بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه

1581 بازدید
بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه

بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه

بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه ، از کجا شروع کنیم ؟ همه ما برای شروع یک مکالمه و حتی باز کردن سر صحبت در دیدار های روزمره از خودمان این سوال را میپرسیم .امروزه پرکاربردی ترین زبان در دنیا زبان انگلیسی است.یادگیری مکالمات انگلیسی به شما کمک می کند تا ارتباط گسترده تری با دنیای امروز برقرار کنید.

ترس از صحبت کردن با طرف مقابلمان و واکنش فرد مقابل برای ایجاد ارتباط شاید یکی از دغدغه های زبان آموزان باشد. باید صادقانه بگوییم که شروع یک مکالمه و ایجاد ارتباط تاثیر به سزایی در شناخت اولیه شخص مقابل از ما را دارد . طبیعی است که برای کسی که در حال یادگیری یک زبان جدید است کمی مکث داشته باشد،و نتواند به طور کامل ارتباطی موثر برقرار کند،نگران نباشید این کاملا طبیعی است و ما در این جا برای شروع راحت تر یک مکالمه ترفند های و مکالمه های را به شما یادآور میشویم که بتوانید راحت تر با زبان انگلیسی با اطرافیان گفت گو داشته باشید .

چرا جملات انگلیسی در شروع مکالمه تاثیر زیادی دارند؟

یک شروع خوب و قوی:

شما را به بهترین شکل ممکن معرفی میکند و شما وارد جمع افراد کار بلد می شوید ، مطمئنا کسی دوست ندارد کاری را به کسی بسپارد که از پس یک مکالمه هم نتواند بر بیاید .

“تا آمد حرف بزند فهمید با چه کسی طرف حسابم “:

این جمله را همه ما شنید ایم و میدانیم شخصی که شناختی ازما ندارد در برخورد اول با مکالمه اولیه از شخصیت ما شناخت پیدا خواهد کرد، پس در شروع مکالمه استفاده از جملات متناسب باشرایط به شناخت بهتر شخص مقابل از ما کمک میکند.

بایدهای مکالمه به زبان انگلیسی

 • ارتباط چشمی با طرف مقابل را حفظ کنید زیرا این ارتباط مکالمه را آسان‌تر کرده و زبان بدن نقش مهمی در هر نوع مکالمه‌ای دارد. از یک طرف به ما کمک می‌کند بفهمیم طرف مقابل چه می‌گوید و منظور او چیست و از سوی دیگر، ژست‌ها و حالات چهره‌ی طرف مقابل بازخورد مهمی ارائه می‌دهد که با کمک آن متوجه خواهیم شد آیا به درستی جمله ما را درک کرده است یا خیر. وقتی در یک جلسه هستید، صندلی را انتخاب کنید که بتوانید همه را ببینید و تماس چشمی برقرار کنید.
 • اگر در یک سخن‍‌رانی به زبان انگلیسی حضور داشته یا در یک دوره شرکت می‌کنید، در یکی از ردیف‌های جلو تا حد امکان نزدیک به سخنران یا رهبر دوره بنشینید.
 • با تهیه واژگان و عبارات مهم برای جلسات و مناسبت‌های مهم آماده شوید. از قبل کلمات دشوار را جستجو کرده و یادداشت برداری کنید. سعی کنید این کلمات را همراه خود داشته باشید تا بتوانید در مواقع ضروری از آن‌ها کمک بگیرید.
 • اگر در پیش بردن مکالمه به زبان انگلیسی مشکل دارید، از طرف مقابل بخواهید به آرامی صحبت کند. گاهی اوقات شخص مقابل ممکن است فراموش کند که شما انگلیسی زبان بومی نیستید، اگر این موضوع را به آن‌ها یادآوری کنید، هیچ اشکالی ندارد.

نبایدهای مکالمه به زبان انگلیسی

 • بریتانیایی‌ها و آمریکایی‌ها عاشق اختصارات هستند. گاهی اوقات هیچ کلمه کاملی در یک جمله کامل وجود ندارد. در این شرایط هم باید توضیح بخواهید.
 • اغلب مواقعی پیش می‌آید که لازم است با افرادی که خودشان زبان مادری متفاوتی دارند، به زبان انگلیسی صحبت کنید. تفاوت در تلفظ می‌تواند درک را حتی دشوارتر کند. در مورد آن با صراحت صحبت کنید و اگر در درک او مشکل دارید، به صورت دوستانه به فردی که با او صحبت می‌کنید این موضوع را نشان دهید.
 • از خودتان انتظار نداشته باشید که تک تک کلمات را درک کنید، این موضوع فقط شما را به طور غیر ضروری نا امید می‌کند.
 • سعی نکنید هر کلمه را ترجمه کنید زیرا در مکالمه به زبان انگلیسی برای آن وقت ندارید. در حالی که شما هنوز در حال ترجمه همه چیز به فارسی هستید، طرفین شما در حال حاضر به سمت موضوع بعدی پیش می‌روند.

در مکالمه وگفتگو صمیمی باشید !

اولین کلید احساس آرامش و غلبه بر ترس شما، داشتن اوقاتی خوش و صمیمی بودن است. لبخند بزنید و از تجربه‌ی ملاقات فردی جدید لذت ببرید. اگر شما بتوانید آرام باشید و از شناختن شخصی دیگر لذت ببرید، شخص دیگر این را احساس کرده و به وی آرامش می‌دهد.

در آغازمکالمه فشار را کم کنید

بسیاری از ترس شروع مکالمات ناشی از فشاری‌ست که به‌منظور رسیدن به نتیجه‌ای خاص در آن، به خود وارد می‌کنید.

بنابراین، انتظارات به‌خصوصی ازینکه چه پیش خواهد آمد نداشته باشید! هر چه شد، شد. چیزی به‌ جز اینکه آن‌ها را کمی بهتر بشناسید، از خود یا دیگری انتظار نداشته باشید.

مکالمه دو طرف داشته باشید!

شما تنها نیستید! در مکالمه سعی کنید از شزیک مکالمه خود سوال کنید . به سوالاتی که میپرسد دقت کنید و جواب مناسبی را داشته باشید . سرنخ تفاهمات و اشتراکات مضوعی را پیدا کنید .

صادق باشید!

از صحت حرف هایتان اطمینان حاصل کنید؛ حتی اگر به معنای جستجوی واژگانی‌ست که بدان نیاز دارید. در غیر این صورت امکان دارد در موقعیتی بسیار ناخوشایند قرار بگیرید.

سوالاتی که پاسخ کوتاه دارند را کمتر به کارببرید

وقتی میخواهید یک مکالمه را به پیش ببرید از سوالاتی که به جواب بله و خیر منتهی میشوند پرهیز کنید چرا که شما میخواهید در ارتباط خود طرف مقابل را شریک صحبت خود کنید نه ربات پاسخگوی سوالات. مثلا:

به جای جمله ?Do you like apple juice آیا شما آب سیب دوست دارید؟” 

 ?What is your favorite type of juice آّب‌میوه مورد علاقه‌ی شما چیست؟

شروع صحبت برای مکالمه دو طرفه

یک مکالمه از مراحل خاصی گذر می‌کند. این مراحل شامل: آغاز مکالمه، پروردن یک موضوع، فراخوانی مکالمه‌ای طولانی‌تر، تعویض عنوان و پایان بخشیدن به مکالمه می‌شوند.

شما هنگام صحبت‌کردن یک در مقابل یک با فردی نگاه به هریک از این مراحل و بررسی میزان دستیابی‌تان به ‌آن‌ها را کمک‌کننده خواهید یافت. در این‌جا ساختار به‌خصوصی آورده‌ایم که می‌توانید از آن پیروی کنید:

آغاز مکالمه

بهترین راه آغاز یک مکالمه با کسی که او را نمی‌شناسید، پرسیدنی سوالی‌ست که آن‌چنان شخصی نباشد. در اینجا پرسش های مودبانه‌ای را مشاهده می‌کنید که می‌توانید به‌کمک آنها دست به کار شوید:

” ?Do you know what time it is من را ببخشید، شما از ساعت اطلاع دارید؟” یا ” ?Excuse me, do you have the time شما می‌دانید ساعت چند است؟”

” ?Hi. Is this seat taken سلام. این صندلی گرفته شده؟” اگر پاسخ “No خیر” باشد سپس می‌توانید با این پرسش ادامه دهید: ” ?Do you mind if I sit here  آیا اشکالی ندارد اگر اینجا بنشینم؟”

 • “Pardon me. Do you know what time this place closes?”  “معذرت می‌خواهم. آیا شما می‌دانید این‌جا چه ساعتی بسته می‌شود؟”

فرضا شما در مکانی تجاری هستید. (“place مکان” می‌تواند با “restaurant رستوران، cafe کافه و یا store فروشگاه” جایگزین شود.)

بهتر از این‌ موارد، آغاز یک مکالمه با متوجه‌شدن نکته‎ای در رابطه‌ی با آن شخص و نظردادن راجع‌ به آن به‌نحوی دل‌پذیر است. در ذیل مثال‌هایی می‌آوریم:

نکته: هر آنچه در کروشه مشاهده می‌کنید قابلیت جایگزینی با واژه‌ی دیگری مختص مکالمه‌ی شما را دارد.

 • “That is a really nice [hat]. Can I ask where you got it?”  “آن کلاه بسیار زیبایی‌ست. می‌توانم بپرسم از کجا آن را خریدید؟”
 • “I really like your [shoes]. Did you get them near here?”    “من واقعا از کفش‌های شما خوشم آمده. آن‌ها را همین نزدیکی‌ها گرفته‌اید؟”
 • “That’s a cool looking [phone]. Is it easy to use?”  “عجب گوشی جالبی! کار کردن با آن راحت است؟”

ادمه مکاله و گفتگو

در صورتی که آن‌ها به سوال شما پاسخ دادند، متعاقب آن، جهت یافتن جزئیات بیشتر، می‌توانید یک یا دو پرسش دیگر طرح کنید. نظیر:

 • “Is that store near here?”   “آن فروشگاه به‌اینجا نزدیک است؟”
 • ” Was it good value ?   قیمت هایش مناسب بود؟”

(از پرسیدن سوالاتی خاص مرتبط با پول مانند ” ?How much did it cost این چقدر است؟” بپرهیزید چرا که گستاخی تلقی خواهند شد.)

 • “Do they have other colors available?”   “از آنها رنگ‌های دیگری هم قابل دسترسی هست؟”
 • سپس، به زمینه‌ای به‌منظور علت اولیه‌ی پرسش‌تان فراهم کنید. مثال‌هایی را در زیر مشاهده می‌کنید:
 • “The reason I asked is because I’ve been thinking about replacing my phone.”   “دلیل اینکه پرسیدم این بود که به جایگزینی گوشیم‌ام فکر می‌کردم.”
 • “I’ve been looking for a hat like that to give to my friend.”   “من به دنبال کلاهی مانند آن بودم که به دوستم بدهم.”
 • “Yeah, the shoes I have are getting worn out. It’s time to get a new pair.”   “بله، کفش هایی که من دارم کهنه شده‌اند. زمان آن رسیده یک جفت نو بخرم.”

مانند همیشه، اگر شخصی کمکی می‌کند، فراموش نکنید از ایشان تشکر کنید:

 • “Thanks for the suggestion.”   “از پیشنهادتان سپاسگزارم.”
 • “I appreciate the information.”   “ممنون‌دار این اطلاعات هستم.”
 • “Thank you. That was really helpful.”   “ممنونم، بسیار مفید بود.”

سوالات بیشتر جواب های بیشتر :

معمولا می‌توان هنگامی را که شخصی علاقه‌اش را به یک گفت‌وگو از دست می‌دهد، متوجه شد. اگر به آن نقطه رسیدید، بهانه‌ای بیاورید و به راهتان ادامه دهید.

هرچند، اگر می‌بینید که شخص می‌تواند پذیرای مکالمه‌ای طولانی باشد، آنگاه چرا کمی بیشتر صحبت نکنید و آن‌ها را بهتر نشناسید؟ در اینجا برخی سوالات کلی هستند که برای ادامه‌یافتن مکالمه‌ می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 • “Are you from this area?”   “شما اهل این منطقه هستید؟”
 • “So, what do you do for a living?”   “خب، شغل شما جیست؟”
 • “What brings you here today?”   “چه چیزی امروز شما را به اینجا کشانده؟”
 • “Do you come here a lot?”  “شما زیاد به اینجا می‌آیید؟”

بیشتر بخوانید :


کی به یک زبان دیگر مسلط هستید؟

12مستند عالی تقویت زبان انگلیسی

زبان انگلیسی برای افراد پرمشغله

دانلود ویرایش سوم کتاب های American English File


به دنبال موضوعات مشترک باشید :

زمانی‌ که گفت‌وگوی شما وارد به موضوعی وارد می‌شود که شما با انگلیسی صحبت کردن آن راحت هستید؛ سپس، این فرصتی برای شماست تا آن را عمیق‌تر به بحث بگذارید.

برای مثال می‌گوییم شما متوجه شده‌اید که شریک گفت‌وگوی شما صاحب یک گربه است. شما نیز گربه‌ای دارید. حالا زمان نشان دادن تصاویری از گربه‌تان روی گوشی شماست!

یا اگر شخص به گیاهخوار بودن خود اشاره‌ می‌کندو اتفاقا شما نیز گیاهخوار باشید، حالا شما اشتراکاتی دارد. چرا در مورد دستور غذای گیاهی مورد علاقه‌شان نپرسید؟

در ذیل، جملات و عباراتی آمده‌اند که ممکن است جهت عمیق شدن در یک موضوع به کار بیایند:

 • “Really? I’m a [vegetarian] too! What made you decide to [stop eating meat]?”   “واقعا؟ من هم گیاهخوار هستم! چه چیزی باعث شد تصمیم به توقف خوردن گوشت بگیرید؟”
 • “I love [cats]! In fact I [have two]. What type of [cats] do you have?”   “من عاشق گربه‌ها هستم! در حقیقت من دو گربه دارم. شما کدام گونه گربه‌ها را دارید؟”
 • “[Football] is my favorite sport! What team do you support?”   “فوتبال ورزش مورد علاقه‌ی من است! شما طرفدار کدام تیم هستید؟”
 • “You’re kidding! I [drive a motorcycle] as well. What type of [bike] do you have?”   “شوخی می‌کنید! من هم یک موتورسیکلت دارم. شما چه مدل موتوری دارید؟”

در اینجا هدف آن است تا افراد بدانند که شما علائق مشترکی دارید؛ سپس، برای به اشتراک گذاشتن جزئیات بیشتر از ایشان سوال کنید.

به‌خاطر داشته باشید که بیشتر از خود، در رابطه با دیگری صحبت کنید. بره‌عنوان مثال، به‌جای اینکه درباره دستور غذای های مورد علاقه‌تان شاخه به شاخه بپرید، از آنها بپرسید. این کار نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی حقیقی شما به شناختن دیگران است و آن‌ها نیز برخورد بازتری جهت ادامه‌ی گفت‌وگو خواهند داشت.

پرسیدن از دیدگاه‌ها

هر فردی دیدگاهی در رابطه‌ی با مسائل دارد و بسیاری از مردم علاقه‌مند به اشتراک گذاشتن آن‌ها با دیگران هستند. این‌ها سوالاتی هستند که می‌توانید به‌منظور دانستن بینش دیگران به یک موقعیت یا موضوع، از ایشان بپرسید:

 • “I don’t know. What do you think?”   “من نمی‌دانم. شما چه فکر می‌کنید؟”
 • “Has that been your experience too?”   “شما نیز چنین تجریه‌ای داشته‌اید؟”
 • “Has that ever happened to you?”   “این اتفاق تابه‌حال برایتان افتاده است؟”
 • “Why do you think that is (the case)?”   “چرا فکر می‌کنید (مسئله) چنین است؟”
 • “Is that a good thing or a bad thing?”   “این یک چیز خوب است یا بد؟”

هنگامی که مردم شروع به اشتراک گذاری دیدگاه‌هایشان می‌کنند، شما دری به دنیایی کاملا تازه برای مکالمه‌تان گشوده‌اید. تنها مراقب کنکاش بیش‌ازحد در موضوعات حساس نظیر سیاست و مذهب باشید.

تعویض عنوان

گاهی اوقات امکان دارد مکالمه‌ای شروع به محو شدن کند و از تب و تاب بیفتد. زمانی‌که احساس می‌کنید مخاطب شما علاقه‌ای به حرف‌زدن درباره‌ی کلکسیون شکوهمند گوی‌های برفی‌تان ندارد، احتمالا زمان آن رسیده که موضوع را عوض کنید!

این‌ها روش هایی برای گریز به موضوعات دیگر هستند:

 • “That reminds me …”   “این مسئله به یادم آورد که …”
 • “Oh hey. Did you hear that …?”   “آه، شما آن را شنیدید …”
 • “Speaking of [horses], I found out that …”   “حالا که درباره ]اسب‌ها[ صحبت می‌کنیم، فهمیدم که …”

یا اگر قصد ایجاد تغییری ناگهانی‌تر دارید، می‌توانید آن را مستقیما با استفاده از موارد زیر بیان کنید:

 • “Okay, I’m totally changing the topic now, but I was wondering …”   “بسیار خب. کاملا دارم موضوع را عوض می‌کنم؛ اما، برایم سوال شده بود که …”
 • “Not to go off topic, but I recently heard that …”   “نمی‌خواهم از موضوع پرت شوم؛ اما، به‌تازگی شنیدم …”

دعوت از شخص مقابل گفت‌وگوی‌تان برای صحبتی طولانی‌تر

ارزشش را دارد که پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه، تمایل مخاطب‌تان برای ادامه‌ی گفت‌وگو را بررسی کنید. تایید آن‌ها را بابت خواست‌های ‌شان برای ماندن در مکالمه را بگیرید تا اطمینان حاصل کنید تنها ادب پیشه‌ نکرده باشند.

این‌ها سوالاتی هستند که می‌توانید برای بررسی امکان صحبت بیشتر استفاده کنید:

 • “I’m not keeping you from something, am I?”   “مزاحم کارتان که نمی‌شوم؟”
 • “Sorry for taking up so much of your time. Do you need to take off?”   “ازینکه اینقدر وقت‌تان را گرفتم پوزش می‌خواهم. بایستی بروید؟”
 • “I just realized you’re probably in the middle of something. Do you have time to chat?”   “من ناگهان متوجه شدم شما احتمالا در میان کاری بودید. وقت برای صحبت کردن دارید؟”
 • “Let me know if you need to get going. I don’t want to take up all your time.”   “اگر می‌خواهید تشریف ببرید، بفرمایید. نمی‌خواهم تمام وقت شما را بگیرم.”

این‌گونه اصطلاحات نشان می‌دهند شما ملاحظه‌ی نیاز‌های مخاطب‌تان را می‌کنید.

پایان صحبت و گفتگو:

بخشی از خوش‌صحبت بودن آن است که بدانید چه زمانی بایستی حرف‌زدن را متوقف کنید. هنگامی که مکالمه به پایان می‌رسد، به دنبال راهی برای دسترسی آن‌ها به شما در آینده باشید. اگر احساس می‌کنید به گفت‌وگوی مجدد تمایل دارند، می‌توانید به‌کمک یکی از عبارات زیر فرصتی به ایشان بدهید:

 • “Well, if you ever want to chat again, I’m usually here [every Monday afternoon].”   “خب، اگر خواستید هرموقع مجدد صحبت کنید، من معمولا هر دوشنبه عصر این‌جا هستم.”
 • “Let me give you my email address. If you’re ever in the area again it’d be great to meet up.”   “اجازه بدهید نشانی ایمیلم را خدمت‌تان بدهم. عالی خواهد چنانچه هرگاه باز هم در این منظقه بودید، ملاقات کنیم.”
 • “Feel free to call me if you want to hang out. Here, I’ll give you my number.”   “اگر خواستید وقتی بگذرانیم راحت تماس بگیرید. بفرمایید، من شماره‌ام را خدمت‌تان می‌دهم.”

و به‌خاطر داشته باشید که از آن‌ها تشکر هم کنید!

 • “I really enjoyed our chat. Thanks so much.”   “من بسیار از صحبت‌مان لذت بردم. سپاس فراوان.”
 • “It was really nice meeting you.”   “ملاقات با شما بسیار دلنشین بود.”
 • “I had a great time talking with you. Hope to see you again soon.”   “خوشحال شدم با شما صحبت کردم. امیداورم به‌زودی دوباره ببینم‌تان.”

شرکت در یک مکالمه‌گروهی و صحبت کردن در آن

مهم ترین مهارت در موقعیت های گروهی، گوش دادن است. به مکالمات توجه کنید و تنها در مواقع لازم مداخله کنید.

برخی از عباراتی که مناسب گفتگو در جمع است:

۱- اشتراک گذاری تجربیات و ایده‌ها

اگر چیزی برای افزودن به مکالمه دارید، این‌ها مثال هایی‌ست که چگونه آن را انجام دهید:

 • “Actually, that happened to me once. It was really [annoying].”   “در واقع، آن برای من هم یک‌بار اتفاق افتاد. بسیار آزاردهنده بود.”
 • “I totally agree. The same thing happened to me too.”   “من کاملا موافقم. عین همین اتفاق برای من هم افتاد.”
 • “That’s pretty common. I heard that a lot of people had the same experience.”   “آن مسئله بسیار شایع است. شنیده‌ام که بسیاری از مردم تجربه‌ی مشابهی داشته‌اند.”

2-سوال کردن از گروه

 • “Has anyone ever …?”   “آیا هیچ‌ کس تا به حال …؟”
 • “How many of you think that …?”   “چند تن از شما فکر می‌کند که …؟”
 • “Do a lot of you …?”   “آیا بسیاری از شما …؟”
 • “Which one of you …?”   “کدامیک از شما …؟”

یا می‌توانید آن را مستقیما به یک شخص بگویید. تنها هشیار باشید که آن‌ها در حالتی معذب از جمع جدا نکید. برخی مثال‌ها عبارتند از:

 • “What do you think [Diana]? Has that ever happened to you?”   “تو چه فکر میکنی دیانا ؟ آیا آن تا به حال برایت اتفاق افتاد است؟”
 • “Hey [Carlos]. Didn’t you also …?”   “کارلوس ! تو هم … ؟”

۳- ارتباط برقرار کردن میان دو نفر

ممکن است که شما متوجه وجود اشتراکاتی میان دو فرد در گروه بشوید. با اشتراک گذاشتن این مسئله، می‌توانید به افراد، احساس در نظر گرفته شدن و مرتبط بودن بدهید. در ذیل راه‌هایی برای انجام این کار داریم:

 • “Actually, [Navvab], didn’t you go there last year too?”   “در واقع، نواب ، تو نیز پارسال به آنجا نرفتی؟”
 • “You should ask [Samson] about that. He had the same thing happen to him.”   “در آن مورد بایستی از سامسون  بپرسید. برای او نیز چنین اتفاقی افتاده بود.”
 • “[Makoto] has the same phone! Where’d you get yours [Makoto]?”   “ماکوتو  هم این گوشی را دارد! تو گوشی‌ات را از کجا گرفتی ماکوتو؟”

این امر می‌تواند به افراد کمک در احساس عضوی از گروه بودن کمک کند. البته، راز های کسی را فاش نکنید!

۴- پایان بخشیدن به مکالمه و یا خروج از گروه

اگر بایستی بروید و می‌خواهید از گروه عذری بخواهید، این‌ها روش‌هایی ساده و سریع برای انجامش هستند:

 • “Hey, I better get going. I have a long day tomorrow.   “بهتر است من بروم. فردا، روزی طولانی در پیش دارم.”
 • “Hey Guys. Sorry, but I have to run. It was great chatting with you all.”   “دوستان! ببخشید؛ اما، من بایستی بروم. حرف زدن با همگی شما عالی بود.”
 • “Oh man, it’s getting late. I better head out.”   “وای، دارد دیر می‌شود. بهتر است بروم.”
 • “Alright guys. Time for me to go. Have a good one.”   “بسیار خب دوستان! وقت رفتن من است. خوش بگذرد.”
بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه
بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه

شروع مکالمه در یک مکان خاص

چنانچه در یک رستوران، فرودگاه و یا سر کار باشید، باید عباراتی برای آغاز یک مکالمه‌ی مرتبط با مکانی که در آن هستید، در اختیار داشته باشید که به کار آیند.

۱- در یک کافه یا رستوران

این‌ها عبارات و اصطلاحاتی هستند که می‌توانید به‌منظور آغاز و پرداخت یک مکالمه در یک رستوران یا کافه استفاده کنید:

 • “Do you have a recommendation on any good dishes?”   “آیا شما پیشنهاد و یا بشقاب ویژه‌ای دارید؟”
 • “What would you recommend for someone who hasn’t eaten here before?”   “پیشنهاد شما برای کسی تا به حال در اینجا غذا نخورده چیست؟”
 • “What is the best drink here?”   “بهترین نوشیدنی اینجا چیست؟”
 • “Do you know if the [chow mein] is any good?”   “آیا می‌دانید چاومین خوب است؟”
 • “Have you ever had the [asparagus]?”   “آیا تا به حال مارچوبه خورده‌اید؟”
 • “If you had to eat just one meal for the rest of your life, what would it be?”   “اگر تنها یک وعده برای باقی عمرت می‌خوردی چه بود؟”
 • “What is your favorite dessert?”   “دسر مورد علاقه‌ی شما چیست؟”
 • ” What is your favorite spicy dish?   غذای تند مورد علاقه‌ی شما چیست؟”

در نهایت، این‌ها برخی عباراتی هستند که در پایان مکالمه‌تان می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید:

 • “Enjoy your pasta!”   “از پاستای خود لذت ببرید!”
 • “Have a good meal!”   “نوش جان!”

۲- در خانه‌ی کسی

 • “How long have you lived here?”   “چه مدت است این‌جا زندگی می‌کنید؟”
 • “Where did you get this [bookshelf]?” (or television, chair, porcelain fountain, etc.)   “این قفسه‌ی کتاب را از کجا گرفته‌اید؟” ( یا تلویزیون، صندلی، ظروف چینی، آبن‌نما و سایر موارد)
 • “What is your favorite thing about this house?”   “چه چیز این خانه را دوست دارید؟”
 • “How many people live here?”   “چند نفر در اینجا زندگی می‌کنند؟”
 • “How many rooms does this house have?”   “این خانه چند اتاق دارد؟
 • “Is this house close to [your work]?” (or school, or the park, or the airport, etc.)   “آیا این خانه به محل کارت نزدیک است؟” ( یا مدرسه، پارک، فرودگاه و سایر موارد)
 • “How far away is the [supermarket]?”   “سوپرمارکت چه‌قدر از اینجا دور است؟”

و این‌ها نیز عباراتی ویژه‌ی خانه هستند که به هنگام ترک منزل یک شخص می‌توانید بگویید:

 • “Thank you for having me over!”   “از اینکه از بنده پذیرایی کردید ممنونم!”
 • “Thanks for inviting me to your home.   “سپاس از اینکه من را به خانه‌تان دعوت کردید.”
 • “I had a wonderful time.”   “اوقات بی‌نظیری داشتم.”

۳- در خیابان

 • “Do you know where a [bakery] is around here?”   “در این اطراف نانوایی می‌دانید کجاست؟”
 • “What street is this?”   “این چه خیابانی‌ست؟”
 • “Do you know what time [bus 37] comes by?”   “می‌دانید اتوبوی ۳۷ چه زمانی می‌آید؟”
 • “Where can I buy a [bottle of water]?”   “کجا می‌توانم یک بطری آب بخرم؟”
 • “What is your favorite thing about [this park]?”   “به چه چیز این پارک علاقه دارید؟”
 • “How crowded are the buses when they get to this stop?”   “هنگامی که اتوبوس‌ها به این ایستگاه می‌رسند چه میزان شلوغ هستند؟”
 • ” Can you recommend a good restaurant around here?   می‌توانید رستوران خوبی را در این اطراف معرفی کنید؟”
 • ” What is your favorite dish there?   غذای مورد علاقه‌ی شما در آن‌جا چیست؟”

۴- در فرودگاه

 • “Have they announced the boarding time for this flight?”   “زمان مسافرگیری این پرواز را اعلام کردند؟”
 • “Is there a place to charge a phone nearby?”   “در این نزدیکی محلی برای شارژ گوشی‌ام هست؟”
 • “So, where are you headed today?”   “بسیار خب، امروز به کجا می‌روید؟”
 • “Do you know what time we arrive at the destination?”   “می‌دانید چه زمانی به مقصد خواهیم رسید؟”
 • “Is this your preferred airline?” followed by “why is that?”   “این خط‌پروازی را ترجیح می‌دهید؟” به دنبال آن “بگویید دلیلش چیست؟”
 • “Are you flying home or are you flying away from home?”   “شما به خانه می‌روید یا از خانه به جایی پرواز می‌کنید؟
 • “Where is the favorite place you’ve ever visited?”   “میان اماکنی که دیده‌اید، کدام‌یک مورد علاقه‌ی شماست؟”
 • ” Have you ever had the chance to fly in first or business class?   تا به حال تجریه‌ی پرواز درجه‌یک را داشته‌اید؟”
 • “Can you recommend any good restaurants or sights in [Buenos Aires]?”   “میتوانید یک رستوران یا مکانی گردشگری در بوینوس آیرس پیشنهاد دهید؟”

۵- در محل کار

 • “How did you come to work here?”   “شما چطور آمدید اینجا کار کنید؟”
 • “What is your favorite place to eat lunch near the office?”  “مکان مورد علاقه‌ی شما در نزدیکی اداره برای خوردن ناهار کجاست؟”
 • “What do you enjoy most about your job?”   “از چه چیز در کارتان بیشترین لذت را می‌برید؟”
 • “What is your eventual career plan?”   “برنامه کاری نهایی شما چیست؟”
 • “What do you think is the most important thing to succeed in this company?”   “فکر می‌کنید مهم‌ترین موضوع برای موفقیت در این شرکت چیست؟”

۶- در مدرسه

 • “How long have you been a student here?”   “چه مدت در اینجا دانش‌آموز بوده‌اید؟”
 • “What are you studying?”   “چه رشته‌ای می‌خوانید؟
 • “What do you recommend to eat on campus?”   “برای غذای اردو چه پیشنهادی داری؟”
 • “Do you know a good, quiet place to study?”   “جایی خوب و ساکت برای درس‌خواندن می‌شناسی؟”
 • “What do you plan to do when you finish your studies?”   “برای انجام چه کاری پس از پایان درس‌ها برنامه ریزی می‌کنی؟”

آغازگر های مکالمه: مناسبت‌ها

۱- در جشن تولد

جشن تولد مکانی جالب برای شناختن یک فرد است و ]در آن[ آغاز صحبت کردن با یک غریبه واقعا آسان است. این‌ها عباراتی هستند که می‌توانند برای شروع به شما کمک کنند:

 • “How do you know [the birthday person]?”   “شما شخص متولد را از کجا می‌شناسید؟”
 • “What do you think of the [birthday cake]?”   “نظرتان راجع به کیک تولد چیست؟”
 • “What is the best birthday party you’ve ever been to?”   “بهترین جشن تولدی که تا به حال به آن رفته‌اید کدام بوده است؟”
 • “If you could re-live any year of your life, which one would it be?”   “اگر می‌توانستید هر یک از سال های عمرتان را دوباره زندگی کنید، آن سال کدامیک می‌بود؟”
 • “When is your birthday?”   “تولدتان چه تاریخی است؟”

۲- در جشن عروسی

 • “Are you a friend of the bride or the groom?”   “شما از دوستان عروس هستید یا داماد؟”
 • “What’s the best wedding you’ve ever been to?”   “بهترین جشن عروسی‌ای که به آن رفته‌اید چه بوده است؟”
 • “If you were going to plan the perfect wedding for your best friend, what would it be like?”   “اگر بخواهید برای دوست خود بهترین جشن عروسی را تدارک ببینید، به چه شکل خواهد بود؟”
 • “Do you like dressing up in formal attire?   “از پوشیدن لباس رسمی خوشتان می‌آید؟”
 • “Do you know where they are going on their honeymoon?”   “می‌دانید آنها برای ماه‌عسل به کجا می‌خواهند بروند؟”
بهترین آموزشگاه زبان در شمال تهران - راد تایم
بهترین آموزشگاه زبان در شمال تهران – راد تایم

۳- در یک رویداد ورزشی

 • Who do you think will win?”  “فکر می‌کنید چه کسی برنده می‌شود؟”
 • “Have you been following all the matches this season?”  “در این فصل، تمامی مسابقات را دنبال کردید؟”
 • “Who is your favorite player?”  “بازیکن مورد علاقه‌ی شما کدام است؟ “
 • “Do you play the sport yourself?”  “شما خودتان هم ورزش می‌کنید؟”
 • “What do you think the score will be?”  “فکر می‌کنید نتیجه چه خواهد شد؟”

۴- در یک کنسرت یا نمایش

 • “What’s your favorite song of theirs?”  “کدام‌یک از آهنگ‌های آنان مورد علاقه‌ی شماست؟”
 • ” Do you play music yourself? خودتان موسیقی می‌نوازید؟” یا ” Do you play an instrument? آیا شما ساز می‌زنید؟” یا ” Do you sing? آواز می‌خوانید؟”
 • “How often do you go to a show?”  “هر چند وقت به یک اجرا می‌روید؟”
 • “What do you like about this performer?”  “از چه ویژگی این نوازنده خوشتان می‌آید؟”

جمع بندی بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه

در این مطلب ((بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه)) ما به تاثیر و نکات یک شروع خوب و موثر درمکالمه و روش ایجاد ارتباط شروع مکالمه اشاره های داشتیم .

همچنین از روش‌های مختلف برای پیشبرد وشروع مکالمه را به شما یاد آو شدیم .در انتها هم مثال های مختلفی را برای شروع راحت تر مکالمه برای شما بازگو کردیم .

آموزشگاه زبان های خارجه راد تایم

سوالات متداول بهترین جملات برای شروع راحت تر مکالمه

بهترین جملات برای شروع راحت تر مکالمه؟

Hi, how are you?
Nice to talk to you.
I hope you’re doing well.
What’s up around here?
Tell me about your latest news.
How’s your week been so far?
How have you been doing lately?
What’s new with you?
Long time no see, how have you been?
It’s great to talk to you again.

شروع مکالمه به زبان انگلیسی سخته ؟

برای بعضی افراد، شروع مکالمه به زبان انگلیسی ممکن است سخت باشد، اما با تمرین و تلاش مستمر، می توانید بهبود چشمگیری در مهارت های مکالمه خود داشته باشید. همچنین، استفاده از جملات ساده و روزمره به شما کمک می کند تا با راحتی بیشتری شروع به مکالمه کنید و با گذشت زمان، با توجه به تجربه های خود، می توانید مهارت های بیشتری را در زبان انگلیسی پیدا کنید. همچنین، می توانید از روش های مختلفی مانند تماشای فیلم ها و سریال ها، گوش دادن به موسیقی، شرکت در کلاس های زبان و مطالعه کتاب های زبان انگلیسی استفاده کنید تا مهارت های مکالمه خود را بهبود بخشید.

نکات اصلی شروع مکالمه راحت تر به زبان انگلیسی

در مکالمه وگفتگو صمیمی باشید !
در آغازمکالمه فشار را کم کنید
مکالمه دو طرف داشته باشید!
صادق باشید!
سوالاتی که پاسخ کوتاه دارند را کمتر به کارببرید

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=11528
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.