روانشناسی در طراحی آزمون آیلتس - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

روانشناسی در طراحی آزمون آیلتس

3803 بازدید

روانشناسی در طراحی آزمون آیلتس

برای طراحی آزمون IELTS ، تیمی حرفه‌ای متشکل از کارشناسان مختلف و متخصصان حوزه‌های مرتبط در کنار هم کار می‌کنند. این تیم با هماهنگی یکدیگر بخش های مختلف آزمون را طراحی می‌نمایند. یکی از اصلی‌ترین شاخه ها که متخصص ویژه در تیم طراحی آیلتس دارد، شاخه روانشناسی است. چرا که آزمون آیلتس در سطح بسیار گسترده در سراسر جهان برگزار می‌گردد. چنین آزمونی با این گستردگی و تنوع مخاطب، بایستی اعتبار و ارزش کافی جهت سنجش درست افراد را دارا باشد. بدین جهت روانشناسی در طراحی آزمون آیلتس کاملا مورد توجه قرار گرفته است

روانشناسی در طراحی سوالات

علم روانشناسی یکی از علوم پایه محسوب میگردد. حضور یک یا چند روانشناس در تیم طراحی آیلتس ، سبب ایجاد هارمونی روانی در این آزمون مهم می‌شود. سطح اعتبار و درستی سنجش آزمون در نتیجه این قضیه هر چه بیشتر بالا می‌برد. روانشناس در خصوص نحوه چیدمان سوالات، ترتیب قرار گرفتن سوالات سخت و آسان، انتخاب واژگان کلیدی، ارائه راه کار جهت ارتقاء آزمون های آینده و… نظر کارشناسی و فنی میدهد. در حال حاضر، IELTS بعنوان معتبرترین و پرمخاطب ترین آزمون سنجش دانش زبانی در دنیا محسوب میشود. نتایج این آزمون در بیش از 8000 مرکز علمی و آموزشی جهان مورد تایید می‌باشد.

بیشتر بخوانید: بهترین کلاس آیلتس در غرب تهران

حال با توجه به موارد اشاره شده، یکی از راههای مهم کسب موفقیت در آزمون آیلتس، شناخت درست آن است. همچنین آشنایی با روش های روانشناختی میتواند در غلبه بر جریانات روحی و روانی حاصل از شرکت در این آزمون کمک نماید. از جمله ابزارهای بسیار مهم در این زمینه ” خودشناسی روانی” ، “داشتن تمرکز” می باشند.

بیشتر بخوانید: آیلتس چیست؟

در نوشته های بعدی و در دوره های آمادگی آیلتس در مورد افزایش قدرت تمرکز برای آزمون آیلتس صحبت خواهیم کرد.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=1724
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد روانشناسی در طراحی آزمون آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.