آزمون DELF دلف - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

آزمون DELF دلف | آزمون DELF زبان فرانسه

2091 بازدید
آزمون DELF دلف و امتحان DALF

همانطور که می دانید برای تحصیل، کار کردن و یا زندگی در کشوهای دیگر نیاز به بلد بودن زبان دارید. سطح زبان شمابه وسیله آزمون های مختلف سنجیده می شود. همانطورکه آزمون هایی همچون IELTS و TOFEL و GRE و … برای سنجش سطح زبان انگلیسی افراد تعریف شده است، آزمون DELF دلف و DALF نیز آزمون هایی هستند که برای سنجش سطح زبان فرانسه متقاضیان تعیین شده است. آزمون DELF دلف و DALF از سوی وزارت علوم فرانسه است و برای غیر فرانسه زبانان است. احتمالا شرکت در آزمون آزمون DELF دلف یا DALF یکی از اهدافی است که اکثر افراد مشغول به یادگیری زبان فرانسه آن را دارند. امتحان DELF و امتحان DALF، دارای اعتبار دائمی هستند. در این مقاله همراه ما باشید تا تمامی موارد مربوط به آزمونDELF دلف را مورد بررسی قرار دهیم.

نحوه برگزاری امتحان DELF

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

آزمون DELF

آزمون DELF چیست؟

آزمون های  DELFمخفف Diplôme d’études en langue française وDALF  مخفف Diplôme Approfondi de Langue Française آزمون های زبان فرانسه هستند. به نام دیپلم زبان فرانسه شناخته می شوند. مدرک این آزمون ها از سوی وزارت علوم فرانسه داده می شود. دارای اعتبار مادام العمر است و به صورت نامحدود می توانید از آن استفاده کنید.
این آزمون دارای سطح های مختلف شامل A1 و A2 و B1 و B2 و C1 و C2 است. نکته قابل توجه این است که آزمون هر سطح به طور کاملا مجزا برگزار می شود و آزمون هر سطح با آزمون بقیه سطوح متفاوت است.
آزمون DELF بر خلاف برخی آزمون ها مانند آزمون تافل زبان انگلیسی که به صورت تستی است، به شکل کاملا تشریحی برگزار می شود.هر چهار مهارت بخش شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتاری در این آزمون مورد سنجش قرار می گیرند.
ای آزمون دارای اعتبار رسمی است و می توانید به عنوان دیپلم فرانسه از آن در کشور های مختلف استفاده کنید. هر دوی این آزمون ها در بیش از 175 کشور دنیا در حال برگزاری است.

انواع آزمون DELF

آزمون DELF مانند بسیاری از آزمون های دیر دارای انواع مختلف است. این آزمون هها به صورت مستقل از هم برگزار می شوند؛ در نتیجه هر فرد باید در آزمونی شرکت کند که نسبت به سایر آزمون ها برایش مناسب تر است. در ادامه به معرفی این آزمون ها می پردازیم :

آزمون DELF عمومی :

نسخه عمومی آزمون DELF دلف مخصوص بزرگسالان است و در واقع برای افراد عادی طراحی شده است که می خواهند به طور معمول از این زبان برای موارد مختلفی همچون ایجاد ارتباط، فهم مسائل، روبه رویی با اتفاقات روزمره و … استفاده کنند و نیاز به تخصصیی یاد گرفتن آن ندارند.
این نسخه از آزمون دارای 4 سطح A1 و A2 و B1 و B2 است. این سطوح به مرور پیشرفته تر می شوند به طوری که سطوح A برای افراد مبتدی و سطوح B برای افرادی که آشنایی بیشتری با زبان فرانسه دارند است.

آزمون DELF ابتدایی (DELF PRIM):

این نسخه، نسخه پریم است و ابتدایی ترین و سطحی ترین آزمون زبان فرانسه است. این آزمون مخصوص کودکان 7 تا 12 ساله است. یعنی کسانی که با زبان فرانسه هیچگونه آشنایی ندارند. دانش آزموزانی که قصد تحصیل در مدارس ابتدایی در کشورهای فرانسوی زبان را دارند، لازم است این مدرک زبان را ارائه کنند.
این آزمون نیز دارای سطح های مختلف شامل A1.1 و A1 و A2 است.

بیشتر بخوانیدآزمون DELF جونیور (DELF JUNIOR):

این نسخه مخصوص نوجوانان مشغول به تحصیل است. موضوعات مطرح شده در این آزمون، مباحث مورد علاقه نوجوانان است. در واقع برای تحصیل در مدارس فرانسه در مقاطع راهنمایی و دبیرستان، نیاز به ارائه این مدرک زبان دارید. سایر موارد این آزمون مانند نسخه های دیگر است.

آزمون DELF مدرسه‌ای (DELF SCOLAIRE):

نوجوانانی که قصد تحصیل در مدارس یا آموزشگاه های خصوصی فانسوی را دارند، باید در این آزمون شرکت ردن و مدرک آن را ارائه دهند. مضوعات مطرح شده در این آزمون نیز همچون آزمون دلف جونیور، موضوعات طبق علاقه نوجوانان آورده شده است.
این آزمون نیز دارای سطوح A1.1 و A1 و A2 است.

آزمون DELF حرفه‌ای (DELF PRO):

هامنطور که از اسمش پیداست این نوع آزمون DELF دلف از انواع دیگر پیشرفته تر است و برای اشخاصی طراحی شده است که قصد دارند در یک شغل حرفه ای در کشور فرانسه مشغول به کار شوند. در نتیجه این افراد لازم است تا از دانش بالایی در زبان فرانسه برخوردار باشند. به همین دلیل سوالات این آزمون به شکلی طراحی شده است که بتواند میزان تسلط متقاضی را در یک محیط کاری تخصصی بسنجد و متناسب با فضای حرفه ای طراحی شده است.
اما افراد دیگر نیز مجاز به شرکت در این آزمون هستند و حتما نباید یک شغل حرفه ای داشته باشند.
این آزمون دارای سطوح A1 و A2 و B1 و B2 است و برای گرفتن نمره قبولی در آن باید نمره بالاتر از 50 دریافت کنید.

ثبت نام در آزمون DELF

جهت ثبت نام در آزمون DELF دلف می بایست به صورت حضوری به مراکز معتبر برگزار کننده آن مراجعه کنید. لازم به ذکر است خوشبختانه این آزمون در کشور ایران نیز برگزار می شود.
پس از طی کردن مراحل ثبت نام یک کد داوطلبی به شما داده می شود.
سپس باید برای پرداخت هزینه آزمون اقدام کنید.

مدارک لازم جهت ثبت نام عبارتند از :

  1. یک عدد کپی از پاسپورت و شناسنامه
  2. دو قطعه عکس ۳در۴ با پشت نویسی لاتین
  3. فیش پرداخت هزینه آزمون
  4. در صورتی که قبلا در این آزمون شرکت کرده اید، باید یک کپی از مدرک آزمون قبلی خود را همراه داشته باشید.

توجه داشته باشید که اگر قبلاً موفق به کسب یکی از گواهی‌های DELF یا DALF شده اید، دیگر مجاز به ثبت نام در آزمون همان سطح نخواهید بود.

آزمون DELF

هزینه آزمون DELF دلف

ثبت نام در آزمون DELF دلف، به صورت حضوری بوده و در چند سال اخیر به صورت آنلاین نیز امکان پذیر است. هزینه این آزمون به یورو است. با توجه به اینکه هر سطح یک آزمون جداگانه دارد، در نتیجه هزینه آن ها نیز با هم متفاوت است که در ادامه به هزینه های اعلام شده در سال 2023 می پردازیم :

هزینه آزمونسطح آزمون
۱۲۰$A1
130$A2
140$B1
170$B2
۲۲۰$C1
220$C2

نمره آزمون

نمره این آزمون از 100 است و حداقل نمره قبولی در آن 50 است. با این حال باید سعی کنید نمره ای بالا کسب کنید. زیرا هرچقدر نمره شما به 100 نزدیک تر باشد، نشان دهنده مهارت های بالاتر شما در زبان فرانسه است و فرصت های شغلی و … بهتری می توانید پیدا کنید.
هر 4 مهارت reading و writing و  speakingو listening در این آزمون سنجیده می شود و به هر کدام 25 نمره اختصاص داده شده است.

اعتبار مدرک آزمون DELF دلف

اعتبار آزمون‌ DELF مادام العمر است و می توانید با تنها یک بار شرکت در این آزمون، تا همیشه از مدرک آن استفاده کنید.
مدرک این آزمون به عنوان مدرک رسکی زبان فرانسه شناخته شده و مورد تایید وزارت امور خارجه و وزارت آموزش و پرورش فرانسه است. به همین دلیل از طرف دولت فرانسه و سایر کشور های فرانسوی زبان مورد تایید است. این مدرک در سراسر جهان معتبر است و در  بیش از 175 کشور 1200 مرکز برگزار می شود.

بیشتر بخوانیدکلام آخر

یادگیری زبان، فارغ از نوع آن نیاز به تمرین و زمان زیادی دارد. در این مقاله، آزمون DELF را مورد بررسی قرار دادیم. ممکن از هدف خیلی از زبان آموزان از خواندن هر زبانی، شرکت در آزمون های جهانی و معتبر آن زبان باشد. به همین دلیل روش مطالعه از اهمیت بالایی برخوردار است. برای استفاده درست از زمان خود باید بدانید که شرکت در یک کلاس درست و اصولی که تمامی مهارت های زبانی را به طور تخصصی تدریس می کند، می تواند مفید ترین چیز در طول زبان خواندن شما به حساب بیاید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان، با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10832
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد آزمون DELF دلف | آزمون DELF زبان فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: