مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی | آشنایی با مصاحبه استخدامی انگلیسی

2642 بازدید
مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی

در مسیرهای تحصیلی و شغلی همه ی ما ممکن است موقعیت هایی پیش بیاید که مجبور شویم یک گفت و گوی رسمی به زبان انگلیسی داشته باشیم مثلا یک مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی. انتظاری که مصاحبه کننده در یک مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی از سطح زبان هر فرد دارد به موقعیت و جایگاه او بستگی دارد. آمادگی برای یک مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی می تواند شانس شما را در گرفتن شغل مورد نظرتان بسیار بالا ببرد. مصاحبه به تنهایی مسئله ای استرس زا است و این استرس زمانی که این مصاحبه به زبانی به غیر از زبان مادریتان باشد، بیشتر می شود. به همین دلیل است که لازم است از قبل با مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید. در ادامه همراه ما باشید تا با سوالات رایج در مصاحبه استخدامی به زبان انگلیسی آشنا شوید.

پاسخ سوالات رایج در مصاحبه کاری به زبان انگلیسی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی

معرفی خود

در این بخش لازم است درباره مهارت ها و توانایی هایتان صحبت کنید و علاوه بر اینکه خود را معرفی کنید ، کارفرما را تحت تاثیر قرار دهید. پاسخ این سوالات را حتما از قبل آماده کنید. آن ها را چند بار جلوی آینه و همچنین برای یک شخص دیگر بگویید و از او بخواهید نظر خود را بگوید.

برخی جملات رایج در معرفی خود:

نقاط قوت

در این بخش لازم است تمامی نقاط قوت خود را در مصاحبه انگلیسی بیان کنید. بهتر است این نکات را مربوط با شغلی که دارید برای آن اقدام میکنید بیان کنید. برای هر صفتی که بیان می کنید یک دلیل بیاورید و آن را توضیح دهید.

برخی جملات رایج در معرفی نقاط قوت:

بیشتر بخوانیدنقاط ضعف

حتما لازم است تعدادی از نقاط ضعف خود را بیان کنید. زیرا این نشان دهنده ی خودشناسی شما است. لازم است در این بخش از مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی، با دقت این نقاط ضعف را به قوت تبدیل کنید و از آن استفاده کنید. با بیان یک نقطه ضعف، یک نقطه قوت مربوط به آن را بگویید و درباره آن توضیح دهید. حتما در این بخش دلایل خود را بگویید.

برخی جملات رایج در معرفی نقاط ضعف:

دلیل استخدام

در مورد نقاط قوت خود در این مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی بگویید. از تجربیاتتان گرفته تا رشته تحصیلی مرتبط با آن شغل و یا دوره هایی که گذرانده اید برایشان بگویید. علاقه ای که به این کار دارید را برایشان شرح دهید.

جملات قابل استفاده در گفتن دلیل استخدام:
مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی

آینده نگری

این سوال، از مهم ترین سوال های یک مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی است. در این بخش لازم است آینده ی مدنظر خود را در رابطه با این شغل بیان کنید. از گفتن آینده ای که برای زندگی شخصیتان در نظر دارید اجتناب کنید. بهتر است کمی جاه طلب باشید و آینده ی تا حدی درخشان را در نظر بگیرید.

برخی جملات رایج در \اسخ به سوال آینده نگری:

ترک شغل قبلی

اگر شما به هر دلیلی تصمیم گرفتید شغل قبلی خود را ترک کنید. در مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی خود از گفتن هر نکته منفی در مورد محل کار یا رئیس سابقتان اجتناب کنید. زیرا با این کار فقط ذهنیت منفی درمورد خودتان می سازید.

برخی جملات رایج در بیان علت ترک شغل قبلی:

بیشتر بخوانیدمیزان درآمد

با اینکه کارفرما حتما مبلغی را به عنوان حقوق این کار در نظر گرفته اما لازم است با دقت به این سوال پاسخ دهید. بهتر است اگر قیمتی در ذهنتان است، آن را بگویید. لازم است در این بخش منطقی باشید.

برخی جملات رایج در مورد میزان درآمد:

کلام آخر

هر چند با آمادگی برای سوال های عمومی می توانید جلوه بهتری از خود و توانایی هایتان در مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی ارائه دهید، باز هم بسیاری از سوال های جدید و فی البداهه ممکن است از شما پرسیده شود. علاوه بر آن باید آمادگی کافی برای سوال های تخصصی مربوط به آن رشته و شغل را در مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی داشته باشید. داشتن مهارت بالا در  زبان انگلیسی می تواند در شغل شما تاثیر بسیار خوبی داشته باشد و قطعا نظر کارفرما را جلب خواهد کرد. به همین دلیل بهتر است به طور پیوسته با روش های مختلف از جمله کلاس حضوری و آنلاین، کتاب، پادکست و همچنین دوره های زبان تخصصی کسب و کار (بیزینس انگلیش) زبان خود را تقویت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10151
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد مصاحبه شغلی به زبان انگلیسی | آشنایی با مصاحبه استخدامی انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: