لیسنینگ فرانسوی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

لیسنینگ فرانسوی | تقویت مهارت شنیداری زبان فرانسه

2175 بازدید
تقویت مهارت شنیداری زبان فرانسه

زبان فرانسه جزو زبان های سخت و همچنین جذاب است. آگاهی از مدل حرف زدن افراد بومی و تلاش برای فهمیدن حرف های آنان و تلاش برای صحبت زدن مانند آنها و به عبارتی تقلید از افراد فرانسوی زبان، مهارت شنیداری فرانسوی شما را افزایش می دهد. برای یادگیری زبان فرانسوی نیاز به منابع و روش های متفاوت دارید. چند نمونه از راه های تقویت مهارت شنیداری زبان فرانسه را در نظر بگیرید تا به پیشرفت برسید.معمولاً اکثر افراد در لیسنینگ فرانسوی مشکلاتی رو به رو می شوند.از آنجایی هم که تا شما خوب نشنوید و خوب درک نکنید، نمی توانید تسلط کافی در صحبت کردن داشته باشید، پس تقویت مهارت شنیداری فرانسوی بسیار مهم است.لازم است ابتدا شنونده بسیار خوبی باشید.درادامه همراه ما باشید تا روش هایی برای تقویت لیسنینگ زبان فرانسوی یا همان écoute را در اختیارتان قرار دهیم.

راه های تقویت لیسنینگ زبان فرانسه

مدت زمان تخمینی مطالعه: 7 دقیقه

تقویت مهارت شنیداری زبان فرانسه

تلفظ کلمات

شاید این که باید به تلفظ کلمات فرانسوی مسلط باشید در ظاهر ساده و بدیهی به نظر برسد اما با توجه به اینکه در بعضی کلمات شکل نوشتاری با گفتاری کمی متفاوت می شود بهتر است وقت زیادی برای یادگیری تلفظ کلمات بگذارید. در بعضی از کلمات فرانسوی، فقط چند حرف از آنها تلفظ می شوند. این موضوع هم به مهارت گفتاری شما و هم به مهارت شنیداری فرانسوی شما در آزمون کمک می کند. خواندن درست کلمات و نوشتن درست آنها با تقویت این مهارت میسر می شود.

قوانین حرف E

رایج ترین حرف بدون تلفظ در زبان فرانسه حرف -e است.اگر هدف شما تقویت مهارت شنیداری زبان فرانسه است، قوانین تلفظ حرف -e را یاد بگیرید. سپس روی تلفظ ها کار کنید. در نهایت با تمرین متوجه می شوید که افراد در جملات -e- را تلفظ می کنند یا نه.

پیوند حروف در زبان فرانسه

برای بهبود مهارت لیسنینگ به زبان فرانسوی لازم است بفهمید جای پیوند دادن کلمات کجاست.
در این زمینه موارد و قوانین خاصی وجود دارد. مواقعی وجود دارد که رابط مورد نیاز است، توصیه می شود یا ممنوع است. پس با تمرین و شنیدن جملات و کلمات از افراد بومی یا معلمین به تعداد دفعات زیاد می توانید محل پیوند کلمات به هم را تشخیص داده و پس از یادگیری به صورت ناخودآگاه از آن استفاه کنید.

بیشتر بخوانیدگفت و گو به زبان فرانسوی

لازم است بدانید که مکالمه با یک فرد فرانسوی زبان مهارت صحبت کردن و مهارت شنیداری فرانسوی شما را به شدت تقویت می کند. در یک مکالمه لازم است اگر کلمه ای را متوجه نشدید حتما سوال کنید و بخواهید جمله را تکرار کند.
اگر این مکالمه با یک فرد بومی و یا یک معلم باشد بسیار بیشتر به تقویت مهارت لیسنینگ فرانسوی شما کمک می کند. زیرا لهجه یک موضوع مهم در لیسنینگ است و زبان آموزان دارای لهجه درستی نیستند.

پادکست فرانسوی

وقتی شما به فایل های صوتی گوش می کنید، چون نمی توانید به لب خوانی یا زیرنویس و این قبیل موارد تکیه کنید و مجبور هستید که دقت خود را در شنیدن بالا ببرید، به مرور مهارت شنیداریتان افزایش پیدا می کند.

بهترین پادکست هایی که می توانید از آن ها استفاده کنید :

Survival French Phrase 

پادکستی مناسب برای افراد با سطح مبتدی است که دانش بسیار بالایی در زبان فرانسوی لازم نداشته و به تقویت لیسنینگ فرانسوی شما کمک می کند.

French Your Way

برای سطح بالا تر از مبتدی و در واقع سطح متوسط پادکستی بسیار معقول و مناسب است. پس می توانید برای تقویت مهارت شنیداری خود از آن بهره ببرید.

French Voices Podcast 

پادکست مناسب برای سطح های بالا در زبان فرانسوی. این پادکست به نسبت حرفه ای تر بوده و نیاز به کمی مهارت برای تقویت بیشتر لیسنینگ فرانسوی شما دارد.

French Blabla

Coffee Break French

لیسنینگ فرانسوی

موسیقی فرانسوی

موسیقی فرانسوی، معروف به موسیقی های عاشقانه می تواند راهی برای تقویت مهارت شنیداری شما باشد. علاوه بر لذت بردن از آن می توانید بیشترین استفاده را از آن ها ببرید. علاوه بر این می توانید در همه ی زمان ها از آن استفاده کنید و نیاز به تمرکز کمتری دارد. بهترین راه برای علاقه مندان به موسقی، استفاده از این روش است.
لازم نیست تمامی جملات را متوجه شوید. گوش دادن به آهنگ می تواند باعث عادت کردن  شما به این زبان و گویش شود. و همچنین در مواقعی که وقتتان آزاد تر است استفاده از متن آهنگ ها نیز بسیار کمک کننده است.
هرچند گوش دادن به هرچزی به زبان فرانسوی برایتان مفید است اما انتخاب موسیقی ای که به سطح شما بخورد بسیار مهم است.

تماشای ویدیو، نوشتن و تکرار جمله

یک کلیپ صوتی یا تصویری کوتاه با زبان فرانسوی پیدا کنید که دارای متن باشد. باید فیلم یا صدا را کوتاه کنید. ابتدا چندین بار به آن گوش دهید. سپس سعی کنید چیزی که می شنوید را بدون کمک و زیر نویس بنویسید.
سپس متنی که نوشتید را با زیرنویس چک کنید. تکرار این تمرین با جملات فیلم ها و آهنگ ها بسیار مفید است.
در روش بعدی بخشی از ویدیو یا کلیپ را انتخاب کنید و به طور مرتب آن را پخش کرده و تکرار کنید. این تکنیک نه تنها برای لیسنینگ فرانسوی شما بله برای لهجه شما نیز بسیار مفید است.

پادکست فرانسوی

اپلیکیشن های آنلاین

اپلیکیشن  Babbel برنامه ای سرگرم‌کننده برای شروع زبان فرانسوی در تمامی مهارت ها است. جهت تقویت مهارت‌ شنیداری فرانسوی از دوره‌های صوتی Pimsleur استفاده کنید.

اپلیکیشن Busuu دروسی را با صدا و دیالوگ‌هایی که توسط افراد بومی صحبت می‌شود ارائه می دهد که روشی بسیار مناسب و اصولی برای لیسنینگ فرانسوی است. دروس دیگری از جمله گرامر در آن آموزش داده می شود و با خرید اکانت پریمیوم در آن از قابلیت‌ها و دروس بیشتر برخوردار خواهید شد

بیشتر بخوانیددوره های زبان برای تقویت لیسنینگ فرانسوی

Rocket Languages

به دنبال دروس صوتی-تعاملی باشید که عمیقا به فرهنگ فرانسوی می‌پردازد و با یادگیری تلفظ صحیح فرانسوی پتانسیل خود را به حداکثر برسانید. این برنامه برای زبان‌آموزان مبتدی و متوسط عالی است.

Pimsleur

برای دریافت درس‌های صوتی درباره همه‌چیز، از گرامر گرفته تا مهارت‌های مکالمه مورد استفاده است. یک انتخاب عالی برای زبان‌آموزان تعاملی است.

کلام آخر

تقویت زبان در هر 4 مهارت نیازبه تمرین بسیار زیادی دارد. برای یادگیری زبان فرانسی به صورت تخصصی، علاوه بر روش های گفته شده، داشتن یک معلم و یک برنامه ریزی دقیق لازم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه آموزش زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

2/5 - (1 امتیاز)
https://radtime.org/?p=10240
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد لیسنینگ فرانسوی | تقویت مهارت شنیداری زبان فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: