10 راهکار ساده برای گسترش دایره لغات ضروری آیلتس - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

10 راهکار ساده برای گسترش دایره لغات ضروری آیلتس

1502 بازدید
10 راهکار ساده برای گسترش دایره لغات ضروری آیلتس

گسترش دایره لغات در آیلتس بسیار مهم می‌باشد ، درست است که در آزمون آیلتس هیچ قسمتی جهت تست واژگان وجود ندارد اما همانطور که می‌دانید جهت درک مفهوم جملات باید بر لغات و عبارت‌ها تسلط کافی داشته باشید.

اما نحوه یاد گرفتن و گسترش دایره لغات روش خود را دارد که باید در نظر داشته باشید که نباید لغات را حفظ نمایید بلکه باید آنها را درک کرده و با به کارگیری در جملات مفهوم آنها را به حافظه بسپارید.

10 راهکار ساده برای گسترش دایره لغات ضروری آیلتس

10 راهکار ساده برای گسترش دایره لغات ضروری آیلتس

یادگیری لغات زبان آیلتس به سادگی امکان‌پذیر نیست به علاوه راه و روش درست آن نیز در یادگیری شما بسیار موثر خواهد بود.
به طور کلی در آزمون آیلتس رایتینگ و اسپیکینگ نیازمند ترجمه لغات و درک مفهوم کلی می‌باشد که تنها با دانستن لغات می‌توانید این دو بخش را جواب بدهید.

1 _ خرید یک دفترچه یادداشت برای لغات

اولین مرحله جهت یادگیری لغات آیلتس استفاده از یک دفترچه جهت یادداشت لغات با معنا و شکل صحیح آنها می‌باشد با کمک این روش شما می‌توانید در هر ساعتی و در هر مکانی لغات یادداشت شده را مرور کنید.

2 _ کتاب خواندن و تماشای فیلم

یکی از راه هایی که تمامی مدرسان و افراد با تجربه در حیطه آموزش زبان انگلیسی توصیه می‌کنند کتاب خواندن و تماشای فیلم جهت یادگیری لغات و عبارت‌های و متضاد می‌باشد.
هنگام خواندن یک کتاب با زبان انگلیسی گاه با کلمات دشواری روبرو خواهید شد که شاید معنی آنها را ندانسته و یا حتی هیچ وقت آن کلمه را ندیده باشید سعی کنید همواره کلمات سخت و آشنا را در دفترچه یادداشت خود نوشته و در مکالمات و نوشتارهای خود در طول روز از آنها استفاده کنید تا یادگیری آنها برایتان راحت‌تر شود.

بهترین آموزشگاه آیلتس در شمال تهران
بهترین آموزشگاه آیلتس در شمال تهران

3 _ روزنامه خواندن

خواندن روزنامه یکی از موثرترین راه‌ها جهت یادگیری لغات ضروری آیلتس می‌باشد چرا که در نوشتار روزنامه از جدیدترین و پرکاربردترین کلمات استفاده می‌شود همچنین در کنار تقویت زبان انگلیسی بر اطلاعات عمومی خود نیز خواهید افزود.

4 _ یاد گرفتن لغات و تمرین آنها

اعداد قابل حفظ کردن هستند اما لغات انگلیسی باید درک و مفهوم آنها را متوجه شوید همانطور که می‌دانید معنی کلمات در جملات تغییر می‌کند و بستگی به جمله و سایر لغات به کار رفته دارد بنابراین لغات را در جملات استفاده کرده و مفهوم آن را درک کنید .

بیشتر بخوانید :


موثرترین تکنیک های اسپیکینگ آیلتس

مراکز برگزاری آزمون آیلتس | مقایسه مراکز برگزاری آزمون آیلتس در تهران

کسب نمره 7 در آزمون آیلتس | چگونه آیلتس 7 بگیریم ؟


5 _ استفاده از دیکشنری

استفاده از دیکشنری یکی از بهترین و موثرترین راه‌ها جهت یادگیری لغات آیلتس می‌باشد اما شما می‌توانید با دو روش از این دیکشنری استفاده کنید .
روش اول : هرگاه که کلمات جدیدی را پیدا کردید معنی آن را در دیکشنری خود بیابید.
روش دوم : از ابتدای دیکشنری شروع کرده و تمامی لغات و کلمات را مطالعه کنید.

6 _ استفاده از نرم‌افزارهای آموزشی

امروزه به دلیل گسترش تکنولوژی و استفاده از گوشی‌های هوشمند یادگیری از طریق نرم‌افزار یکی از راه‌های آموزش زبان انگلیسی است که می‌توانید علاوه بر یادگیری لفات جدید با انجام بازی های انگلیسی و تمرین نرم افزار خود را بیازمایید.

7 _ ویدیوهای یوتیوب

یوتیوب بزرگترین منبع آموزشی می‌باشد که می‌توانید با دیدن ویدیوهای انگلیسی ۱۰۰ تا ۲۰۰ لغت ضروری را در ویدیوها یاد گرفته و آنها را در دفترچه یادداشت کنید همچنین با دیدن ویدیو از طریق یوتیوب تلفظ صحیح کلمات را نیز یاد خواهید گرفت.

8 _ تمرین لغات با مکالمه

تنها یادگیری و یادداشت کردن لغات کافی نمی‌باشد چرا که بسیاری از کلمات در جملات معنا و مفهوم کاملاً متفاوتی دارند ، بنابراین در این مرحله باید سعی کنید که با کلماتی که یاد گرفته‌اید در طول روز با زبان انگلیسی مکالمه کنید همچنین سعی کنید هنگام جمله سازی از کلمات متضاد و مترادف آن نیز استفاده نمایید.

بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه
بهترین جملات انگلیسی برای شروع راحت تر مکالمه

9 _ پادکست و فایل صوتی تهیه کنید

استفاده از پادکست و فایل‌های صوتی تاثیر بسیار زیادی بر روی یادگیری لغات دارد چرا که معنی و مفهوم و به علاوه تلفظ صحیح آنها را یاد خواهید گرفت همچنین می‌توانید از فایل صوتی کتاب‌ها استفاده کنید.

10 _ نوشتن کارهای روزمره خود

در آزمون آیلتس بخش رایتینگ اکثر افراد نمره بسیار کمی را کسب می‌کنند این بخش نیازمند یادگیری شکل صحیح نوشته‌ها و نیز درک جملات می‌باشد ، نوشتن خاطرات و کارهای روزمره با کلمات و اصطلاحاتی که یاد گرفته‌اید تاثیر بسزایی در رایتینگ ، یادگیری لغات و استفاده از آنها در جملات دارد.

سخن پایانی

دایره اصطلاحات در زبان انگلیسی در قسمت اسپیکینگ شما بسیار تاثیرگذار است اما به یاد داشته باشید که در هنگام نوشتن خاطرات یا کارهای روزمره خود از اصطلاحات استفاده نکنید به ویژه اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید.

گسترش دایره واژگان انگلیسی کار آسانی نیست و باید راه و روش‌های صحیح را در جهت یادگیری خود به کار ببرید تا بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن را برای خود به ارمغان بیاورید.
انجام این راهکارهایی که در بالا برای شما بیان کردیم می‌تواند در روند آموزشی شما تاثیر بسزایی داشته باشد اما از یاد نبرید که داشتن برنامه‌ریزی صحیح و استفاده بهینه از زمان مهمترین راز موفقیت شما در آزمون آیلتس می‌باشد.

1/5 - (1 امتیاز)
https://radtime.org/?p=11840
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد 10 راهکار ساده برای گسترش دایره لغات ضروری آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.