تقویت مکالمه فرانسه - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

تقویت مکالمه فرانسه | تقویت مهارت مکالمه زبان فرانسه

2476 بازدید
تقویت مکالمه زبان فرانسه

تقویت مکالمه فرانسوی شاید کمی سخت باشد، اما این کار با استفاده از روش های مختلف راحت تر می شود. برای تقویت مهارت مکالمه زبان فرانسه باید به مقدار کافی وقت بگذارید و با تمرین و ممارست زیاد، مهارت خود را بالا ببرید. برای برقراری ارتباط با افراد بومی، باید بر تقویت مکالمه فرانسه و لیسنینگ فرانسه خود کار کنید. با حضور در کلاس های آنلاین و حضوری به مقداری که لازم است بر روی مهارت مکالمه فرانسوی کار نمی شود؛ پس لازم است در تایم های دیگر هم روی آن وقت بگذارید. در ادامه راه های تقویت مهارت مکالمه فرانسوی را برای شما شرح می دهیم.

راه های تقویت مهارت مکالمه فرانسوی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

تقویت مکالمه فرانسه

کلاس حضوری و آنلاین

برخی کلاس ها با تمرکز روی لغات و عبارات پایه، تلفظ، گرامر و افعال در فرانسه برای افراد مبتدی، به تقویت زبان فرانسه آن ها کمک می کند. با این حال شرکت در کلاس های بحث آزاد که معمولا بخش زیادی از تمرکز آن ها بر روی مهارت مکالمه است بسیار موثر تر است. برای شرکت در این کلاس ها بهتر است سطح گرامر و لغت خود را به سطح قابل قبولی برسانید. در کلاس های بحث آزاد بیشتر از هر کلاس دیگری می توانید صحبت کنید و ایراداتتان توسط استاد بر طرف شود.

صحبت با صدای بلند

صحبت کردن با صدای بلند روشی تضمینی برای تقویت مکالمه فرانسه است. در این روش بر روی لهجه خود نیز کار می کنید.
سوالات کوتاه به زبان فرانسه را پیدا کرده و سپس به آن ها پاسخ دهید. این کار را در تمام طول روز می توانید انجام دهید. همچنین می توانید کار های روزمره خود را به زبان فرانسه و با صدای بلند توضیح دهید.

دستیار هوشمند موبایل

می توانید با تلفن همراه خود صحبت کنید. برای این کار از دستیار هوشمند گوگل، siri ، bixby و یا سایر دستیار های هوشمند فعال در وسایل الکترونیکی خود استفاده کنید. در این اپلیکیشن ها و دستیار ها، زبان خود را به فرانسه تغییر دهید و شروع به صحبت با آن ها در مورد مسائل روزمره کنید. این هوش مصنوعی هرچند به اندازه فرد عادی کمک کننده نیست، ولی با این حال نمیتوان از تاثیر آن ها چشم پوشی کرد.

تکنیک غوطه‌وری در تقویت مکالمه فرانسه

در صورتی که شرایط برای شما فراهم است، ماندن در یک کشور فرانسه زبان برای مدتی میتوان یکی از بهترین راه های تقویت مکالمه فرانسه باشد. برای بزرگسالان، یادگیری به روش غوطه‌وری در خانه و هر محیطی با حضور یک فرد فرانسوی زبان پیشنهاد می شود.
این روش بیشترین گزینه برای کسانی است که مجبور هستند قبل از رسیدن سطح زبانشان به سطح قابل قبول، به کشور های فرانسوی زبان بروند. این افراد مجبور هستند برای برقراری ارتباط با دیگران و برطرف کردن نیاز های خود با دیگران صحبت کنند. این روش باید در کنار روش های دیگر استفاده شود؛ وگرنه شروع صحبت با افراد بومی در داخل آن کشور به سختی امکان پذیر است.

بیشتر بخوانیدآهنگ و فیلم فرانسوی

گوش دادن به موسیقی و دیدن فیلم و سریال یکی از بیشترین تفریحات همه ما محسوب می شود که در اوقات فراغت انجام می دهیم. استفاده از آهنگ و فیلم برای تقویت زبان، به دلیل کسل کننده نبودن و تفریحی بودن، خسته کننده نیست.
با گوش دادن به آهنگ و یا دیدن فیلم به زبان فرانسه باعث می شود با مکالمات عامیانه و نحوه تلفظ کلمات آشنا ‌شوید. همچنین باعث می شود با فرهنگ آن کشور بیشتر ارتباط برقرار می‌کنید، دایره لغات شما افزایش پیدا می کنند و تصمیم گیری برای گفتن جمله های مناسب در موقعیت های مختلف، برایتان امکان پذیر می شود. بهتر از در شروع کار فیلم ها را با زیرنویس ببینید. همچنین برای آهنگ ها، از متن آن ها استفاده کنید.

گوش دادن به پادکست

گوش دادن به پادکست می تواند جزو برنامه روتین همه ما قرار بگیرد و اوقات فراغت ما را پر کند. علاوه بر اوقات فراغت می توانید در موقعیت های مختلف مانند انجام دادن کار های خانه، رانندگی و پیاده روی و… به پادکست گوش دهید.
استفاده از پادکست تاثیر بسیار زیادی بر روی ایده پردازی شما دارد. با موضوعات و کلمات جدید آشنا می‌شوید، به شنیدن زبان فرانسه عادت می کنید و استفاده از جملات و اصطلاحات برایتان راحت تر می شود. برای مثال می توانید از پادکست Duolingo French podcast که پادکستی با قسمت‌های کوتاه به زبان ساده هستند استفاده کنید.

تقویت مکالمه فرانسه

اپلیکیشن‌های زبان آموز

این اپلیکیشن ها اکثرا بر روی مهارت های مختلف کار می کنند که از بین آن ها می توان به مهارت مکالمه اشاره کرد. برای مثال برنامه‌های Duolingo و memrise معروف هستند. این اپلیکیشن ها به شکل بازی و سرگرمی طراحی شده اند و بسیار کاربردی هستند.

ربات های چت برای تقویت مکالمه فرانسه

ربات‌های چت جایگزین گفتگو با افراد حقیقی هستند. برای مثال در اپلیکیشن دولینگو به این قابلیت دسترسی دارید. این اپلیکیش ها برای مکالمه و در جهت تقویت مهارت مکالمه شما طراحی شده اند. در نتیجه به شما فرصت مناسب فکر کردن داده می شود، اصطلاحات و حرف های عامیانه به شما آموزش داده می شود و  در کل به مرور زمان باعث افزایش سطح زبان و تقویت مکالمه زبان فرانسه شما می شود.

تکنیک آینه

برای استفاده از این تکنیک ابتدا یک موضوع عادی را انخاب کنید. جلوی آینه بروید و سعی کنید به مدت چند دقیقه و پشت سر هم درباره آن موضوع حرف بزنید. می توانید حتی درمورد مسائل روزمره خود در جلوی آینه با خودتان حرف بزنید. خود را در اتاق حبس کنید و تنها باشید. این کار باعث تقویت اعتماد به نفس شما می شود.

ضبط صدا برای تقویت مکالمه فرانسه

ضبط کردن صدا هنگام صحبت کردن درباره یک موضوع تاثیراتی همچون تقویت ایده پردازی دارد. همچنین می توانید ایرادات خود را پیدا کنید و یا برای اطمینان ویس خود را برای دیگران بفرستید تا ایرادات شما را اصلاح کنند. ابتدا موضوعی را انتخاب کرده و در مورد آن 1 دقیقه فکر کنید. سپس ضبط را شروع کرده و به حالت عادی در مورد آن به مدت 2 الی 3 دقیقه صحبت کنید. حتما باید ویس خود را پس از هر بار ضبط کرددن با دقت گوش کنید.

بیشتر بخوانیدسخن پایانی

حضور در کلاس های بحث آزاد راهی موثر برای تقویت مکالمه فرانسه است. علاوه بر آن از روش های دیگر که در این مقاله به توضیح آن ها پرداختیم نیز می توانید استفاده کنید. تقویت مکالمه فرانسوی بدون تمرین به دست نمی آید. حضور کلاس های مختلف، پادکست، کتاب، تکنیک های مختلف و… از جمله این روش ها هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10510
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد تقویت مکالمه فرانسه | تقویت مهارت مکالمه زبان فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: