آزمون چیلز CILS - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

آزمون چیلز CILS | آزمون CILS چیلز ایتالیایی

2012 بازدید
آزمون چیلز CILS

آزمون چیلز CILS آزمون زبان ایتالیایی است. تحصیل در کشور ایتالیا با زبان رسمی این کشور امکان پذیر است و برای آن باید مدرک آزمون چیلز CILS ایتالیایی را ارائه دهید. در واثع این آزمون برای سنجش سطح متقاضیان در هر 4 مهارت شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن است. اگر به هر دلیلی به دنبال زندگی، کار و تحصیل در کشور ایتالیا هستید با شرکت در آزمون چیلز CILS ایتالیایی می توانید مهارت های خود را در این زبان اثبات کنید. آزمون چیلز CILS یک آزمون بین المللی و معتبر است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون چیلز CILS ایتالیایی در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

همه چیز درباره آزمون چیلز CILS ایتالیایی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

آزمون چیلز CILS

آزمون CILS چیست؟

آزمون چیلز CILS مخفف Certificazione di Italiano come Lingua Straniera است. این آزمون برای سنجش سطح  زبان ایتالیایی افراد غیربومی است که درخواست زندگی، کار یا تحصیل در این کشور را دارند. طراحی و برگزاری این آزمون با دانشگاه Siena ایتالیا است. برای تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی می توانید با ارائه این مدرک زبان معتبر، پذیرش دانشگاه را دریافت کنید. این آزمون در سطح های مختلفی برگزار می گردد که شامل سطح A1 تا C2 است که حداقل سطح لازم برای دریافت شهروندی ایتالیا، سطح B1 است. علاوه بر گرفتن پذیرش دانشگاه و دریافت شهروندی، برای برقراری اربتاط با افراد مقیم در این کشور، نیاز به بلد بودن زبان رسمی آن دارید.
توجه کنید که علاوه بر آزمون چیلز، آزمون های معتبر دیگری نیز وجود دارند که مورد تایید سفارت ایتالیا است. آزمون چیلز CILS از سوی موسسات آموزشی اروپا، سیستم آموزشی ایتالیا، وزارت امور خارجه ایتالیا، وزارت آموزش، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی معتبر این کشور مورد تایید است.
برای تقویت مهارت های زبانی خود می توانید از منابع مختلف تقویت زبان ایتالیایی، منابع آزمون های زبان و … استفاده کنید و خود را آماده کنید.

سطح های آزمون چیلز

همانطور که گفتیم این آزمون دارای سطح بندی است و در مجموع دارای 6 سطح از A1 تا C2 است. در ادامه به معرفی کامل تمام این سطوح می پردازیم.

سطح A1 :

مدرک این سطح اولین گواهینامه در این آزمون است. این سطح برای افردی مناسب است که به تازگی یادگیری زبان ایتالیایی را شروع کرده اند و درواقع مبتدی به شمار می رود.
مدت زمان این آزمون 2 ساعت است.

سطح A2 :

این سطح کمی از سطح قبلی بالاتر است ولی باز هم جزو سطوح مبتدی محسوب می شود.
مدت زمان این آزمون 2 ساعت است.

CILS UNO:

این سطح اولین سطح بعد از سطوح مبتدی محسوب می شود و معادل سطح B1 است.
این سطح، حداقل سطح لازم برای دریافت اقامت و شهروندی کشور ایتالیا است. با داشتن مدرک این سطح دانش آموزان مجاز هستند که در دبیرستان های این کشور ثبت نام کنند و به زبان ایتالیایی درس بخوانند.
مدت زمان این آزمون 3 ساعت است.

CILS DUE :

CILS DUE دومین سطح است و معادل سطح B2 است که نشان دهنده بلد بودن مبانی اولیه زبان ایتالیایی است و یعنی می توانید تا حد لازم از این زبان استفاده کنید. داشتن مدرک برای گرفتن پذیرش دانشگاه الزامی است.
مدت زمان این آزمون 4 ساعت است.

CILS TRE :

این مورد معادل سطح C1 است و باید تسلط بالاتری بر زبان ایتالیایی داشته باشید تا بتوانی این سطح را با موفقیت پشت سر بگذارید. مهارت مکالمه در این سطح نقش اساسی دارد.مدت زمان این آزمون 4 ساعت است.

CILS QUATTRO:

این سطح چهارمین و سخت ترین سطح این آزمون است که معادل با C2 می باشد.برای گرفتن این مدرک باید مث این فرد بومی، ایتالیایی صحبت کنید. با داشتن این کدرک، برای هرگونه کار یا تحصیل، از بقیه افراد بالاتر خواهید بود.
مدت زمان این آزمون 5 ساعت و 30 دقیقه است.

بیشتر بخوانیدساختار آزمون CILS

آزمون چیلز CILS نیز مانند سایر آزمون های زبان به سنجش توانایی های شما در مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن می پردازد. برای این کار، آزمون چیلز در 5 بخش طراحی شده است که هر کدام به شرح زیر است :

بخش شنیداری یا  Ascolto

سوالات این بخش چندگزینه ای است و مربوط به پیدا کردن اطلاعات است. مانند سایر آزون های شنیداری فایل های انتخابی پخش می شوند و باید با توجه به آن ها به سوالاتی که در اختیار شما قرار داده شده است پاسخ دهید. معمولا 2 یا 3 پارت در این بخش موجود است.

بخش خواندن یا درک مطلب یا Comprensione della lettura

سوالات مطرح شده در این بخش شامل سوالات چند گزینه ای، پاسخ بر اساس متن و پیدا کردن جملات است. باید با توجه به متن های داده شده، به سوالات مربوط به آن ها پاسخ دهید. این بخش نیز معمولا از 2 یا 3 پارت تشکیل شده است.

بخش گرامر یا Analisi delle strutture di comunicazione

سوالات این بخش شامل پر کردن جای خالی، سوالات چند گزینه ای و نوشتن یک متن کوتاه است. این بخش نیز معمولا از 3 یا 4 پارت تشکیل شده است.

بخش نوشتاری یا Produzione scritta

در این بخش باید به نوشتن بپردازید. این بخش از 2 پارت تشکیل شده است که پارت اول آن به نوشتن یک مقاله، گزارش و یا توصیف کردن یک مقاله باشد. پارت دوم نیز شامل نوشتن یک نامه رسمی یا غیر رسمی است که آن را بر اساس موضوع داده شده بنویسید.

بخش مکالمه یا Produzione orale

این بخش از 2 پارت تشکیل شده است. در پارت اول باید به مکالمه با فرد ممتحن بپردازید و در پارت دوم باید تک گویی داشته باشید. این تک گویی با انتخاب یکی از 4 موضوع ارائه شده صورت می گیرد. توجه داشته باشید که در این بخش، صدای متقضی ضبط خواهد شد.

آزمون چیلز CILS

نمره آزمون

برای قبولی در آزمون چیلز CILS باید حداقل نمره لازم را کسب کنید و در تمامی بخش ها نمره حدنصاب را بگیرید.
توجه داشته باشید که اگر نتوانید در یک بخش نمره لازم را کسب کنید، می توانید تنها آن بخش را دوباره امتحان دهید و نیازی به تکرار کل آزمون نیست. اما برای اینتکار و تکرار بخش مردودی تنها 18 ماه فرصت دارید. بعد از گذشت این تایم باید کل آزمون را مجددا شرکت کنید.
نمره دهی در سطح های مختلف متفاوت است. در واقع سطح مبتدی شامل A1 و A2 یک شکل و سطح های پیشرفته از B1 تا C2 به شکلی دیگر نمره دهی می شوند.

نمره دهی سطح مبتدی :

هر بخش شامل 12 نمره است که در مجموع 60 نمره را شامل می شود.حذاقل نمره قبولی در آن، نمره 6.6 در هر بخش است.

نمره دهی سطح پیشرفته :

هر بخش شامل 20 نمره است که در مجموع 100 نمره را شامل می شود.حذاقل نمره قبولی در آن، نمره 11 در هر بخش است.

اعلام نتایج و اعتبار مدرک

نتایج آزمون چیلز CILS به طور معمول 3 ماه پس از اخذ آزمون اعلام  می شوند.
خوشبختانه اعتبار این مدرک مادام العمر است و نیازی به شرکت دوباره در آزمون برای اعتبار آن ندارید.

هزینه شرکت در آزمون

هزینه ثبت نام در هر سطح آزمون چیلز CILS متفاوت است. این هزینه ها به شرح زیر است :

سطح آزمونهزینه
A1۵۰ یورو
A2۵۰ یورو
UNO B1 Cittadinanza۱۰۰ یورو
UNO B1۱۰۰ یورو
DUE B2۱۱۰ یورو
TRE C1۱۳۵ یورو
QUATTRO C2 ۱۶۰ یورو

در ادامه هزینه شرکت مجدد در سطوح مختلف آزمون آورده شده است:

سطح آزمونهزینه برگزاری مجدد هر بخش
A1۱۵ یورو
A2۱۵ یورو
UNO B1 Cittadinanza
UNO B1۲۵ یورو
DUE B2۲۷ یورو
TRE C1۳۵ یورو
QUATTRO C2۳۵ یورو

بیبشتر بخوانیدبرگزاری آزمون در ایران و سایر کشور ها

آزمون چیلز CILS به طور مرتب و هماهنگ در دنیا، 5 بار در سال برگزار می شود. زمان برگزاری دقیق تر را می توانید از سایت دانشگاه سینا چک کنید.
این امتحان در داخل کشور ایتالیا، در دانشگاه و در خارج از کشور ایتالیا در مراکز نمایندگی برگزار می شود. یادتان باشد که حتما زمان ثبت نام را چک کنید تا جا نمانید.
خوشبختانه این آزمون در کشور ایران نیز برگزار می شود. اما تنها 2 بار در سال و در ماه های خرداد و آذر می توانید در آن شرکت کنید.
اما یک امکان ویژه برای افرادی که در مدرسه ایتالیایی درس می خوانند وجود دارد که می توانند در ماه های شهریور و اسفند نیز در آزمون شرکت کنند.

کلام آخر

آزمون های زبان مختلفی در سطح بین المللی برگزار می شوند که در این مقاله به آزمون چیلز CILS پرداختیم. برای زندگی در هر کشوری لازم است که به زبان آن کشور و یا حداقل زبان انگلیسی به میزان مناسب تسلط داشته باشید. همانطور که می دانید پروسه یادگیری زبان جدید زمانبر است. برای این کار باید بر طبق یک برنامه درست و دقیق با بهترین متد و روش های آموزش به یادگیری زبان ایتالیایی یا انگلیسی بپردازید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره وتعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10969
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد آزمون چیلز CILS | آزمون CILS چیلز ایتالیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: