اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی - آموزشگاه زبان های خارجی راد تایم

اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی | بیشترین اشتباهات هنگام خواندن زبان

1972 بازدید
اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی

 بسیاری از ما از دوران کودکی مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستیم. اما هر بار به یک دلیلی آن را رها کرده ایم و مجبور شده ایم از اول شروع کنیم. برای موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی و یادگیری آن به طور عمومی، نیاز به برنامه ریزی درست و عمل به آن است. برخی اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که ما را از رسیدن به موفقیت باز می دارد و روند یادگیری را خسته کننده می کند. بیشترین اشتباهات رایج هنگام خواندن زبان که بین زبان آموزان مشترک است، مربوط به استفاده نادرست از منابع و روش خواندن اشتباه است. با دانستن اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی و اجتناب از انجام آنها، روند مطالعه بسیار آسانتر خواهد شد. در ادامه اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی در اختیارتان قرار می دهیم.

اشتباهات زبان آموزان در روند یادگیری زبان انگلیسی

مدت زمان تخمینی مطالعه: 9 دقیقه

اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی

تبدیل فارسی به انگلیسی

ترجمه تحت اللفظی از فارسی به انگلیسی از بزرگترین اشتباهات زبان آموزان است. همه ما به زبان فارسی فکر می کنیم و فکر کردن به زبان انگلیسی از همان ابتدا برایمان بسیار سخت است. اما باید توجه داشته باشید که دستور زبان و ساختار جملات در هر زبان متفاوت است. به همین دلیل ترجمه تحت اللفظی از فارسی به انگلیسی تنها باعث گیج شدن شما خواهد شد. فکر کردن به فارسی و سپس ترجمه آن به انگلیسی یا شتن به دنبال معادل انگلیسی کلمات فارسی بسیار مشکل ساز است. از مشکلات این اشتباه می توان به این موضضوع اشاره کرد که ممکن است جمله هایی بسزید که در زبان انگلیسی قابل فهم نبوده یا معنی ندهند. علاوه بر آن باعث مکث های طولانی هنگام صحبت کردن می شود. 
بهترین راه برای مقابله با این مشکل آن است که سعی کنید به زبان انگلیسی فکر کنید. از همان ابتدا با یاد گرفتن ساختار جملات، کلمات، اصطلاحات و عبارت های زبان انگلیسی، به شکل درست از آن ها استفاده کنید.
همپنین استفاده از دیکشنری های فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی را محدود کنید. به جای آن استفاده از دیکشنری های تک زبانه انگلیسی به انگلیسی را افزایش دهید.

تاکید بر یادگیری گرامر

زبان انگلیسی از 4 مهارت اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ تشکیل شده است. باید بر روی همه آن ها به اندازه کافی وقت بگذارید. اگر فقط یکی از آن ها را تقویت کنید و بقیه را رها کنید تاثیر منفی به خصوص بر روی آزمون های شما دارد. شما نیازی ندارید که تمرکز اصلی خود را بر روی گرامر بگذارید. زیرا با تمرین مهارت های دیگر، به مرور گرامر شما قوی می شود. علاوه بر آن مطالعه گرامر به انگلیسی صحبت کردن شما آسین میزند؛ زیرا همه چیز را تنها به صورت تئوری یاد می گیرید و در استفاده از آنها دچار مشکل خواهید شد. تجه کنید که نباید گرامر را رها کنید بلکه باید سعی کنید آن را در مهارت های دیگر یاد بگیرید.

فاصله افتادن در زمان یادگیری

همانطور که از کودکی در حال یادگیری زبان انگلیسی به طور نامرتب بودیم، این روند تا بزرگسالی مان هم ادامه پیدا کرده است. زبان باید به طور پیوسته یادگرفته شود. با توجه به اینکه زبان انگلیسی فرار است و انتها ندارد، ایجاد فاصله در خواندن آن باعث فراموشی می شود. اجازه ندهید بین زمان یادگیری و تمرین کردنتان نیز فاصله بیفتد.
برای اینکه زحماتتان هدر نرود، اگر زبان خواندن را شروع کردید، اول آن را رها نکنید. سپس به طور منظم و هر روزه درس بخوانید.

بیشتر بخوانیدکم تمرین کردن

در پاراگراف قبل گفتیم که فراموش نکنید زبان یک درس بسیار فرار است و نیاز به تمرین و تکرار مداوم دارد. برای اینکه موضوعی ملکه ذهنمان شود و آن را به این راحتی ها فراموش نکنیم، باید صبر داشته باشیم و با تمرین و تکرار، آن را یادبگریم. حال اگر خواندن زبان را شروع کردید، سعی کنید هر روز، هر چند کم، برای آن وقت بگذارید. سعی کنید تنوع ایجاد کنید و هر روز یک موضوع را مطالعه کنید. یک روز فیلم ببینید، آهنگ یا پادکست گوش بدهید. یا روز دیگری را به یادگیری لغت، گرامر نامه نگاری و غیره اختصاص دهید.

تکیه بر منابع محدود

محدود کردن خود به یک سری منابع خاص از بزرگترین اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی است.  بسیاری از زبان آموزان فکر می کنند اگر تنها در کلاس شرکت کنند کافی است و همه چیز های مورد نیاز را یاد میگیرند. تکیه بر کلاس باعث مشکلاتی می شود که عنوان می کنیم : نمی توانید بر روی هر 4 مهارت در زبان انگلیسی تمرکز کنید، روند یادگیری برایتان تکراری می شود، نمی توانید بر روی نقاط ضعفتان کار کنید و…
علاوه بر کلاس، تکیه کردن بر سایر منابع آموزشی به صورت محدود هم اشتباه است. کتاب های مختلفی در همه زمینه های زبان انگلیسی وجود دارد که می توانید از تعدادی از آن ها استفاده کنید. در اوقات فراغت خود به آهنگ یا پادکست انگلیسی گوش دهید. فیلم انگلیسی بدون زیرنویس ببینید، با اپلیکیشن های مختلف با دیگران حرف بزنید و به روش های مختلف خودتان را در طول روز با زبان انگلیسی درگیر کنید.

اشتباهات زبان آموزان در روند یادگیری زبان انگلیسی

ترس از مکالمه

مهارت اسپیکینگ از مهمترین بخش های زبان انگلیسی است و ترس از مکالمه می تواند از اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی باشد. اعتماد به نفس داشته باشید؛ لازم نیست همه چیز را بلد باشید تا شرع به صحبت کنید. بسیاری از اشتباهات شما هنگام صحبت کردن مشخص می شود. صحبت کردن جلوی یک معلم زبان که اشکالات شما را بررسی کند، بسیار مفید است؛ زیرا ممکن است خودتان نتوانید اشکالاتتان را متوجه شوید.
سعی کنید اعتماد به نفس حرف زدن حتی جلوی دوستان خودتان را داشته باشید. یکی از روش های یادگیری گرامر، هنگام صحبت کردن و شنیدن بود که به مرور آن را یاد می گیرید.

عدم تمرکز بر لیسنینگ

زبان انگلیسی از 4 مهارت تشکیل شده است. برای برقراری ارتباط با دیگران و شرکت در یک مکالمه نیاز به دو مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ دارید. کار کردن بر روی مهارت شنیداری، باعث موارد روبه رو می شود : تسلط و توانایی پیدا کردن بر روی لهجه بریتیش یا آمریکایی، روان صحبت کردن، یادگیری عبارات و اصطلاحات جدید.
برای مهاجرت به کشورهای خارجی جهت ادامه تحصیل، با توجه به اینکه باید به صحبت های دبیر گوش دهید، مهارت لیسنینگ از اهمیت بالایی برخوردار است. برای تقویت مهارت لیستینگ می توانید از روش هایی همچون تکنیک شدوئینگ و سایه استفاده کنید. گوش دادن به آهنگ و پارکست، شرکت در مکالمه های مختلف و غیره نیز، بر روی تقویت مهارت شنیداری تاثیر می گذارد.

حفظ تعداد زیادی لغت

درست است که یادگیری کلمات جدید و مهمتر از آن، استفاده از این کلمات در جمله کمی سخت است. اما نشان دهنده حرفه ای تر بودن شما است. زمان گذاشتن روی حفظ لغات به مدت زیاد، از اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی است. زبان آموزان می توانند از کتاب های مختلف مثل دیکشنری ها برای حفظ کلمات استفاده کنند. حفظ زیاد لغت معمولا در مطالعه خودخوان صورت می گیرد. زیرا زبان آموز آن را بهترین منبع برای شروع می شناسد. باید بدانید یادگیری لغات انگلیسی، اصول و روش مخصوص به خود را دارد. اگر هنگام صحبت کردن خودمان را درگیر استفاده از کلمه هایی که خیلی جدید هستند، نکنیم، سرعت حرف زدنمان بیشتر خواهد شد.

بیشتر بخوانیدتلاش برای کامل بودن

به عنوان نکته آخر یادتان باشد : هیچ کس کامل نیست. نمی توانید توقع داشته باشید که از همان روز اول که زبان را شروع می کنید، همه چیز بلد باشید و بدون اشتباه شروع به صحبت کردن و یا نوشتن کنید. پروسه یادگیری زبان انگلیسی زمان بر است و هیچ وقت تمام نمی شود. حتی بسیاری از اوقات افراد بومی هم دچار یک سری اشتباهات می شوند، چه برسد به یک زبان آموز. در تمام زمان ها فقط باید سعی کنید که بهترین خودتان در آن موقعیت باشید.
یکی از راه های کم تر کردن ایرادات، تشخیص آن ها توسط فردی مانند دیر است. اما این کار باید به گونه ای انجام شود که موجب تخریب اعتمد به نفس زبان آموز نشود. پس از اشتباه کردن نترسید. به این فکر کنید که حتی اگر چیزی را اشتباه گفتید اتفاقی نمی افتد و فقط یک درس جدید را یاد می گیرید.

کلام آخر

یادگیری زبان یک پروژه زمان بر است. باید برای آن یک تصمیم جدی بگیرید و با استفاده از بهترین منابع، هر 4 مهارت خود را در زبان انگلیسی تقویت کنید. علاوه بر شرکت در کلاس های مختلف، در خانه و زمان خالی خالی نیز لازم است به تمرین زبان انگلیسی بپردازید. در این مقاله اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی را در اختیارتان قرار دادیم. با یک برنامه ریزی درست و عمل به آن می توانید در تمامی آزمون های بین المللی زبان انگلیسی، به بالاترین نمره ها دست پیدا کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات مشاوره و تعیین سطح رایگان با موسسه زبان های خارجی رادتایم تماس بگیرید.

امتیاز شما به این مقاله
https://radtime.org/?p=10625
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی | بیشترین اشتباهات هنگام خواندن زبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

برچسب ها: