کالج های کانادا - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

کالج های کانادا | گرفتن پذیرش از کالج های کانادا

2045 بازدید
تحصیل در کالج های کانادا

کشور کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای سراسر دنیا است و هر ساله بسیار از دانشآموزان و دانشجویان تقاضای مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند. تحصیل در کالج های کانادا یکی از راه های مهاجرت و تحصیل در این کشور است. کالج های کانادا این فرصت را در اختیار افراد قرار می دهد تا به تقویت مهارت های خود بپردازند. هر استان و منطقه در کانادا قوانین خاص خود را دارد، در نتیجه برای گرفتن پذیرش از کالج های کانادا باید به روش درست اقدام کنید. در این مقاله تمامی اطلاعات لازم درباره کالج های کانادا را در اختیارتان قرار داده ایم و می توانید برای آشنایی دقیق تر و کامل، آن را بخوانید. همراه ما باشید تا به معرفی بهترین کالج های کانادا بپردازیم.

معرفی بهترین کالج های کانادا

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

کالج های کانادا

کالج های کانادا چیست ؟

در کانادا کالج معادل دانشگاه‌های علمی کاربردی یا دانشکده‌های فنی‌حرفه‌ای در ایران هستند. کالج ها و دانشگاه ها باهم تفاوت هایی دارند. برای مثال فضای کالج‌های کانادا، غالباً کوچک و صمیمی‌تر است. همچنین برنامه‌های تحصیلی کالج ها نسبت به دانشگاه‌ها از تنوع کمتری برخوردارند. اکثر کالج ها، موسسات خصوصی هستند و بخش عظیمی از بودمه آن ها توسط بخش خصوصی تامین می شود. این موسسات دارای شهریه ارزانی هستند.
مهمترین نکته در کالج ها این است که اکثا به ارائه مدرک کاردانی می پردازند و فقط تعداد کمی از آن ها مدرک کارشناسی را ارائه می دهند.
در کالج‌ها بیشتر برای آموزش‌های شغلی تمرکز می‌شود اما محیط دانشگاه، محیط آکادمیک تری است.

شرایط سنی برای تحصیل در کالج کانادا

تحصیل در کالج های این کشور فاقد هرگونه شرایط سنی است. یعنی می توانید در هر سنی، از کالج ها پذیرش بگیرید.
اما گرفتن ویزای تحصیلی دارای محدودیت سنی است. در نتیجه برای اقدام برای کالج ها، باید توجه داشته باشید که سن شما با محدودیت های مورد نظر سفارت تطابق داشته باشد. پس برای جلوگیری از هرگونه مشکلی شرایط سنی خود را برای اخذ ویزا در نظر بگیرید.
بهترین سن تحصیل در کالج که دارای حداکثر شانس قبولی ویزای دانشجویی است معمولا سن بین ۱۸ تا ۲۳ سال است. اما این موضوع به این معنی نیست که افراد بالای 23 سال شانس گرفتن پذیرش را ندارند؛ بلکه به این معنی است که باید در انتخاب کالج و رشته تحصیلی خود دقت بیشتری داشته باشند.

نمره مدرک زبان انگلیسی

دانشجویان غیر بومی باید با زبان رسمی این کشور آشنا باشند که این زبان ها شامل انگلیسی و فرانسوی می باشند.
نمره آیلتس آکادمیک مورد نیاز در دوره‌های معادل فوق دیپلم نمره شش است.
نمره آیلتس آکادمیک مورد نیاز در دوره‌های لیسانس یا معادل فوق لیسانس نمره شش و نیم است.
همچنین می‌توان به جای آیلتس، مدرک تافل یا پی تی ای معادل نیز ارائه نمود.
به جای ارائه مدرک آیلتس می توانید مدرک تافل، PTE آکادمیک و برای بعضی رشته ها دولینگو را با نمره معادل ارائه دهید.

کالج های زبان در کانادا

برای افرادی که نمی توانند در آزمون های زبان بین المللی همچون آیلتس و تافل شرکت کنند، امکان اخذ پذیرش در کالج های زبان امکان پذیر است.

بیشتر بخوانیدپذیرش کالج های کانادا بدون مدرک زبان

در صورتی که نتوانستید در آزمون های زبان شرکت کند و یا نمره لازم را بدست نیاوردید، راه دیگری نیز ووجود دارد که بتوانید در کالج های این کشور پذیرش بگیرید. این روش به پذیرش مشروط معروف است. بدین شکل که دانشجو موظف است در 1 یا چند کورس زبان انگلیسی که پیش از شروع برنامه کلاس های اصلی برگزار می شود شرکت کند. طول این کورس ها بستگی به سطح زبان متقاضی داشته و ممکن است از دو ماه تا یک سال متغیر باشد.​​​​​​
شیوه های نوین آموزشی که در این دوره ها استفاده می شود، باعث افزایش تاثیرگذاری آن می شود. همچنین به خاطر اینکه متقاضی در محیط قرار گفته است، مجبور است سطح زبان خود را تقویت کند.

شرط معدل برای کالج های کانادا

نمرات و سوابق تحصیلی یکی از مهمترین شروط اخذ پذیرش است. برای گرفتن پذیرش از کالج های کانادا، شرط معدل، نمره 14 است. به دلیل انعطاف پذیرتر بودن کالج ها نسبت به دانشگاه ها، امکان اخذ ویزا برای متقاضیان با نمره زیر 14 نیز امکان پذیر است. با این حال هرچه معدل دانشجو بالاتر باشد امکان اخذ پذیرش از کالج های بهتر، در رشته های بهتر برای او بالاتر می رود.

شرط تمکن مالی برای اخذ پذیرش

برای مهاجرت تحصیلی به هر کشوری، تمکن مالی یی از مسائل مهمی است که حتما باید آن را مورد بررسی قرار دهید. پیش از اقدام برای دریافت ویزا، اطلاعات لازم درباره شهریه ای کالج و هزینه های زندگی را محاسبه کنید. اداره مهاجرت کانادا پیش از ارسال ویزای تحصیلی دانشجویان، وضعیت مالی و توانایی متقاضیان برای تأمین هزینه‌های زندگی در این کشور را بررسی خواهد کرد و در صورتی که از توانایی آن ها مطمئن شود، به ادامه کارهایشان می پردازد.

هزینه تحصیل در کالج های کانادا

مسائل مالی همواره یکی از مهمترین مسائل در پروسه مهاجرت است. همانطور که پیداست تحصیل در کالج های دولتی ارزان تر از تحصیل در کالج های خصوصی است.
به طور کلی و در حال حاضر، شهریه کالج های کانادا بین ۸,۰۰۰ تا ۱۶,۰۰۰ دلار در سال است. ولی میانگین هزینه تحصیل در کالج های کانادا، ۱۲,۰۰۰ دلار در سال است.

این هزینه ها ممکن است در هر کالجی متفاوت باشد، در نتیجه برای کسب اطلاعات دقیق تر درباره شهریه ها و هزینه های زندگی، می توانید به سایت کالج مورد نظر خود مراجعه نمایید.

کالج های کانادا

بهترین رشته‌های تحصیلی در کالج‌های کانادا

هامنطور که گفتیم یکی از بزرگترین تفاوت های کالج و دانشگاه این است که تمرکز کالج بیشتر بر روی تقویت مهارت های متقاضیان است. کالج های این کشور هر ساله برنامه تحصیلی متفاوت با رشته های مختلف را ارائه می دهد که بسیاری از آن ها دوره های هنری، کاربردی، فنی و حرفه ای هستند. در ادامه به معرفی برخی از پرطرفدار ترین رشته های تحصیلی در کالج های کانادا می پردازیم :

  • تورسیم و خدمات مسافرتی (Tourism and travel services)
  • مدیریت تجاری و بازرگانی (Business management)
  • توسعه نرم‌افزار و پایگاه داده (software development database)
  • شبکه اطلاعات (Information Networks)
  • امنیت اطلاعات (Information security)
  • بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing)
  • تولید بازی (Game Development)
  • طراحی گرافیک (Graphic Design)

بهترین کالج های کانادا

تعداد کالج های فعال در کانادا بسیار زیاد است و بررسی همه آن ها ممکن نیست. اما در اینجا می خواهیم به معرفی برخی از بهترین های این کالج ها بپردازیم :

1- کالج هامبر

رتبه کالج سنتنیال در کانادا 77 است. این کالج در شهر تورنتو است و از قدیمی ترین کالج های دولتی در کشور کانادا است. این کالج حدودا 150 دوره مختلف را برگزار می کند. دانشجویان بسیار زیادی به صورت تمام‌وقت، پاره‌وقت، کارآموز و بین‌المللی در این کالج در حال تحصیل هستند.

2- کالج سنتنیال

رتبه کالج سنتنیال در کانادا 78 است. این کالج در شهر تورنتو است. این کالج یکی از قدیمی ترین کالج های دولتی محسوب می شود. کالج سنتنیال بسیاری از رشته های آکادمیک را دارد. به دو صورت تمام وقت و نیمه وقت موجود است.

یکی از مزیت های این کالج این است که با استفاده از مهارت هایی که یاد میگرید، چند ماه پس از اتمام تحصیل می توانید کار پیدا کنید.

3- کالج موهاک

رتبه کالج موهاک در کانادا 89 است. این کالج در شهر انتاریو است و یکی دیگر از کالج های قدیمی دولتی در کانادا است. تعداد دانشجویانی فارغ التحصیل این کالج بسیار زیاد است. هم اکنون این کالج از بهترین کالج ها در رشته های آماری و تحقیقاتی محسوب می شود.

4- کالج جرج براون

رتبه کالج جرج براون در کانادا 81 است. این کالج در شهر انتاریو است و اولین کالجی است که سیستم آموزش از راه دور را راه‌اندازی کرده است. تعداد بالایی از دانشجویان در حال آموزش از را ه دور در این کالج هستند. این کالج دارای اساتید مجرب است و می توانید در پژوهش  های گسترده این کالج شرکت کنید.

5- کالج رد ریور

رتبه کالج جرج براون در کانادا 102 است. این کالج در شهر وینیپگ است و یکی از بهترین کالج های کانادا است. بیش از 95 درصد فارغ التحصیلان این کالج توانسته اند به راحتی و بلافاصله شغل پیدا کنند. تعداد دانشجویان این دانشگاه بسیار زیاد است. در آن رشته های مختلف و مهارت های متعدد آموزش داده می شود.

بیشتر بخوانیدسخن پایانی

مهاجرپذیر بودن کانادا باعث جذب همواره بسیاری از دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل در این کشور شده است. تحصیل در کالج های کانادا، یکی از راه های مهاجرت به این کشور است. در کالج ها می توانید مهارت های خاصی را یاد گرفه و مهارت های متعددی را در خود تقویت کنید. برای تحصیل در هر کشور خارجی نیاز به بلد بودن زبان دارید که در این راه میتوانید از منابع مختلفی استفاده کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبا های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10870
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد کالج های کانادا | گرفتن پذیرش از کالج های کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: