self-study در آموزش زبان انگلیسی

1211 بازدید

بارها و بارها از زبان‌شناسان بزرگی مانند “استفن کرشن” می‌شنویم که انگیزه تنها چیزی است که برای یادگیری زبان به آن نیاز داریم. بنده بی‌چون‌وچرا با این سخن موافقم. بنابراین به آن دسته از علاقه‌مندان به یادگیری زبان انگلیسی که انضباط فردی بالایی دارند سفارش می‌کنم که خودخوانی یا همان SELF-STUDY زبان انگلیسی خود را بالا بباند. آزادانه خواندن زبان انگلیسی بویژه هنگامی‌که انگیزه‌ی پایداری مانند گردشگری، تحصیل، کار و یا حتی گرایش شخصی محض، پشت آن باشد، از جنبه‌های گوناگون می‌تواند کارآمدتر از روش مرسوم باشد. به‌ویژه هنگامی‌که از روشی علمی برای آموزش زبان پیروی گردد.

self-study در یادگیری زبان انگلیسی

SELF-STUDY به شما چیزهای بیشتری می‌دهد:

 

self-study در خواندن زبان انگلیسی

هنگامیکه زبان انگلیسی را به روشی آزاد می‌خوانید، تنها به خود شما بستگی دارد که چه زمانی را به آموختن اختصاص دهید. اگر از روشی شنیداری برای یادگیری زبان انگلیسی بهره می‌برید شما می‌توانید همزمان با کارهای دیگر زبان انگلیسی را نیز یاد بگیرید. برای نمونه هنگام ورزش. این موضوع حتی به شما کمک بیشتری نیز می‌کند زیرا در هنگام ورزش کردن مغز شما در بالاترین سطح آمادگی خود قرار دارد. همچنین شما کاملاً آماده‌ی یادگیری زبان انگلیسی است. آزادانه خواندن همچنین برای کسانی که کمرو هستند نیز آزادی عمل فراوانی به همراه می‌آورد. نه اینکه بخواهیم صورت‌مسئله را پاک کنیم. ولی افراد کمرو به زمان بیشتری نیاز دارند. به این دیل که خودباوری لازم را برای سخن گفتن به زبان انگلیسی و به‌کارگیری آن کسب کنند.

بیشتر بخوانید: مکالمه زبان انگلیسی خود را چگونه بهتر کنیم؟

 

حق گزینش در هنگام خودخوانی (self-study)

هنگامیکه در یک کلاس معمولی، زبان انگلیسی را آموزش می‌بینید، تنها آموزگار است که می‌تواند تعیین کند چه چیزی را چرا و در چه هنگامی بخوانید. ولی هنگامیکه آزادانه درس می‌خوانید این شما هستید که گزینش می‌کنید. این شمایید که تعیین می‌کنید هرروز چه میزان زبان انگلیسی بخوانید. کجا زبان انگلیسی بخوانید. چه هنگامی می‌خواهید به اهداف موردنظرتان برسید. تنها کافی است که انضباط فردی داشته باشید و انگیزه‌ی خود را برای یادگیری زبان انگلیسی تقویت کنید.

 

منابع بیشمار آموزشی

این مورد تا اندازه‌ی فراوانی به آزادی عمل مرتبط است. self-study یا آزادانه خواندن منابع بی‌شماری را برای شما باز می‌کند که شما در آن حق برگزیدن دارید. از روی نمونه باز به فرد کمرو برگردیم. در برخی برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی مانند “انگلیسی مهارت“، تقویت خودباوری بخشی از مطالبی است که در آموزش‌ها بدان نیز پرداخته می‌شود. این موضوع کمک شایانی می‌تواند به کمروها بکند. برای افراد دیگر نیز این مسئله می‌تواند صادق باشد. یعنی شما میتوانید چندین آرمان را با برگزیدن یک منبع درست، دنبال کنید که یادگیری زبان انگلیسی یکی از آنها باشد. این موضوع انگیزه‌ی شما را نیز برای یادگیری بیشتر می‌کند.

self-study در یادگیری زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی در خانه!

این‌یکی کوتاه ولی شیرین است! شاید روزی احساس کنید که دوست ندارید از خانه بیرون بروید. شاید هوا بارانی یا برفی است. شاید هوا گرم است و شما از آفتاب سوزان بیزارید. دستاویزهای فراوانی برای درس نخواندن وجود دارد. ولی هنگامی‌که آزادانه درس می‌خوانید، اینکه نخواهید خانه‌ی آسوده‌ی خود را ترک کنید بی‌گمان از فهرست بهانه‌ها پاک خواهد شد.

آیا شما با من همراهید که آزادخوانی یا همان self-study بهتر از رفتن سر کلاسهای مرسوم است؟ یا شما جزو کسانی هستید که باور دارید روش‌های مرسوم هنوز کارایی فراوانی دارند؟ خیلی خوشحال می‌شوم که نظرات شما را بشنوم.

بیشتر بخوانید: یادگیری زبان انگلیسی در منزل

 

برای مشاوره و تعیین سطح رایگان با شعب ما تماس بگیرید: 
شعبه مرزداران: ۴۴۳۸۱۷۲۶- ۴۴۳۸۱۷۲۸
شعبه فرمانیه: ۲۶۶۵۹۰۲۱- ۲۲۲۴۹۸۵۱

امتیاز شما
برچسب ها:
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد self-study در آموزش زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.