کار دانشجویی در کانادا - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

کار دانشجویی در کانادا | بهترین شغل های دانشجویی در کانادا

1930 بازدید
کار دانشجویی در کانادا

کشور کانادا، کشوری پهناور و بسیار مهاجر پذیر است که همواره مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل است. هزینه های زندگی در هر کشور خارجی مثل کانادا ممکن است بالا باشد و داشتن یک کار دانشجویی در کانادا می تواند مفید باشد. شرایط کار دانشجویی در کانادا نسبت به برخی کشورهای دیگر، مهیاتر است. اگر شما هم قصد تحصیل در این کشور را دارید، می توانید با داشتن یک کار دانشجویی در کانادا، هزینه های خود را کمتر کرده و از سایر فواید آن از جمله برقراری ارتباط با دیگران و تقویت زبان انگلیسی استفاده کنید. بهترین گزینه برای کسانی که موفق که دریافت بورسیه تحصیلی نشده اند،  در ادامه به بررسی بهترین شغل های دانشجویی در کانادا می پردازیم. پس همراه ما باشید.

بررسی شرایط کار دانشجویی در کانادا

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

کار دانشجویی در کانادا

شرایط کار دانشجویی در کانادا

کشور کانادا کشوری پهناور است و هر ساله تعداد زیادی دانشجو در دانشگاه های این کشور پذیرش می گیرند. بسیاری از این دانشجویان برای کمتر کردن  هزینه های زندگی خود، به کار دانشجویی مشغول می شوند. کار کردن در این کشور به عنوان یک دانشجو یک سری شرایط دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

ساعت کاری مجاز برای دانشجویان حداکثر 20 ساعت در هفته است که به صورت نیمه وقت است. اما این زمان، در مدت تعطیلات دانشگاه افزایش یافته و به حداکثر 40 ساعت در هفته می رسد. این زمان مشخص شده در تعطیلات دانشگاه، به صورت تمام وقت است.
دانشجویان می توانند به محض شروع شدن دوره تحصیلشان به کار دانشجویی مشغول شوند ولی امکان کار کردن به عنوان یک دانشجو زودتر از این موعد را نخواهند داشت.
نوع  و محل کار دانشجویی دارای هیچ محدودیتی نیست و افراد می توانند در هر کاری مشغول شوند. همچنین اجازه کار در هر ایالتی و با هر کارفرمایی را دارند.
ویزای دانشجویان ویزای تحصیلی است و برای کار کردن نیازی به ویزای کاری ندارند، زیرا کار آن ها به ورت کار دانشجویی و پاره وقت است.

درآمد کار دانشجویی

درآمد می توانند مهم ترین دلیل برای مشغول شدن به هر شغلی باشد. پس میزان حقوق آن می تواند فاکتوری مهم باشد. حقوق کار دانشجویی در کانادا معمولا ساعتی بین ۱۴ تا ۲۰ دلار است. ولی با توجه به سطح تحصیلات، افراد ممکن است در سطوح تحصیلات تکمیلی به عنوان دستیار پژوهشی استاد مشغول شوند و بتوانند تا ۲۵ دلار در ساعت هم درآمد داشته باشید. 
یعنی به طور متوسط با توجه به میزان درآمد و ساعت کاری مجاز، درآمد دانشجویان بین  ۱۱۰۰ دلار تا ۱۶۰۰ دلار در ماه درآمد باشد.

مالیات کار دانشجویی

با داشتن کار دانشجویی در کانادا اگر میزان درآمد شما بالاتر از یک حد مشخصی شود، باید مالیات بر درآمد پرداخت کنید. علاوه بر درآمدحاصل از شغلی که در کانادا دارید، هر درآمدی که از خارج از کانادا به دست می‌آید نیز باید برای مقاصد مالیاتی گزارش شود.
اگر درآمد یک دانشجو بالاتر از 49020 دلار کانادا باشد، باید مالیات پرداخت کند.

کار دانشجویی تابستانی در کانادا

دانشجویان می توانند در تمام طول سال سال کار کنند و درآمد داشته باشند. این کارها به صورت کامل، کار دانشجویی محسوب می شوند. اما مدت زمان مجاز کار کردن در طول سال متفاوت است. در مدت زمان تحصیل و هنگامی که دانشگاه دایر است، ساعت مجاز برای کار کردن دانشجویان 20 ساعت در هفته و به صورت پاره وقت است. اما در طول تابستان و هنگامی که دانشجویان در تعطیلات خود به سر می برند، می توانند به صورت تمام وقت کار کنند. ساعت کاری در این مدت 40 ساعت در هفته محسوب می شود.
لازم به ذکر است علاوه بر تعطیلات تابستانی، اجازه کار کردن به صورت تمام وقت در سایر تعطیلات مانند تعطیلات کریسمس هم به دانشجویان داده می شود.

بیشتر بخوانیدراه های پیدا کردن کار دانشجویی

پیدا کردن کار دانشجویی در کشورهای مختلف، به روش های متفاوتی امکان پذیراست. با داشتن رزومه خود، مهارت ها و تجارب و … می توانید شانس خود را برای به دست آوردن هر شغل بسنجید. به روش هایزیر می توانید دنبال کار مورد نظر خود بگردید :

  • وبسایت‌های کاریابی : در این وبسایت ها می توانید رزومه خود را ارسال کنید و از تجارب و مهارت های خود بنویسید.
  • مرکز کاری: یکی از نقاط مثبت که در دانشگاه های کانادا موجود است، وجود این مراکز است. دانشگاه‌های کانادا دارای یک تیم حرفه‌ای اختصاصی هستند. به شما در یافتن مشاغل پاره وقت مناسب کمک می‌کنند. تمام جزئیات لازم را در اختیار شما قرار می دهند.
  • روزنامه‌های محلی: روزنامه های محلی برای یافتن شغل در محیط خارج دانشگاه مناسب است. می توانید با این روزنامه ها، شغل های اطراف محیط دانشگاه و زندگی خود را پیدا کنید.
  • تابلوهای اعلانات: این روش رایج‌ترین منبع برای یافتن فرصت‌های کاری در دانشگاه است. می توانید با تماس یا مراجعه به هر کدام از شرایط دقیق تر هر کدام از شغل ها آشنا شوید.
کار دانشجویی در کانادا

انواع شغل‌های دانشجویی در کانادا

شغل های متفاوتی در کشور کانادا موجود است. اما بهترین آن ها برای دانشجویان کاری است که بشود آن را به طور نیمه وقت انجام داد و همچنین با مهارت های مختلف سازگار باشد. در ادامه به معرفی بهترین شغل های دانشجویی در کانادا می پردازیم.

دستیار تدریس استاد

این شغل برای افراد در سطح کارشناسی ارشد و دکتری معمول است. این شغل می تواند در تحصیلات شما نیز تاثیر مثبت بگذارد. زیرا کاملا مرتبط با رشته تحصیلی شما است. و در محیط دانشگاه مشغول به این کار می شوید.
در آمد این شغل به طور میانگین برابر با 15.65 دلار در ساعت است.

مترجم

زبان رسمی کانادا، به زبان انگلیسی است. بلد بودن زبان دوم یا سوم و یا بیشتر می تواند باعث پیدا کردن رتبه شغلی خوبی در شغل مترجمی شود.
در آمد این شغل برابر با 21.16 دلار در ساعت به طور میانگین است.

فریلنسر

در این شغل می توانید به طراحی سایت، تولید محتوا، طراحی گرافیک و غیره مشغول شوید. از فواید این شغل این است که می توانید به دور کاری مشغول شوید نیازیبه مراجعه حضوری در خیلی از مراکز نیست.
در آمد این شغل به طور میانگین برابر با 25.60 دلار در ساعت است.

پرستار بچه

نگهداری از کودکان برای پدرها و مادرهای شاغل امکان پذیر نیست. از آنجایی که بسیاری از والدین در این زمان دارای شغل هستند، پس شغل پرستاری بچه می تواند برای دانشجویان شغل مناسبی باشد. اگر دانشجویی مجرد هستید و به کودکان هم علاقه دارید این شغل می‌تواند برای شما مناسب باشد.
در آمد این شغل به طور میانگین برابر با 14.67 دلار در ساعت است.

فروشنده

شغل فروشندگی می تواند یک شغل پاره وقت خوب محسوب شود. می توانید در فروشگاه های زنجیره ای بزرگ که در سراسر کشور وجود دارند مشغول به کار شوید.
در آمد این شغل به طور میانگین برابر با 12.42 تا 50 دلار در ساعت است.

کار در کافه و رستوران

کار کردن در کافه و رستوران دارای زمان بندی های متفاوت است. اما تنها نکته ای که درباره این شغل وجود دارد این است که به دلیل ارتباط آن با دیگران سطح زبان قابل قبولی را نیاز دارد.
در آمد این شغل به طور میانگین برابر با 11 تا 15 دلار در ساعت است.

راننده تاکسی اینترنتی

تاکسی های اینترنتی مانند اوبر در سرتاسر کانادا وجود دارد و می توانید در آن ها مشغول به کار شوید. صبح‌ها، عصرها و آخر هفته‌ها زمان‌هایی هستند که تقاضای بیشتری برای تاکسی‌های آنلاین وجود دارد.
در آمد این شغل به طور میانگین برابر با 14 تا 25 دلار در ساعت است.

بیشتر بخوانیدمزایای کار دانشجویی در کانادا

بسیاری از دانشجویان در کانادا دارای شغل دانشجویی هستند و از درآمد آن برای تامین مخارج زندگی خود استفاده می کنند. کارهای دانشجویی دارای مزایای مختلفی هستند. اولین فایده آن این است که افراد در محیط کاری با دیگران ارتباط برقرار می کنند و موجب آشنایی با افراد بومی می شود. بودن در یک کار دانشجوی می تواند شرایط ورود به بازار کار بعد از دوران تحصیلات را فراهم تر کند.
در دوره کار دانشجویی، مهارت‌هایی را می‌آموزید که ممکن است در آینده به دردتان بخورد. علاوه بر این، بعضی شغل ها که مرتبط با رشته تحصیلی شما است، قطعا کمک کننده خواهد بود.

کلام آخر

کشور کانادا، کشوری مهاجر پذیر و پهناور است که هرساله به تعداد زیادی دانشجو پذیرش می دهد. با پیدا کردن یک کار دانشجویی در این کشور، می توانید هزینه های زندگی را کاهش دهید. درآمد حاصل از این کارها نمی تواند هزینه های یک زندگی کامل را تامین کند. ولی می تواند به عنوان یک کمک هزینه در نظر گرفته شود. از مزایا کشور کانادا زبان رسمی آن است که زبان انگلیسی است. تقویت زبان انگلیسی می تواند در تمامی زمینه ها مفید و کمک کننده باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان، با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10762
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد کار دانشجویی در کانادا | بهترین شغل های دانشجویی در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: