موضوع برای جوان تر ها، خوشایند تر است.
تمامی موضوعات مربوط به شبکه های اجتماعی، تلویزیون، ارتباط با سایر آدم ها در این شبکه و ایمیل و پیامرسانی در دسته بندی این موضوع قرار می گیرند. 
قطعا رسانه یکی از موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس است. از شما در رابطه با ستفاده بوده و تغییر آن در زندگی مدرن پرسش خواهد شد.
سوالات مطرح شده در این موضوع می تواند شامل رابطه انسان ها با رسانه ها، مقایسه‌ی رسانه‌های جمعی در گذشته و حال، زندگی مدرن و تاثیر رسانه در آن و… اشاره کرد. برای بالا بردن ایده های خود می توانید در طول روز زمان را در اینترنت و فضای مجازی سپری کنید.

موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس

Education تحصیل

بحث آموزش همیشه از موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس بوده و هست.
در این موضوع می توان از ارتباط کودکان و آموزش و پرورش، آموزش و تکنولوژی، قوانین مختلف در مدارس، نقش معلمین و کادر آموزشی ، یونیفرم ها و  مدارس و غیره سوال مطرح کرد.
علاوه بر آن می توان سوال های بسیار زیادی در رابطه با به تعداد دانشجویان، رشته‌های مختلف تحصیلی، ارتباط تحصیلات وشغل آینده، وضعیت دانشگاه‌ها ، روش های ورود به دانشگاه ها، امکانات دانشگاه‌ها، مقاطع مختلف و بسیاری از پیزهای دیگر نیز پیدا کرد.

Technology فناوری

تکنولوژی موضوعی است که همیشه بازارش داغ است و هربار می‌شود متن جدیدی در رابطه با آن نوشت. شاید هنگامی که می خواهید برای رایتینگ و یا حتی مهارت های دیگر همچون اسپیکینگ تمرین کنید، به تعداد دفعات غیرقابل شمارس به این موضوع برخورد کرده باشید.
توجه کنید، برای اینکه بهترین نمره را بگیرید و بهترین متن خودتان را بنویسید لازم است همیشه اطلاعات خود را بروز کنید. برای این کار می تواند مجلات مختلف را بخوانید و یا چند ساعتی را برای گشتن در اینترنت اختصاص دهید.

Travel and Transport سفر و حمل و نقل

تمامی موضوعاتی که در آن ها سفر کردن و یا استفاده از هرگونه حمل و نقلی مطرح شده است، در این دسته بندی قرار می گیرد. موضوعاتی مانند سفر کردن، مقایسه حمل و نقل و وسایل نقلیه‌ی دیروز و امروز، مشکلات ایجاد شده توسط حمل و نقل، سفرهای دور و نزدیک.
می توانید برای افزایش دریافت نمره بالا در این موضوع با سوال های مختلف، این مهارت را در خود افزایش دهید.

Art, Culture and Language هنر، فرهنگ و زبان

همانطور که فکر میکنید، می شود این 3 موضوع را در 3 پارت تفکیک کرد، اما با توجه به ارتباط آن ها با یک دیگر می توانید همه این ها را در یک جلسه یاد بگیرید. فرهنگ و آداب و رسوم کشور های مختلف به شدت با هم متفاوت هستند. برای کسب نمره بالا در این موضوع باید در باره کشور های مختلف lطلاعات کسب کنید. با توجه به اینکه آزمون آِیلتس، یک آزمون زبان است، پس قطعا language از موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس خواهد بود. اگر به چنین موضوعاتی علاقه دارید، نوشتن درباره آن ها برایتان بسیار راحت تر خواهد شد و باعث می شود از تایمی که برای تمرین آن گذاشته اید، لذت ببرید.

بیشتر بخوانیدEnergy Crisis منابع طبیعی و سوخت های جایگزین

یکی دیگر از موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس، منابع مورد استفاده ما است. روش های استفاده از منابع، به طرز عحیبی پیشرفت داشته است. همین موضوع باعث می شود تا منابع سوختی و سوخت های جایگزین در سال های مختلف، جزو 10 موضوع پرتکرار writing باقی بماند.
منابع استفاده از این منبع شاید کمی محدود تر باشد. می توانید مقاله ها و ویدیو های مختلفی در این باره بدست آورید که تاثیر به سطح دانسته های شما خواهد داشت. در این گونه سوالات، حواستان به تفکیک منابع حال حاضر و منابع جایگزین باشد.

Globalization جهانی سازی

تمام چیزهایی که به جهانی شدن مربوط است، مربوط به این دسته بندی است.  جهانی سازی با توجه به اینکه شرایط در سرتاسر جهان در حال تغییر است، همواره موضوعی گرم خواهد ماند. در واقع روندی مداوم است که تغییرات به هم پیوسته در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه را شامل می‌شود.
مطالعه در زمینه های اقتصادی، تجارب، سیاری و فرهنگی در مسیر رسیدن به نمره بالای آیلتس ما را همراهی خواهد کرد. از سوالات مطرح شده درباره این موضوع می توان به تجارت کالا ، سرمایه و سرمایه گذاری، مزیت ها و معایب این تغییر ها بر زندگی اش اشاره کرد.

کلام آخر

با توجه به تنوع موضوعات رایتینگ آیلتس، لازم است به مقدار کافی، بر روی تقویت مهارت های زبان انگلیسی خود کار کنید. رایتینگ آیلتس در تسک 2 نیاز به تمرین و ایده پردازی های بیشتری دارد.
برای تقویت مهارت writing خود می توانید در کلاس های مختلف شرکت کنید. در موسسه زبان های خارجی رادتایم، کلاس های تخصصی رایتینگ و سایر مهارت های آیلتس به همراه کلاس های عمومی زبان انگلیسی برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، بهره مندی از مشاوره و تعیین سطح رایگان، با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10433
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد موضوعات پرتکرار رایتینگ آیلتس | آشنایی با 10 موضوع پرتکرار writing آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: