ترس نوشتن به زبان انگلیسی و غلبه بر آن - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

ترس نوشتن به زبان انگلیسی و غلبه بر آن

3929 بازدید
ترس-از-نوشتن-به-انگلیسی

غلبه بر ترس نوشتن به زبان انگلیسی

نوشتن یک عادت سودمند است. نوشتن باعث تحریک ذهن شما می شود و به شما در ابراز ایده ها و نظراتتان آزادی می دهد. هنگامی که در حال نوشتن هستید، منطقی فکر می کنید. در این حال همبستگی و روابط بین موارد مختلف را درک می کنید. این به بهبود مهارت های ارتباطی شما هم کمک می کند. حتی ممکن است با نوشتن و توضیح درباره چیزهای مختلف، راه حل مشکلاتی که با آنها روبرو هستید را نیز پیدا کنید. با این حال هنگامی که نوبت به نوشتن به زبان انگلیسی می رسد، ممکن است حتی تصور انجام این کار هم وحشتناک به نظر برسد. ما در اینجا به چند نکته برای غلبه بر ترس نوشتن به زبان انگلیسی اشاره می کنیم.

باید بر فرایند تمرکز کنید، نه نتیجه

شما زمانی احساس ترس می کنید که راجع به چیزی اطلاعات کافی ندارید یا نگران هستید که نتایج نامطلوبی کسب کنید. به همین دلیل باید روی خود نوشتن و اینکه چطور مطلب خود را با کیفیت تر و حرفه ای تر کنید تمرکز کنید. چیزی که می خواهید راجع به آن مطلب بنویسید را مشخص کنید و تنها اجازه بدهید تفکرات شما روی کاغذ (یا صفحه مانیتور!) جاری شوند. روی منابع دیگری از اطلاعات تحقیق انجام دهید. این به شما کمک می کند که دانش خود را نسبت به موضوع گسترش دهید و آن را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار دهید.

به انگلیسی فکر کنید

هربار که یک زبان خارجی فرا میگیرید، سعی می کنید جملات را به زبان مادری تان ترجمه کنید. این تله ای است که دیر یا زود شما را گرفتار کرده و با مضراتش غافلگیرتان خواهد کرد. ابتدا مفهوم را درک کنید و یاد بگیرید چگونه باید از کلمات به درستی استفاده کنید. از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی که به جای اینکه معانی را با مترادف نشان دهد آنها را توصیف می کند استفاده کنید. ترتیب لغات در انگلیسی را یاد بگیرید و سعی کنید از آن تخطی نکنید. سپس برای درک بهتر تفاوت ها به سراغ مترادف ها و متضادها بروید. با استفاده از اصطلاحات به دانش خود عمق ببخشید. سعی کنید با افرادی که زبان مادری شان انگلیسی است ارتباط برقرار کنید. مطالب انگلیسی بخوانید. خواندن برای انسجام زبانی تان به شما یک حس درونی می دهد و علاوه بر این، با ویژگیهای خاص زبان آشنا خواهید شد.

بیشتر بخوانید: فارسی فکر نکنید

تفکرات خود را با انگلیسی ساده بیان کنید

از جملات پیچیده انگلیسی اجتناب کنید تا ترس نوشتن نداشته باشید. اینگونه جملات تنها خوانندگان شما را گیج می کنند و استفاده از یک روش تجملی و خودنمایانه ممکن است باعث شود آنها کلا از خواندن نوشته های شما صرف نظر کنند. جملات شما باید دقیق اما حاوی اطلاعات مفیدی باشند. تا جایی که ممکن است از جملات مجهول کمتر استفاده کنید، چرا که باعث تضعیف نوشتار شما می شوند. استفاده از اینگونه جملات باعث می شود برای خواننده نامطمئن و در شک و تردید به نظر بیایید. از کلمات مبهمی که سدی برای درک ایده شما بنا می کنند استفاده نکنید. به گرامر توجه کنید. از استفاده از نقل قول ابایی نداشته باشید اما مرجع آن را ذکر کنید.

کمال گرایی را به فراموشی بسپارید

کمال خواهی در انگلیسی اشتباه است. اگر همیشه بر بی نقص بودن تک تک جملات خود تمرکز کنید، هیچگاه آنطور که می خواهید نخواهید توانست صحبت کنید یا بنویسید. نوشتن مطالب عاری از نقص غیرممکن است، لذا با تلاش در جهت انجام غیرممکن خودتان را عقب نیندازید. بجای تمرکز بر کمال، بر منحصر به فرد بودن متمرکز شوید. نوشته شما باید روش و دیدگاه خاص شما را برساند.

جمع بندی

اگر انگلیسی می دانید، در صحبت و نوشتن تردید نکنید و ترس نوشتن نداشته باشید. اگر می خواهید به انگلیسی بنویسید، خود را از ترس های ذهنی تان خلاص کنید و به تقویت مهارت هایتان بپردازید. عامل کلیدی این است که یادبگیرید به انگلیسی فکر کنید. همین شما را در مسیر موفقیت قرار خواهد داد.

بیشتر بخوانید: ترفندهای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

منبع: پرتال جامع زبان انگلیسی

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=1758
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد ترس نوشتن به زبان انگلیسی و غلبه بر آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.