۱۰ نکته برای بد ننوشتن - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم : برگزاری دوره های تخصصی رایتینگ

۱۰ نکته برای بد ننوشتن

4001 بازدید

یکی از مهارتهایی که در همه زبان ها نقش اساسی دارد توانایی نوشتن است. که بطور طبیعی پس از شنیدن، صحبت کردن و خواندن آن را فرا خواهید گرفت. با بکار گیری این ۱۰ نکته برای بد ننوشتن می توانید مطمئن باشید رایتینگ خود را میتوانید بهبود ببخشید:

نکته اول: طوفان فکری قبل از نوشتن

زمانیکه ایده ای در ذهن دارید و میخواهید در مورد آن بنویسید، ابتدا باید آنرا از جهات مختلف بررسی کنید.  برای این کار نیازمند روش “بارش افکار و یا طوفان فکری” هستید. بارش افکار روشی است که در آن سعی می کنید به طور عمیق و بدون نظم درمورد چیزی فکر کنید. بعنوان مثال، در یک چارچوب منطقی، می توانید در مورد مزایا و معایب وابستگی بیش از حد به اینترنت فکر کنید. سپس نکاتی که در این خصوص به ذهنتان خطور کرده را به ترتیب در کنار هم قرار دهید.  

نکته دوم: دید انتقادی

در ارتباط با بارش افکار، نکته حائز اهمیت این است که دید انتقادی به موضوع موردبحث داشته باشید. در واقع، شما بعنوان یک نویسنده باید بسیار فکر کنید تا بتوانید همه چیز را بصورت منطقی و معنادار بنویسید.

نکته سوم: ایجاد طرح کلی

هنگامیکه میدانید که درمورد چه چیزی میخواهید بنویسید، ابتدا در ذهن به آن پرداخته؛ سپس آن را روی کاغذ بیاورید. در این خصوص، ایجاد یک طرح کلی (outline) بسیار سودمند خواهد بود. چونکه به شما این امکان را میدهد که بدون نیاز به دانستن جزئیات، ایده و پیام اصلی آنرا نشان دهید. می توانید همه این نتایج را روی کاغذ نوشته و به آن نظم دهید . برایان تریسی در این رابطه می گوید:

روی کاغذ فکر کنید.

نکته چهارم: رعایت ترتیب زمانی هنگام نوشتن

اگر در حال نوشتن مطالب چند قسمتی و دنباله دار مانند “بیان داستان” هستید، باید مواردی را که در طرح کلی خود نوشته اید از لحاظ زمانی مرتب کنید. چرا که شما در حال نوشتن زنجیره ای متوالی از وقایعی هستید که طرحتان را شامل شده است.

نکته پنجم: نوشتن خاطرات

یکی از مناسب ترین روشهای موجود برای تمرین رایتینگ “نوشتن خاطرات” است. شما می توانید وقایع مهم زندگی خود را بصورت خاطرات روزانه ، هفنگی و حتی ماهیانه در قالب انگلیسی بنویسید. سعی کنید به مرور زمان به این کار عادت کنید.  بدین ترتیب نه تنها مهارت رایتینگ خود را تقویت کرده اید بلکه قدرت تفکر خود را نیز افزایش داده اید.

نکته ششم: پورتفولیو

در حین مطالعه می توانید از پورتفولیو استفاده کنید. پورتفولیو مجموعه ای از نوشته ها به همراه تصاویر، اسناد و موارد دیگر است که شما برای بهره آموزشی بیشتر آن را جمع آوری می کنید. اینکار قدرت تفکر را درشما بالا میبرد و بازتاب مثبتی در مطالعه و مهمتر از آن در زندگیتان خواهد داشت.

نکته هفتم: دانش لغوی

بدیهیست که نویسنده خوب بودن و داشتن دانش لغوی قوی ارتباط نزدیکی با هم دارد. هرچه کلماتی که میدانید بیشتر باشد طبیعتاً بهتر می توانید خود  را با استفاده ازآن کلمات توصیف کنید. 

نکته هشتم: گرامر

علاوه بر داشتن دانش لغوی، شما باید از دانش دستور زبان خوبی نیز برخوردار باشید چرا که نوشتن یک مهارت رسمی و آکادمیک است. در حقیقت، نوشته هایی که از نظر دستوری صحیح نبوده و بار معنایی و منطقی ندارند ، برای خواننده قابل قبول نخواهد بود.

نکته نهم: حروف ربط

در رابطه با دستور زبان، به عنوان مثال از شما انتظار می رود که با انواع حروف ربط و کاربردهای آنها در انگلیسی آشنا باشید. حروف ربط کلمات و عباراتی هستند که اجزای جمله را در نوشته شما به هم متصل می کنند و این امکان را به شما می دهد تا بطور روان تری بنویسید.

نکته دهم: ویرایش

پس از پایان هر رایتینگ آن را غلط گیری کنید یعنی یکبار دیگر به دقت آن را بخوانید و در صورت نیاز از دیکشنری کمک بگیرید. در نتیجه این کار  شما می توانید اشتباهات و خطاهای احتمالی مانند بکارگیری کلمات نادرست از نظر تناسب معنایی، فرم رسمی یا غیر رسمی کلمه، دستور زبان، انسجام و دیگر مواردی که ممکن است در متن خود بیابید را رفع کنید.

به نظر شما کدام یک از این ۱۰ نکته برای بد ننوشتن بیشتر می تواند به مهارت رایتینگ شما کمک کند؟ با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: نوشتن ایمیل به انگلیسی

موسسه راتایم برگزار می کند: دوره های تخصصی مهارت نوشتن (Writing) برای تمام سطوح. برای اطلاعات بیشتر تنها با ۲ شعبه ما در ارتباط باشید.
شماره تماس:‌
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶- ۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱- ۲۲۲۴۹۸۵۱

منبع: وب سایت لینگوتایز

5/5 - (1 امتیاز)
https://radtime.org/?p=1943
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد ۱۰ نکته برای بد ننوشتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.