آزمون BEC Vantage  - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

انگلیسی تجاری BEC | آزمون BEC Vantage

2456 بازدید
سطح Vantage انگلیسی تجاری BEC

آزمون انگلیسی تجاری BEC یک آزمون طراحی شده توسط کمبریج است. مدارک صادر شده توسط کمبریج، مدارکی معتبر در تمام دنیا هستند. این آزمون ها در حرفه ها و زمینه های مختلف برگزار می شود. آزمون انگلیسی تجاری BEC آزمون مربوط به زبان انگلیسی در حوزه بیزینس و تجارت است. این آزمون  در سه سطح برگزار می شود و سطح Vantage  انگلیسی تجاری BEC ، دومین سطح از آن است. با شرکت در این دوره ها و دریافت مدرک انگلیسی تجاری BEC می توانید سطح خود را بسیار بالا برده و در حرفه خود،بسیار موثر تر واقع شوید. در این مقاله به بررسی سطح Vantage  انگلیسی تجاری BEC می پردازیم.

سطح Vantage انگلیسی تجاری BEC

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

آزمون BEC Vantage 

آزمون BEC Vantage 

این آزمون برای کسانی است که دانشی مطابق با سطح Upper-intermediate یا B2 دارند. پس از دریافت گواهی، شما می توانید با اعتماد به نفس بسیار بالاتر به ادامه کار خود در حوزه تجارت بپردازید. در دست داشتن این مدرک به منزله توانایی درک معنای گزارش های تجاری و نامه ها ، بیان نظر به طور واضح درباره یک موضوع خاص، نوشتن درست یک پیشنهاد و شرکت در یک بحث کوتاه است که همه آن ها در حد متوسط برایتان امکان پذیر است. برای کسب تمامی اطلاعات لازم درمورد نحوه برگزاری آزمون BEC Vantage در ادامه همراه ما باشید.

مهارت Reading در آزمون BEC Vantage

مدت زمان این بخش در آزمون BEC Vantage یک ساعت است.
قسمت Reading دارای 5 بخش است. هدف از این بخش نشان دادن توانایی و اعتماد به نفس شما در مقابل انواع مختلفی از متن‌ها همچون مقاله‌های علمی و مکاتبات تجاری است.
متن‌های این قسمت، به طور کلی دارای ۱۵۰ تا ۵۵۰ کلمه هستند.
این متن‌ها معمولا از مقاله‌های روزنامه و مجله، گزارش‌ها، تبلیغات، نامه‌ها، پیام‌ها، بروشورها، دفترچه‌های راهنما و غیره با موضوعات مربوط به تجارت انتخاب شوند.


1- Matching (statement)

در این بخش از آزمون BEC Vantage چهار متن کوتاه یا یک متن که به چهار قسمت تقسیم شده، به همراه یک مجموعه از توضیحات آورده شده است. کاری که شما باید در این بخش انجام بدهید این است که توضیحات داده شده را با هر متن تطابق دهید. هر سوال دارای 1 امتیاز است.


۲- Matching (sentences)

این بخش دارای سوال های جای خالی است. یک متن به شما داده می شود که چندین جای خالی دارد. علاوه بر آن، چندین جمله  نیز به شما داده می‌شود. هر جای خالی در متن با یک جمله مناسب تکمیل می‌شود. حال، شما باید متن را بخوانید و جمله‌ی مناسب برای پرکردن جاهای خالی را انتخاب کنید.
جملات از A تا H قرار گرفته اند. هر سوال دارای 1 امتیاز است.


۳- Multiple choice

این سوال دارای یک متن به همراه شش سوال درک مطلب به شما داده می‌شود. باید متن را بخوانید و بر اساس آن به سوالاتی که به صورت چندگزینه‌ای آمده اند، پاسخ بدهید.
گزینه ها به صورت A و B و C و D قرار دارند. هر سوال دارای 1 امتیاز است.


۴-  Multiple-choice close

یک متن همراه با چند جای خالی در این بخش از آزمون BEC Vantage وجود دارد. هر جای خالی با یک واژه یا عبارت کامل می‌شود. متن را بخوانید و بر اساس آن از بین چهار گزینه‌ی موجود، واژه یا عبارت تکمیل کننده‌ی جای خالی را انتخاب کنید.
گزینه ها به صورت A و B و C و D قرار دارند. هر سوال دارای 1 امتیاز است.


۵-  Proofreading

این بخش نیز دارای یک متن است که برخی از سطرها کاملا صحیح هستند و برخی از سطرها دارای یک واژه‌ی اضافی هستند. شما باید این دو نوع سطر را از هم تفکیک کنید. بدین شکل که در جلوی سطرهایی که صحیح هستند عبارت  CORRECT را می نویسید و کلمه اضافی د سطرهای نادرست را بر جلوی آن ها می نویسید. هر سوال دارای 1 امتیاز است.

بیشتر بخوانیدمهارت Writing در آزمون BEC Vantage

مدت زمان این بخش 45 دقیقه است.
قسمت Reading دارای 2 بخش است. در این بخش، شما با نوشتن دو نوع مختلف متن هایی همچون نامه، پروپوزال ،گزارش یا ایمیل ارزیابی می شوید.


1- Task one

این تسک، مربوط به توصیفی از یک موقعیت تجاری است. با توجه به اطلاعاتی که به شما ارائه شده، یک متن مکاتبه‌ای درون سازمانی بنویسید.
متن شما باید بین۴۰ تا ۵۰ کلمه داشته باشد. این سوال در مجموع دارای 10 امتیاز است.


2- Task two

سوال مربوط به ین بخش شامل نوشتن یک متن با موضوعات تجاری است. شما باید یک متن مکاتبه یا یک گزارش با موضوع تجارت بنویسید.
متن شما باید بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ کلمه داشته باشد. این سوال در مجموع دارای 20 امتیاز است.  

آزمون BEC Vantage 

مهارت Listening در آزمون BEC Vantage

مدت زمان این بخش در آزمون BEC Vantage چهل دقیقه است. 10 دقیقه از این تایم، جهت انتقال پاسخ ها می باشد. قسمت Reading دارای 3 بخش است. ارزیابی شما در این بخش بر اساس توانایی شما در فهمیدن و دنبال کردن مکالمات و همچنین بحث در مورد موضوعات روزمره صورت می گیرد.
هر متن ضبط‌شده دو بار برای شما پخش می‌شود. و باید در حیت گوش دادن، به سوال های مطرح شده درباره هر فایل پاسخ دهید.

1-  Note completion

سه  مونولوگ و یا دیالوگ ضبط شده، پخش می شودعلاوه بر آن فرم سوالات مربوط به این فایل در اختیار شما قرار دارد. پس از گوش دادن به هر فایل ضبط شده، چهار جای خالی هر فرم را با یک متن کوتاه پر کنید. هر سوال دارای 1 امتیاز است.


2-  Matching

دو سری از 5 مونولوگ کوتاهدر این قسمت وجود دارد. در هر سری در مورد یک موضوع مشخص صحبت می‌شود. برای هر کدام 8 گزینه وجود دارد. شما باید هر تک‌گویی را به یک متن، منطبق کنید.
گزینه ها از A تا H قرار دارند. هر سوال دارای 1 امتیاز است.


3-  Multiple choice

در این بخش با یک مکالمه‌ی طولانی‌تر یا یک مونولوگ طولانی تر روبه رو می شوید. همچنین چندین سوال درک مطلب به شما داده می‌شود. پس از گوش دادن به فایل صوتی، باید پاسخ صحیح را از بین گزینه‌ها انتخاب کنید.
این فایل ها می توانند یک مصاحبه، ارائه، گزارش و… با موضوع تجارت باشند. گزینه ها به صورت A و B و C قرار دارند. هر سوال دارای 1 امتیاز است.

مهارت Speaking در آزمون BEC Vantage

مدت زمان این بخش 14 دقیقه است.
قسمت Reading دارای 3 بخش است. توانایی شما در برقراری ارتباط موثر در موقعیت‌های رو‌در‌رو سنجیده خواهد شد. فضاسازی این بخش مشابه فضای واقعی است.
در این قسمت  یک یا دو داوطلب دیگر نیز حضور دارند. همچنین دو آزمون‌گیرنده حضور دارند، یکی از آن ها مسئول صحبت با شما و دیگری مسئول ارزیابی شما می باشد.


۱- Interview

این سوال درباره مکالمه با آزمون‌گیرنده است. موضوعات کلی تر و عموم هستند. بعد از آن نیز سوال هایی با موضوع تجارت مطرح می شوند. شما باید به طور مختصر درمورد خودتان، محل زندگی، علایق، تحصیلات و زمینه‌های کاری‌تان صحبت کنید. مدت زمان این بخش 3 دقیقه می باشد.


2-  Long turn

در این بخش شما باید یک ارائه‌ی مختصر در زمینه‌ی تجارت ارائه کنید. یک موضوع را انتخاب می کنید، 1 دقیقه در مورد آن فکر میکنید و سپس شروع به صحبت درمورد آن می کنید. مدت زمان صحبت شما تقریبا 1 دقیقه خواهد بود. حواستان باشد که با دقت به حرف‌های آزمون دهنده دیگر نیز گوش کنید. زیرا ممکن است از شما سوال‌هایی درمورد صحبت‌هایش بپرسند و نظر شما را جویا شوند.
مدت زمان این بخش درحدود ۶ دقیقه به علاوه 1 دقیقه فکر کردن است. گزینه ها به صورت A و B و C قرار دارند.


۳-  Collaborative task

این بخش به گفتگو با داوطلب دیگر پیرامون موضوعات مرتبط با تجارت اختصاص دارد. شما باید در مورد یک موضوعی که عنوان می شود با هم حرف بزنید و نظرات خود را مطرح کنید. ادامه سوال‌هایی در مورد موضوع از شما پرسیده خواهد شد.
مدت زمان این بخش درحدود 4 دقیقه است. شما باید درحدود ۳ دقیقه با داوطلب دیگر صحبت کنید و سپس حدود 1 دقیقه به پرسش‌ها پاسخ دهید.

بیشتر بخوانیدنمره دهی

پس از سنجش زبان آموز در حوزه های مختلف در آزمون BEC Vantage، نمره او به صورت یک عدد اعلام می شود که سطح های هر نمره به صورت زیر است :

نمره 160 الی 172 ، به معنی دریافت مدرک  B2 این آزمون خواهد بود و در دسته داوطلبان درجه C قرار می‌ گیرید.
با کسب نمره 173 الی 179 ، موفق به دریافت مدرک  B2 این آزمون خواهید بود و در دسته داوطلبان درجه B قرار می‌گیرید.
با کسب نمره 180 الی 190 ، موفق به دریافت مدرک C1 این آزمون بوده و در دسته داوطلبان درجه A قرار می‌گیرید.

اما متاسفانه با کسب نمره 140 الی 159 شده‌ اند، موفق به دریافت مدرک نخواهید بود.

کلام آخر

آزمون BEC آزمون معتبر در زمینه تجارت است. این آزمون دارای 3 سطح می باشد که برای هر کدام نیاز به مهارت های مورد نظر دارید. مفید واقع شدن در حوزه تجارت بین الملل و سطح زبان شما، رابطه مستقیمی دارند. برای شرکت در این آزمون و کسب آمادگی، می توانید در دوره های موسسه زبان های خارجی رادتایم شرکت کنید. در این دوره ها بر روی هر 4 مهارت شما به اندازه قابل قبولی کار می کند و شما را برای شرکت در آزمون BEC آماده می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، تعیین سطح رایگان و مشاوره، با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10554
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد انگلیسی تجاری BEC | آزمون BEC Vantage

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: