فلش کارت انگلیسی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو
📣 ثبت‌نام بوت‌کمپ‌های تابستان رادتایم شروع شد 📣 تخفیف خاص تابستونی رادتایم تابستان امسال یه پله بالاتر برو

یادگیری زبان انگلیسی با فلش کارت | آموزش خواندن فلش کارت انگلیسی

2313 بازدید
فلش کارت

همانطور که می دانید روش های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد. یکی از معروف ترین و معمول ترین این روش ها می توان به یادگیری زبان با فلش کارت انگلیسی اشاره کرد. در صورتی که خواندن فلش کارت را به موثرترین شیوه ممکن بلد باشید می توانید بیشترین تاثیر را از آن بگیرید. اگر تنها از یک متد یادگیر استفاده کنید، همه چیز جذابیتش را از دست می دهد اما یکی از راه های جلوگیری از تکراری شدن همه چیز می توان به یادگیری زبان با فلش کارت انگلیسی اشاره کرد. در ادامه می خواهیم به بررسی این روش و همچنین آموزش خواندن و روش ساخت فلش کارت انگلیسی بپردازیم.

ساخت فلش کارت انگلیسی flash card

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

فلش کارت

فلش کارت چیست ؟

فلش کارت انگلیسی flash card کاغذ یا کارتی کوچک است که در دو سمت آن نوشته شده است. در یک سمت آن ها سوال و در سمت دیگرشان جواب وجود دارد. از فلش کارت انگلیسی برای یادگیری مطالب جدید استفاده می شود و به قدری آن ها را تکرار می کنید تا مطالب مذکور، ملکه ذهنتان شود. تکنیک  استفاده از فلش کارت انگلیسی، تکرار با فاصله زمانی های معین است.
با توجه به  این که کارت های کوچکی هستند می توان آن ها را در محل های مختلف حمل و استفاده کرد. در خانه، محل کار، اتوبوس، مترو، ماشین و… استفاده از فلش کارت انگلیسی میسر است.
این ابزار آموزشی را می توان به صورت آماده خریداری کرد. این بسته ها کلمات مشخصی دارد. در رابطه با زبان انگلیسی، این بسته می توانند با محوریت لغات پرکاربرد آیلتس، کلمات سخت انگلیسی، پرکاربرد ترین کلمات، کلمات مورد نیاز درآزمون های مختلف و غیره باشد.
اما علاوه بر بسته های موجود در بازار می توانید خودتان هم دست به کار شوید. به ساخت فلش کارت انگلیسی بپردازید. مزیت این کار این است که همه کلماتی که می نویسید از فیلتر مورد نظر خودتان گذشته است و درواقع کلمات مورد نیازتان است. مثلا کلماتی که مدام فراموش می کنید، معنی آن ها را بلد نیستید، اشتباه استفاده می کنید و چیزهای دیگر. می توانید طراحی و نوشتن آن رابه گونه ای انجام دهید که به نظرتان بیشتر در خاطرتان می ماند.

انواع فلش کارت

استفاده از فلش کارت به هر شکلی که باشد به شیوه های تقریبا یکسانی صورت می گیرد. اما این کارت ها به طور کلی در 3 دسته بندی قرار می گیرند که به آن ها اشاره می کنیم :

فلش کارت های موجود در بازار :

این فلش کارت ها توسط انتشارات مختلف به چاپ و توزیع می رسند و انواع مختلفی دارند. اگر د رحوزه زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری بخواهیم به آن ها اشاره کنیم، این مجموعه ها معمولا به صورت کلمات سخت، پرکاربرد و یا کلمات مورد نیاز در ازمون ها بیشتر به چاپ می رسند. این مجموعه ها معمولا در مورد موضوعات مختلف موجود هستند و استفاده درست و مرتب از آن ها می تواند در زمان بسیار کوتاهی تاثیر خودش را بگذارد. دسترسی به فلش کارت انگلیسی های آماده بسیار راحت است. در هر کتاب فروشی مرتبطی می توانید آن ها را پیدا کنید.

فلش کارت های دست ساز :

منظور از فلش کارت های دست ساز در واقع همان فلش کارت انگلیسی هایی است که خودتان درست می کنید. از فواید اینگونه فلش کارت انگلیسی می توان به شخصی بودن آن اشاره کرد. حتما پیش آمده است که هنگام مطالعه زبان به برخی کلمات، معانی، ترکیب ها، ساختار دستور زبان و یا هر چیز دیگری برخورد کرده باشید. آن را روی یک برگه به عنوان یک نکته بنویسید. حتی ممکن است روی برگه ای نوشته و به دیوار بزنید تا همواره فراموشتان نشود و یاد بگیرید. اما می توانید این کلمات و عبارات را به شیوه ای دقیق در قالب فلش کارت انگلیسی درست کنید و از آن استفاده کنید. از دیگر فواید اینگوه فلش کارت انگلیسی این است که شیوه نوشن کلمات و عبارات به عهده خودتان است و می توانید طراحی آن را به گونه ای انجام دهید که مطمئن باشید زودتر یاد می گیرید.

فلش کارت های دیجیتال :

در دنیای امروز و با پیشرفت تکنولوژی، علم دیجیتال دنیای ما را محاصره کرده است. دنیای فلش کارت انگلیسی ها هم از این قاعده مستثنا نیست. و دچار تغییر و تحولاتی شده است. همه ما در طول روز همواره گوشی خود را به همراه داریم. پس با نصب هر کدام از اپلیکیشن های فلش کارت انگلیسی های موجود می توانید به تمرین و استفاده از آن ها بپردازید. از مزایای این برنامه ها می توان به رایگان بودن و یا هزینه بسیار پایین نصب آنها اشاره کرد. این اپلیکیشن ها معمولا علاوه بر فلش کارت انگلیسی بودن قابلیت های دیگری نیز دارند که ممکن است برای هر کدامشان، قابلیت متفاوتی باشد.

بیشتر بخوانیدساخت فلش کارت

ابتدا تعدادی برگه بردارید ( مثلا چند برگه A4 ).
آن ها را در اندازه های مساوی برش بزنید ( مثلا هر برگه A4 را به 8 قسمت تقسیم کنید)
حال مطالب مورد نظر را با توجه به اهمیت آن ها به گونه ای روی برگه ها بنویسید که سوال در یک سمت و جواب در سمت دیگر باشد.
توجه کنید که روی هر فلش کارت، فقط 1 مطلب بنویسید.

جعبه لایتنر و استفاده مطالعه فلش کارت

جعبه لاینتر نیز جعبه ای است که هم می توانید آن را بسازید و هم می توانید بخرید. این یک جعبه مستطیل شکل است که دارای 5 بخش است. هر بخش 2 برابر بخش قبلی خود است. قسمت اول به همین شکل باقی می ماند اما قسمت های بعدی باز هم به بخش های مختلف تقسیم می شوند :
1- خانه اول صفر بخش
2- خانه دوم دو بخش
3- خانه سوم شش بخش
4- خانه چهارم هشت بخش
5- خانه پنجم چهارده بخش

حال هر فلش کارت انگلیسی که می خوانید را اگر بلد بودید به خانه بعدی انتقال دهید. اگر بلد نبودید در همان خانه قبلی نگه می دارید. دقت کنید که در انتقال به بخش های بالاتر، کار جدید تر پشت بقیه کارت ها قرار می گیرد.
سوال هایی که در جعبه قرار می دهید را باید هر روز مطالعه کنید. کلماتی که در مرحله آخر از جعبه خارج می شوند را به طور کامل یاد گرفته اید. این را بدانید که اضافه کردن کلمات جدید هر روز کمی سخت استو تمرکزتان را از روی کلمات داخل جعبه به طور کامل پرت نکنید.

بیشتر بخوانیداشتباهات رایج در استفاده از فلش کارت

همواره ممکن ست در استفاده از هر محصولی دچار اشتباه شوید . اما باید این اشتباهات را اصلاح کنید زیرا در طولانی مدت تاثیر منفی خود را می گذارند. این ایرادات در استفاده از فلش کارت ها به شرح زیر است :

 1. ساختن فلش کارت انگلیسی بدون مثال
 2. عدم مطالعه مثال های آورده شده در فلش کارت های آماده و دیجیتال
 3. بالا رفتن دایره واژگان در حالی که ممکن است در صورت عدم تمرین کافی، نتوانید آن ها را استفاده کنید.
 4. استفاده ازفلش کارت انگلیسی به عنوان تنها ابزار کمک آموزشی
 5. مطالعه فلش کارت ها در زمان های نامناسب و یا عدم تکرار آن ها در زمان های لازم
 6. عدم وجود تصویر در بسیاری از فلش کارت های آماده و نادیده گرفتن مهارت چشمی و دیداری

فواید استفاده از فلش کارت

قطعا استفاده از هر روش آموزشی جدید، فواید متعددی خواهد داشت و اگر سعی کنید ایرادات و اشکالات خود را در استفاده از این محصول کاهش دهید، بیشترین تاثیر از فواید آن را در زمان کوتاهی مشاهده خواهید کرد. برای مثال :

 1. برقراری امکان استفاده از آن در تمامی محیط ها مثل طول مسیر، هنگام انتظار، مهمانی، مسافرت و …
 2. تکرار بسیار زیاد مطالب تا هنگامی که ملکه ذهن ما شوند.
 3. یک بازی سرگرم کننده است.
 4. قابل حل بودن
 5. خلاصه بودن آن ها

سخن پایانی

زبان انگلیسی بسیار فرار است. از گرامر و لغت گرفته تا مهارت های شنیداری و گفتاری و نوشتاری و خواندن؛ باید همه این بخش ها را باهم تقویت کنید. این پروسه بسیار زمان بر است اما با استفاده شیوه های مختلف و اصولی، به بهترین شکل ممکن آن ها را تقویت کنید. در این مقاله به روش یادگیری با فلش کارت انگلیسی پرداختیم. اما نباید از تاثیر کلاس های استاندارد و تخصصی، کتاب های درسی و … بگذریم.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و بهره مندی از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های  خارجی راد تایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10904
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد یادگیری زبان انگلیسی با فلش کارت | آموزش خواندن فلش کارت انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: